Адаптирано мляко за злоядо дете?

  • 5 233
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 070
Здравейте!
Дано всички ваши тревоги са в миналото, защото накрая прочетох, че сте прояли Лактана Био!
За количествата - не се притеснявайте! Моята дъщеря от раждането си ядеше минимални количества и към 8-ми месец прояде що годе нормално!
До преди това едвам пиеше по 100-тина грама мляко, вечер по около 120 грама... При нас работеше варианта с храненето докато спи.. Приспивах я и бутвах шишето с мляко, иначе нъцки!  Mr. Green
И с кърменето бяхме така до 4-ти месец, след това АМ-то не го искаше.. Абе, кошмар!
Ние ядем най-добре розов Хип.. Минахме през доста млека (Лактана не сме го опитвали обаче) и Хипа й хареса! И до сега сме на него..
Само едно мога да ви кажа!
Не превръщайте храненето на бебето в кошмар за него и за вас, не го превръщайте в драма...!!!
Аз изпаднах в жестока депресия заради това не/ядене и в един момент се усетих, че при нас всичко се върти около храненето, грамчетата мляко, изхвърленото количество и прочие.. Изпадах в истерии направо, когато й правех 100 грама, а тя изпиваше половината и край! Нищо не можеше да я накара да изпие останалото!
С времето разбрах, че бебето не е гладно на всички хранения еднакво, МОЕТО БЕБЕ се наяжда с по-малки количества от другите деца и не бива да го сравнявам с тях!
Успех ви пожелавам!

п.п. Един ден ще се смеете като се сетите как сте се притеснявали излишно!  Hug

# 31
  • Мнения: 4 020
По време на нашия "злояд" период (през втория и третия месец) бебка си пиеше добавката (фризо) на включен сешоар. Това я успокояваше донякъде  и успяваше да си хапне поне малко. После пак рев, пауза и пак отначало. Беше изнервящо и за двете ни.

Дано с Лактана-та да нямате проблеми.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 576
По време на нашия "злояд" период (през втория и третия месец) бебка си пиеше добавката (фризо) на включен сешоар. Това я успокояваше донякъде  и успяваше да си хапне поне малко. После пак рев, пауза и пак отначало. Беше изнервящо и за двете ни.

Дано с Лактана-та да нямате проблеми.



Леле, вие ме утрепахте.  Laughing Голям цирк е било.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Мойте също бяха злояди. От млеката най-много ядяха обикновенната Хумана (лечебната е гадна). Опитай с нея. Пък на 3,5 мес щом е може да опиташ вече с плодово пюре или каша, тях обикновенно ги ядат с голямо удоволствие. Знам че сега всички ще писнат, но моите са захранени на 3,5 м и са живи още. Grinning А за апетит аз им давах по 1 малка ампула вит С (2 мл) на ден. Добре им действаше. На проядоха истински като ги захраних. Млякото и до сега не го обичат.

# 34
  • Мнения: 302
Моето дете също е много злоядо.Няма оправия. Даже го пробвах и с кисело мляко но и него не иска.Само и само да яде му давам ам с лъжица.

# 35
  • София
  • Мнения: 23 097
Милумил-а се води за злояди, не че при нас има кой знае какъв ефект. Дъщеричката ми е на моменти - понякога хапва с желание и повечко, но има дни, в които ми иде да се гръмна  Sad

# 36
  • Мнения: 46
Като гледам има многотежки случай.Ние също не ядем по много но повече успявам да и давам.Сутрин например си изпива 180 като е гладна на обяд (след 4 часа)оспявам да и дам около 150 но не винаги се получава,и после колкото изпие.Но заразлика от вас сме цвете.не я насилвай и почни да я захранваш,може да яде др.храна.Иаз се бях шашнала но тя като изглежда добре и надава,вече не се притеснявам,дори вече се успокоих като чета какви случаи има.ние след 13 дни ще станем на 4 мес.и вече и давам сокчета и плодови пюрета.като почне да пие млякото ,колкото изпие и я изчаквай после и го додавай.поне аз така практикувам.бяхме на нан и го смених с милупата, но пак си прави циркове,така че не вярвам да е от млякото.желая ти успех и не се нервирай много.

# 37
  • Мнения: 729
Моя беше същия сумати адаптирани млека вземах никое не хареса.Накрая ми писна и минах на кисело мляко - нямаше никакъв проблем-хареса му.само че млякото трябва да е 2%масленост. Naughty
и при нас така се получи

# 38
  • Мнения: 79
 Здравейте
Следя всички теми за злояди деца,защото моята дъщеря ме побърква.Тя на 3 месеца и половина роди се 3950 и на последната консултация тежеше 5350.Не иска да яде и това е.Смених един куп млека и нищо.Сега мисля да опитам с Лактана Био но не тая много надежди за промяна.
Вие как се справяте с проблема и какво мляко давате?

# 39
  • Варна
  • Мнения: 957
Моля за помощ!
Детето ми ме сбърка тотално...Не иска да яде Милимил, който уж е за капризни деца. Яде го известно време, но вече не го иска. Преди това сме опитвали Фризолак, Фризовом, Фризопеп, Нан ХА, наложини се на ядем Ал 110 и лечебне Хумана, Аптамил и Милумила сега. Даже взех Милумил 2 нищо, че е по- рано, но нали с вкус на ванилия, но и него не иска. Моля ви, помогнете ми...какво мляко да взема...много съм отчаяна вече и незнам какво да я правя...
Благодаря предварително!
Все едно за моята щерка чета. На 03. 12 ще стане на 5 месеца, а яде около 120мл! Но това след като се наложи да сменя Аптамил АР ( с рефлукс е) с Фризопеп ('щото от един обрив решиха, че има АБКМ). От Аптамила беше стигнала до 150м. и го ядеше с голям кеф. В момента, който опита Фризопепа отказа да яде! Повече от 60-80мл не изпиваше. Докторът разреши пак да минем на старото мляко, но то, милото, така и не си върна апетита - закотви на 100-120м. Имам чувството, че заради гнусния Фризопеп намрази шишето, млякото, яденето въобще! А не блестим с телесни рекорди, педито все не ни харесва килограмите. Няма как, след две седмици ще захранвам с каша- по съвет на гастроентролога.

# 40
  • Мнения: 79
Преди 5 дни купих Лактана Био но нищо не иска да яде вече дори 100мл са мираж.Откриха ни бактерия в урината и от понеделник сме на антибиотик.Възможно ли е от това да е намалила и без това не големия си апетит?Нито едно мляко не хареса.Каква да я правя?

# 41
  • Мнения: 552
Преди 5 дни купих Лактана Био но нищо не иска да яде вече дори 100мл са мираж.Откриха ни бактерия в урината и от понеделник сме на антибиотик.Възможно ли е от това да е намалила и без това не големия си апетит?Нито едно мляко не хареса.Каква да я правя?
Пикочните инфекции са честа причина детето да не иска да яде и да няма апетит.На сина ми му откриха ешерихия коли,когато беше на 3 месеца.Излекува се,но апетита му така и не дойде.Дано при вас нещата се оправят като се излекува детенце Peace

# 42
  • Мнения: 79
Аз не знам още от какъв тип е бактерията.Чакам да излезе антибиограмата за да видя на какъв антибиотик ще се повлияе.Надявам  се нещата да се оправят,защото и без това не наддаваме много.По 500гр през първите три месеца.На следващата консултация сигурно ще отида със страх.

# 43
  • Мнения: 591
Много отдавна не съм писала...Ние пак си ядем Милумил, но малки количества ( 100-120, а понякога 90 гр.), наддава и то очевадно, но това с тия бактерии ме кара да се замисля дали и аз да не и пусна една урина! Само дето като наддаваме явно и си имаме изхожадния се чудя дали да го правим  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт