Какво се случва в Кремиковци?

  • 4 956
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 380
Извинявай,Xenia,но не разбирам как така си капацитет по всички въпроси,наясно си със всички въпроси ,касаещи икономика,обзавеждане и всичко ,за което се сетиш.Глупости говориш ти,не чета вестници ,за да се информирам,имам по-добри източници.От къде черпите данните ,не знам,но много,ама много бъркате.

Такава съм си аз- капацитет. Mr. Green Mr. Green Приятелите ми казват, че никога не са срещали по-всестранно развита личност. bowuu Аз рядко, но съм срещала.  Mr. Green  Blush Но това е друг въпрос.

Не знам как би бил некомпетентен човек ако е израсъл в семейство работещо в Кремиковци. От сутрин и до вечер в дома ми само пустия му комбинат се е обсъждал. Laughing Аз също не чета вестници както виждаш. Познавам работата на Кремиковци "от кухнята". И мога да ти кажа, че публикуваните по медии печалби най-вероятно са силно занижени. И разбира се, Захариев силно поскромничи по телевизията. Убедена съм че няма по-богат човек в България от него.

Колкото до заплатите, относително високи разбира се. Лекари и медици се пържат пък на друг хал, но се пържат не по-малко. Затова пък получават 10 пъти по-малко. Това е заплата на работник. А колко е на специалист?

# 46
  • Мнения: 673
 
http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1248332
  Sorry , но такъв е живота... Комунизмът отдавна си отиде...

# 47
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако това, което е описано в статията е така, работата е ясна.
 Не зная за печалбите на Кремиковци, но явно той изпълнява и социална функция, но много, много скъпа.

# 48
  • Мнения: 2 018
ina-tina е права. Не кризата е виновна за спирането на пещите.

Знае ли някой колко работници има в Кремиковци? Чух за порядъка от 5000. Дали е така?

# 49
  • Мнения: 212
Малко нагли започнаха да стават тия от Кремиковци. Едва ли не смятат че държавата и всички хора в тази страна сме им длъжни с нещо и трябва до края на света да ги дондуркаме с нашите данъци.

Цитат
„Ние сме тук, за да стане проблемът „Кремиковци” национален”. Това заяви лидерът на Федерация „Металурзи” към КТ „Подкрепа” Людмил Павлов пред събралите се работници пред Министерство на икономиката и енергетиката след края на срещата му с Нина Радева. „Тази нощ трябва да си тръгнем от тук с тези 50 млн. лв. Няма да си тръгнем, докато не си вземем парите”, категоричен беше Павлов.

Тия 50 милиона лева (от държавния бюджет и от нашите данъци) са си ги определили самите работници  и смятат че веднага всички трябва през глава да хукнат да им ги дават щото видите ли България ще загине без Кремиковци.

# 50
  • Мнения: 12 666
Преди години на работниците от Стомана им предложиха добро обезщетение и сумичка за започване на частен бизнес. Никой не се съгласи. Защото държавата им е длъжна. Но! Да чуем Ксения.

# 51
  • Мнения: 4 380
Мда...това е само началото. Работещите в Кремиковци са сериозна сила и спирането на Комбината ще бъде истинска катастрофа. Не само защото ще се обърне на бунт. Държавата рязко ще обеднее. Спирането на кобината ще доведе до сериозна криза и в още много други места, а безработните ще се увеличат с хиляди.

Докато държавата като собственник на 1/3 от комбината прибира дивиденти и печалби без да влага нищо, всичко е супер. Когато се налага да кредитира предприятието в криза, изведнъж става "краят на една стара технология".
Аз нямам думи просто...Това е историята на една липса на управление и мениджмънт на сериозен финансов ресурс. Каквото всъщност е и управлението на цялата ни държава. Незаинтересованост и безхаберие водещо до съсипване на ВСИЧКО. Векове няма да са достатъчни на България да излезне от калта с този манталитет.

Виктор Демянюк изказва същата теза, която предполагах и самата аз. Кремиковци е източен и доведен до фалит умишлено и част от мениджмънта на дружеството стои зад този сценарий.
Не знам какви са целите, но този който си прави сметки да унищожи комбината, на практика ще срине сериозно българската икономика с много дълготрайни последствия. Върти се някаква борба между конкуренти, а потърпевши ще е цял български народ.

# 52
  • Мнения: 2 550
един познат работи в кремиковци като някакъв проектант или нещо от сорта и каза, че нищо не са спрели, даже напротив...имат повече работа от преди...

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
Вече се обърках. Добре, Ксения. Казваш, че комбинатът носи големи печалби на държавата, а в следващия момент е източен и доведен до фалит. Е, ако имаш златна кокошка защо ти е да я държиш гладна?

# 54
  • Мнения: 6 618
Борис ако 5000 души останат безработни колко ще струват на държавата?

# 55
  • Мнения: 4 300
Борис ако 5000 души останат безработни колко ще струват на държавата?
Не са 5, а доста повече, по нагоре писах.
Добре е като се разваля нещо, да се помисли с какво да се замени. А по повод изнасяната информация за Кремиковци се сещам какво казваше един уважаван от мен професионалист- "С червено и черно само умрял от гроба не мога да вдигна" Wink Изобщо не им хващам вяра нито на оценките на активите, нито на дълговете, нито на загубите / печалбите.

# 56
  • Мнения: 212
Борис ако 5000 души останат безработни колко ще струват на държавата?

E, дай сега за да не останели 5 000 човека без работа, държавата с нашите данъци да държи Кремиковци жив. Живеем в пазарна икономика - който може да работи и е ефективен оцелява - който не може да издържи си отива. Какво толкова сложно има. Това е все едно правителството на САЩ да налива пари в Макдоналдс защото и там работят десетки хора и ако фалира Макдоналдс те ще останат без работа.
Не мога да разбера от къде на къде тия хора, работниците в Кремиковци, смятат че ДЪРЖАВАТА ИМ Е ДЛЪЖНА С НЕЩО. Защо те искат пари постоянно от държавата. Че тя държавата държи само 20 % от акциите в комбината. Защо не си искат парите от истинските собственици на Кремиковци а смятат че държавата както при комунизма им е майка хранилница. Докога....

# 57
  • Мнения: 6 618
Борис питам колко ще струват колко е обезщетението от бюрото по труда ?Възвръщаемост от там няма да има със сигурност.

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
Обезщетението от бюрото по труда преди беше % от МРЗ. Сега не зная колко е, но сигурно се върти около тази сума. Ако е така, къде са 200 лева на месец обезщетение, къде е заплата от 1000 лева плюс осигуровките?! При всички случаи на държавата ще й е по-евтино да плаща обезщетения. Но едва ли това й е зорът на държавата.

# 59
  • Мнения: 6 618
Обезщетението от бюрото по труда преди беше % от МРЗ. Сега не зная колко е, но сигурно се върти около тази сума. Ако е така, къде са 200 лева на месец обезщетение, къде е заплата от 1000 лева плюс осигуровките?! При всички случаи на държавата ще й е по-евтино да плаща обезщетения. Но едва ли това й е зорът на държавата.
Кой казва ,че държавата ще им плаща заплатите ?Те това ли искат?

"Кремиковци" спешно се нуждае от 50 млн. лева заем за суровини, в момента се водят преговори с няколко банки, каза пред протестиращите синдикалният лидер Васил Яначков.

Май не поне според статията.

Общи условия

Активация на акаунт