при 28 дневен редовен цикъл , кога настъпва овулацията???

  • 28 556
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
Да! и болките, неразположението всичко е на линия   Grinning

# 31
  • Мнения: 953
Съжалявам Sad,
дано другият месец да е твоят и да се похвалиш.

# 32
  • Мнения: 9 093
Продължавай да мериш БТ Hug
Успех!

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Кенди гърл, избирателните обобщения не ми се нравят много. Стеф е била изключително изчерпателна в обясненията /както винаги Heart Eyes/, затова няма да я повтарям, ако те интересува, може да сравниш с постовете от първа страница Peace Само бих допълнила, че според мен ЛФ от 10 дни е кратка и трябва да е поне 12, защото имплантацията може да варира от 6 до 10 дни след ову, ако и в общия случай да са 7-8.
И понеже си ме попитала лично, ще ти отговоря кое ми се стори абсурдно специално в твоя пост. Ползването на тестове за овулация е толкова надежден метод, колкото и меренето на БТ, т.е. те не доказват категорично наличието или липсата на овулация и фоликуметрията е единственият сигурен метод. Но да твърдиш, че меренето на БТ е губене на време, е абсурдно. Този метод дава доста добра ориентация за цикъла /ако е правилно прилаган, разбира се/, след няколко цикъла може дори да те ориентира кога да започнеш с тестовете за ову, за да не ти се налага да изхабиш 15 тест ленти, примерно Wink Освен това може да те ориентира за евентуални проблеми с репродуктивните хормони, кисти и т.н. Peace Само като пример ще ти посоча, че когато още прохождах в този подфорум и не бях наясно с никакви изследвания, точно графиките на БТ ми посочиха евентуален проблем с хормоните, който по-късно се потвърди от изследванията.

# 34
  • Мнения: 953
Ами за мен лично меренето на БТ наистина е абсурдно.
Имам дете на 1.8г, растат й зъби. Заради нея ставам по 5-6 пъти минимум на вечер, не ми се е случвало да спя непрекъснато 6 часа и да не ставам от леглото от като се е родила.
Няма начин БТ да ми даде коректен резултат при това положение и за това препоръчвам тестовете /пък и според мен са далеч по-лесни за използване/.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Ами за мен лично меренето на БТ наистина е абсурдно.
Имам дете на 1.8г, растат й зъби. Заради нея ставам по 5-6 пъти минимум на вечер, не ми се е случвало да спя непрекъснато 6 часа и да не ставам от леглото от като се е родила.
Няма начин БТ да ми даде коректен резултат при това положение и за това препоръчвам тестовете /пък и според мен са далеч по-лесни за използване/.
Ами аз затова казах, че методът е ефективен, ако е правилно прилаган Peace Както и всички методи, между другото  Hug

# 36
  • Мнения: 1 187
С първото бебеправене се оказа че ми е на 10 ден. Така че пробвай да разбереш с горепосочените методи.

# 37
  • Мнения: 31
Здравей и от мен,
моят цикъл беше на 28 дни, овулацията ми беше от 14 до 17 ден от началото на менструацията, при мен беше доказано с 4 месечно наблюдение с вагинален видеозон. 

Общи условия

Активация на акаунт