Какво се случва в Кремиковци?

  • 4 973
  • 93
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 11 121
А дано фалира и да го изравнят със земята. Стига сме му дишали смърдящите отрови.
Не мисля, че може да има спасение за Кремиковци, технологията му е тотално остаряла...

# 31
  • Мнения: 11 322
Всички цехове са спряни. Цялото производство е замразено за неопределено време. Заплати не са получавали от има-няма 3-4 месеца. Става дума за най-малко 6000 души, ако не са и повече.
Ксения и Рокси са прави, защото това предприятие поддържа бюджета на държавата и внасяше сума пари в държавните каси. Друг е въпроса за това на кого какво му изнася и защо оставят завода да се срути.
Всичко това го знам от вътрешен източник на високо ниво.
Не искам да коментирам тук за изявите на Томов и Миттал и продажното българско правителство. Tired

# 32
  • Мнения: 140
Как така поддържа бюджета на държавата , а има огромни дългове - НОИ,БДЖ,ток,вода и още много доставчици.А миризмите си ги има и никой пътуващ наблизо няма да го отрече,особено в събота и неделя,когато не работят съответните контролиращи органи е направо кошмарно.

# 33
  • Мнения: 4 380
Доскоро ми се налагаше да минавам доста често покрай него, защото пътувах често. А ти колко често минаваш покрай Кремиковци? На рози ли ти мирише? Вярно, по едно време изпускаше един дим с цвят на пепел от рози, ама миришеше неприятно.

Не разбирам от какъв зор си фен на Кремиковци. Да не би да си акционер? Или защото не ти се налага да му дишаш вредните газове. Да, сделките са големи. Но и много работници има там, които къде ще се дянат, ако се закрие заводът? Ей така, отстрани и аз мога да правя сметка на канадските, американските или руските заводи.

Фен съм защото прекрасно разбирам че е от стратегическо значение за икономиката на България. Защото абсолютно всичко де що се произвеждаше някога се съсипа умишлено. Кремиковци е от малкото останало производство, което трябва да се "вкара в червената книга" и да се пази като зеницата на окото. Няма друго производство което да носи на България повече печалба. Не знам някога износът на електроенергия, но вече и атомна централа нямаме. България вече нищо няма. Останаха шивашките цехове и шиенето на ишлеме. 

Не съм акционер разбира се (ако бях нямаше да съм в Канада ), но погледът ми не е много "отстрани". Имам двама родители работещи в Кремиковци и това, което става там, ми е ясно като бял ден. И двамата отдавна са пенсионери и дали ще останат без работа ми е без значение. И без това никой и нищо не е в състояние да ги накара да се махнат. Но изобщо не ми е безразлично какво става с икономиката на България, с това че със всяка изминала година тя все повече затъва, губи самостоятелност, продава си активите и става зависима от чужда воля и подаяния. Изключително ми е болно да виждам умишленото съсипване на производство, което никога и с нищо няма да може да бъде достигнато като приход.

# 34
  • София
  • Мнения: 62 595
И по този повод да остане Кремиковци, че да върже държавния баланс и да играе социална роля, така ли? Малко ли бяха скандалите покрай него? Като е толкова на печалба и важен защо е затънал в дългове? Мине не мине време и работниците протестират за заплати, ту нещо с новия собственик е под въпрос, сега се говори за снабдяването със суровини... ТОва да не би да е някакъв авангарден бизнесмодел за спасяване на българската икономика? На Кремиковци ли ще се крепи българската икономика?

# 35
  • Мнения: 4 380
И по този повод да остане Кремиковци, че да върже държавния баланс и да играе социална роля, така ли? Малко ли бяха скандалите покрай него? Като е толкова на печалба и важен защо е затънал в дългове? Мине не мине време и работниците протестират за заплати, ту нещо с новия собственик е под въпрос, сега се говори за снабдяването със суровини... ТОва да не би да е някакъв авангарден бизнесмодел за спасяване на българската икономика? На Кремиковци ли ще се крепи българската икономика?

Това е резултат от лакомия на някой който още не се е налапал, Радостина. Резултат от некадърно управление, а може би на целенасочена стратегия за съсипване. Кремиковци винаги е носил огромни пари за България и би могъл да носи още повече. Друг е въпроса как се стопанисва, на кой и при какви условия се продава държавното наследство.

# 36
  • Мнения: 4 892
xenia, кажете си, не е срамно. Кажете си за какво Ви е мъчно, ние ще Ви простим, че не е по темата. Оставете Кремиковци.
С него се забавиха за жалост.
Няма какво да добавя към написаното от radivdani.
Всъщност има, не са били глупави, че са го цопнали Кремиковци в плодородното софийско поле. В планината щеше да им е мааалко по-трудно. Добри Джуров докато си построи път през Троянско-тетевенския балкан до нечовешката резиденция и то взе, че дойде демокрацията и всичко му развалиха. Време за губене няма.

# 37
  • Мнения: 673
  Снощи по новините по БТВ казаха ,че въглищата са свършили, че в момента комбината работи на минимална мощност и ако до дни не се намери доставчик на въглища ... ще преустанови дейност. Rolling Eyes Outta Joint Praynig

# 38
  • Мнения: 220
абе не знам колко е структуроопределящо туй предприятие и колко % от износа на страната осигурява, ама като знам, че всичко му е внос - значи танто за кукуригу...
и приходите ги прибират я украинци, я индийски цигани, а ние тука се тровим и плащаме газта, тока, данъците и осигуровките на работниците...

а това което се случва - спирането на Кремиковци, го чакам отдавна... от много време това предприятие беше на изкуствено дишане.. и изискваше в него да се налеят много пари и инвестиции... ама лудите свършиха...

жалко за хората, които работят там и в съпътстващите производства и БДЖ и пристанищата.... това спиране мисля, че ще се отрази на цялата икономика и в комплект с финансовата криза ще стане причина за лавина от фалити...

предвиждам и стачки в центъра на София и сваляне на правителството до месец...

въобще - пълнете фризерите и си купете дърва и въглища, щото положението отива на зле...

# 39
  • Мнения: 12 674
Ксения май чете и цитира учебници от времето на социализъма. Когато великият Съветски Съюз купуваше нашите боклуци и ни плащаше в клирингови рубли.

# 40
  • Мнения: 4 380
абе не знам колко е структуроопределящо туй предприятие и колко % от износа на страната осигурява, ама като знам, че всичко му е внос - значи танто за кукуригу...
и приходите ги прибират я украинци, я индийски цигани, а ние тука се тровим и плащаме газта, тока, данъците и осигуровките на работниците...

а това което се случва - спирането на Кремиковци, го чакам отдавна... от много време това предприятие беше на изкуствено дишане.. и изискваше в него да се налеят много пари и инвестиции... ама лудите свършиха...

жалко за хората, които работят там и в съпътстващите производства и БДЖ и пристанищата.... това спиране мисля, че ще се отрази на цялата икономика и в комплект с финансовата криза ще стане причина за лавина от фалити...

предвиждам и стачки в центъра на София и сваляне на правителството до месец...

въобще - пълнете фризерите и си купете дърва и въглища, щото положението отива на зле...



Абе кой прибира печалбите е отделен въпрос. Държавата си разпродаде наследството, какво искате? Кой е виновен за тези продажби?
Преди да дойдат индийските цигани, нашият си български циганин Захариев, добре си се налапа.  Предприятието периодично изпада (или го докарват) до трудни моменти. И Костов много желаеше да го премахне, дали от завист че той от там нищо не взима или просто от яд, че е построен по социалистическо време, неизвестно. На някои хора последното им бърка в здравето.
Помня много моменти когато заплати не са се плащали и когато са били пред закриване, но всяко чудо за два дни, после комбинатът си е ставал на крака и си е носел все така големи печалби. Такива кризи обикновенно се случват пред продаване на нов собственик и аз силно подозирам че се случват умишлено.

Въглищата са в Бургас. Ако имаше такива сериозни проблеми, въглищата не биха стигали изобщо до България.
Акционери и собственици провеждат някаква ненормална политика на управление. Да предположим че във връзка с финансовата криза, разликата между закупна цена и цена на продажба се е свила до минимум и комбинатът би работил на загуба (както твърди Захариев). Но такива моменти се случват във всеки един бизнес. Не може да разчиташ, че винаги ще ти носи милиони печалба. Случват се и по-тежки ситуации от непредвидени обстоятелства. И това не е причина да ампутираш и ликвидираш производства което е невъзстановимо. В крайна сметка, досега си получил милиарди долари печалба и е време да инвестираш част за да преминеш през кризата. Още повече че с тази криза акциите падат и загубите са още по-големи отколкото изглежда на пръв поглед. Аз така смятам. Но...в Кремиковци се провежда нездрав мениджмънт и не е важно какво е било вчера и какво ще бъде утре. Важното е колко парички ще си сложим в джоба днес.

# 41
  • Мнения: 140
Този комбинат от доста години не е ставал на крака ,а с помощта на много патерици са го вдигали.Не знам какви интереси го крепят,но той отдавна е издъхнал.И финансовата криза няма връзка в случая ,при тях кризата си е от много години.

# 42
  • Мнения: 4 380
Този комбинат от доста години не е ставал на крака ,а с помощта на много патерици са го вдигали.Не знам какви интереси го крепят,но той отдавна е издъхнал.И финансовата криза няма връзка в случая ,при тях кризата си е от много години.

Това са абсолютни глупости. По-назад цитирахме и конкретни цифри за печалби за различни години. Комбинатът процъфтява, колкото и на зрителят отстрани да му звучи нелогично, т.к. периодично се чува за Кремиковци по новините с разни проблеми. Самия факт, че това е предприятието с най-високи заплати трябва да ти говори достатъчно колко е издъхнал.

# 43
  • Мнения: 140
Извинявай,Xenia,но не разбирам как така си капацитет по всички въпроси,наясно си със всички въпроси ,касаещи икономика,обзавеждане и всичко ,за което се сетиш.Глупости говориш ти,не чета вестници ,за да се информирам,имам по-добри източници.От къде черпите данните ,не знам,но много,ама много бъркате.

# 44
  • Мнения: 2 550
Този комбинат от доста години не е ставал на крака ,а с помощта на много патерици са го вдигали.Не знам какви интереси го крепят,но той отдавна е издъхнал.И финансовата криза няма връзка в случая ,при тях кризата си е от много години.

Това са абсолютни глупости. По-назад цитирахме и конкретни цифри за печалби за различни години. Комбинатът процъфтява, колкото и на зрителят отстрани да му звучи нелогично, т.к. периодично се чува за Кремиковци по новините с разни проблеми. Самия факт, че това е предприятието с най-високи заплати трябва да ти говори достатъчно колко е издъхнал.

високи заплати? нищо високо няма в това един работник, пържещ се на 2000 градуса да взима между 1200-1500лв. сори, това не е висока заплата.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт