Обичам ги и го искам, но нещо не се получава....

  • 3 275
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Заради едни пари не си заслужава да си разваляте отношенията. Не може ли просто да го пращаш с изготвен от теб списък на пазар, или да плаща битовите разходи? Или да си купуваш подаръци за теб и децата, вместо на него?
Ревността мисля, че се преодолява.
С две думи - защо не поживеете известно време заедно, а ако се чувстваш нещастна, винаги може да скъсате.

# 31
  • Мнения: 589
Заради едни пари не си заслужава да си разваляте отношенията.
  Тук въпросът не е до "едните пари"...
С две думи - защо не поживеете известно време заедно, а ако се чувстваш нещастна, винаги може да скъсате.
  Да-да,а авторката и децата насам-натам,от тая къща,в оная...

# 32
  • София
  • Мнения: 18 679
Той пари на жена не давал, ми каза веднъж.
Хо-хо-хо, смешник, ама от твоите може да взима, че да си дава на детето, нали...А той дава ли на твоите деца? А защо "на жена" всъщност, става дума за пари за общото домакинство все пак...Не е нормално това, аз с такъв не бих живяла, но това съм си аз. Не казвам, че само моето виждане е единствено правилното, но според мен ако един мъж не изпитва удоволствие да глези жена си, значи е стиснат, а това е едно от най-гадните качества за мъжа Sick

# 33
  • Мнения: 248
Сядайте на масата двамата и си задай всичките питанки, като започнеш с: "Планираш ли да  остаряваме заедно?"
Отговорът на този въпрос сам ще поведе разговора във вярната посока.
Или планира и от там насетне нямай притеснения да му кажеш смущенията си. Като ще остарявате заедно - обясни му какво означава семейство за теб, както и чуй той какво мисли по въпроса. Попитай го какво точно значи:
Той пари на жена не давал .........
Похвално е! На жена нека да не дава! Но на жена СИ .... и какво изобщо значи мъж да дава пари на жена си  newsm78 ???
Или ще бъде честен и ще си каже, че не планира. Тогава ти си знаеш най-добре как да постъпиш.
Или ще започне да усуква, което също трябва да е ясен знак за теб.

Много близка моя приятелка и синът й (18 г.)  заживяха заедно с мъж и дъщеря му (21г.). У тях стана щастливо и спокойно едва след един такъв разговор.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 983
Така, както го описваш, аз не бих се пренесла. Освен това вие (ти и децата) сте си истинско семейство! Hug

# 35
  • Мнения: 1 168
Аз мисля, че да чакаш съвет от нас е безмислено, получаваш доста крайни и разнообразни мнения и така е винаги и е нормално - всеки има различен светоглед. Но според моя, по-добре сподели притесненията си с него и си изяснете нещата още на този етап, не след месец, два или пет. Не отлагай разговора, причини за отлагане винаги има и в крайна сметка натрупваш негативизъм за неща, които може да се окаже, че той изобщо не ги е мислел /може и да е/. Нека сте наясно от сега. Това ВИНАГИ е най-доброто.
От това което прочетох има както недопустими за мен неща ,като това да бърка в портмонето ти, при положение, че парите не са "общи", както и дребнави, като например това за чорапите и боксерките. Ами какво ще правиш на рождения му ден? Като ти бодат очите тия чорапи и боксерки, не ги купувай просто!
Надявам се като си изясните нещата с един конструктивен разговор, нещата да се оправят. И не забравяй, че децата реално са 3!

# 36
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Olimpia, откъде си сигурна, че ще се наложи да се връща в старата си къща  newsm78 И откъде си сигурна, че не е временно закъсал с голяма вноска по кредита. В никакъв случай не го защитавам,  авторката е запозната с финансовото му положение и може да прецени за какви пера си харчи парите. Смятам, че с едно по-задълбочено обсъждане на бъдещия общ живот и бюджет, нещата ще се изгладят.

# 37
  • Мнения: 589
Olimpia, откъде си сигурна, че ще се наложи да се връща в старата си къща  newsm78 И откъде си сигурна, че не е временно закъсал с голяма вноска по кредита. В никакъв случай не го защитавам,  авторката е запозната с финансовото му положение и може да прецени за какви пера си харчи парите. Смятам, че с едно по-задълбочено обсъждане на бъдещия общ живот и бюджет, нещата ще се изгладят.

1.Не съм казала,че съм сигурна,че ще се наложи,а че е вероятно.Обсъжданият човек е ревнив и сръдлив и е много вероятно да не успеят да стигнат до единодушие по поставения въпрос.Не ме разбирайте погрешно,че едва ли не аз ИСКАМ те да се разделят...но имам горчив опит и наблюдения,та може да се каже,че разпознавам индикациите...
 2. Авторката,ако е наясно с финансовото му положение,сигурно няма да занимава цял форум с темата си,нали?

# 38
  • Мнения: X
serena22 ,и двамата сте достатъчно възрастни,за да подходите разумно по въпроса.Ако ставаше въпрос за 20-годишни влюбени тийнейджърчета,бих разбрала притеснението ...макар,че те днешните млади са едни открехнати...направо си казват всичко.
Та ,щом ще живеете заедно,седнете и обсъдете всички аспекти,за които се сетите и по които има неясноти.Кой ще плаща тока, /защото и той се къпе и седи на топло зимата,нали?/,водата, и пр. сметки,кой ще купува храната,колко пари ще отиват за сина му,заеми и всички останали разходи,които съпътстват едно домакинство.Мисля,че щом бюджетът ви няма да е общ,ще трябва да си изясните нещата още в самото начало.
Иначе ще има и конфликти,и мърморене, и недоволство...когато няма ясни правила,нещата обикновено се объркват.

# 39
  • Мнения: 10
Струва ми се, този мъж не е достатъчно отговорен към теб, искам да кажа че не се ръководи от силни чувства като теб, а си е направил тънката сметка. Има ли тънки сметки, да знаеш нещата не вървят на добре. Освен това ти очакваш повече от това което той може да даде в тази връзка. Жалко че децата го обичат, но това не означава стабилни отношения. Липсва ти дребните жестове, каквито правиш ти като му купуваш я боксерки, я нещо друго. Жените обичаме тези малки изненадки, а те говорят много. По много неща си личи, а на мен това не ми прилича на влюбен и всеотдаен мъж, а на дребнав и сметкаджия. Освен това ми пролича че това е мъж който обича да се налага и да диктува правилата в къщата. А и това е само началото! Помисли си добре, Серена! Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 397
 Ами просто заяви, че в такъв случай и ти пари на мъж не даваш, да видим откъде ще взима после? Щом още в началото си позволява такова държание, аз не виждам "светло бъдеще" с него!

# 41
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Мила Серена, аз няма да ти кажа нещо по-различно от другите момичета. Не разбрах от колко време сте заедно с въпросния мъж, но така или иначе, това не е показателно. През последните години си свикнала да си правиш добре сметката, за да се оправяш сама с децата. Преди това си имала добро семейство, от което си била щастлива. От думите ти разбирам, че със съпругът ти не сте имали неразбирателство по разпределянето на семейния бюджет и домакинство. Но дори и да сте имали такива моменти са се преодолявали в името на децата. Този мъж, който си срещнала обаче е имал друг живот. Може би е възпитан и по различен начин, след като "пари на жена не дава". Имате и двамата деца и всеки ще си драпа към неговите. Ти ще си казваш: "защо да му купувам на него, като мога да купя нещо на момичетата", примерно, а пък той сигурно си казва - "Тя си мисли, че ще и гледам само нейните деца". Просто ще трябва по-голямо нагаждане и компромиси в началото. Като поговориш с него, сама ще видиш склонен ли е на промяна в начина си на живот, в харченето на парите си. Смятам, че е най-добре да приложиш женски хитринки и тактика, за да го превъзпиташ. Нали знаеш, че с кротко всичко се постига. Недей напред с рогата и да стигаш до крайности. Щом казваш, че той те обича, обича и децата ти, значи с малко тънкости и естествено разговор, ще постигнеш много.

Но, не забравяй едно! Най-важното е твоят живот. Най-важното е ти да живееш. Щом ти си щастлива, ще бъдат щастливи и дъщерите ти. Те така или иначе нямат вече роден баща и никой друг не би могъл да ги обича както ги е обичал той. Затова няма смисъл да рискуваш само заради тях и то ако не се чувстваш сигурна в човека до теб.

# 42
  • София
  • Мнения: 38 477
Така. Имаме много близки хора, в сходна ситуация. В смисъл мъжа е ченге, а това му е втора жена, от първата има момиче - ученичка. Живеят в негово жилище. Тя купи кола на изплащане, но я кара той. Но той пък дава пари за храна и други неща.

С две думи - делят си разходите и така е нормално.

# 43
  • до морето
  • Мнения: 494
Ситуацията, в която се намираш е доста сложна и изисква да я огледаш от много страни.
Аз само ще вметнамоите разсъждения. Парите са важни и това кой ги осигурява също е важно, но ако чувстваш, че в отношенията ви се прокрадва ревност - тогава имаш сериозна причина да си плюеш на петите. След всичко, което сте преживели с твоите деца, вие сте травмирани и желаете да имате мъж в семейството, но дори и да нямате вие трите сте си пак семейство.
Надявм се да вземеш най-правилнота решение за теб самата!

Общи условия

Активация на акаунт