Каква детска кухня и дали сме доволни

  • 2 932
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 089
Здравейте момичета!
Пускам тази анкета тук, но ако модераторите преценят, моля, нека я преместят.
Тъй като се случиха някои проблеми в детската кухня, която ние ползваме, пускам анкетата. Смятам, че ще е полезно да обменим опит.
Добре е, ако може да споменавате, коя детска кухня ползвате (по име или например по квартал) и да споменавате за положитените и отрицателните страни, които забелязвате. Мисля, че това би било добра база данни, на която за в бъдеще бихме могли да изискваме подобрения в тази услуга, като например стандартизация, качествен контрол и т.н.
При нас в кв. Изток персоналът е любезен, кухнята готви вкусно, но макар това да не е малко, все пак е всичко. Порциите са малки (понякога безобразно- като закуска от две бисквити = 20гр), често основното е много течно и може да се яде само сгъстено с нещо, нямаме изложено седмично меню, а макар, че ястията са разнообразни, все пак се ползва само пилешко и телешко месо; никога не е имало заешко, пуешко, агнешко или пък риба.

# 1
  • Мнения: 5 940
Взимам от "Ози". Доволна съм и от количеството, и от качеството. Единственото, което според мен  е добре да променят,  е няколкото пъти седмично нишестени кремчета да заменят с някаква друга зъренено-млечна закуска без оцветители.
Няма порция, която да не може да се яде без сухари и т.н. Синът ми често съвсем сам си изяжда яденето, без моя помощ, и без да се оцапа целият, което според мен е индикатор за гъстотата.

# 2
  • Мнения: 27 524
Ето ме първа (засега  Grinning), макар и с може би минимален опит с кухните. Но - с нищо лошо за тях. Поради една основна причина - според мен кухня за деца трябва да се ползва след навършването на годинка. През лятото, когато сме си в София, ползваме 2-3 месеца кухнята. Общинска е, държавна, бедна, мизерна, истинска  Simple Smile Ползват я и толкова стотици и стотици майки, че не могат да насмогнат и без предварително записване или връзки е абсурд да се доберете до нея   Flutter
8-месечният ми син не би могъл да ги вкуси или пробва, но по-голям - без проблем. Кухнята е точно срещу нашия вход, където живеем (до Орлов Мост) и сме в пстоянен контакт. Лично съм ги засичала как приемат в 7 сутринта месцето, кайсиите, млякото, яйцата... Как Лелките се трудят и до обяд имаме 3 вида горещи и пресни ястия. Лично виждам и как лелките хранят бездомните, нщастни лелки или част от клошарите и кученцата им  Heart Eyes
Кухнята ни е на ул. Тича, пряка на Цар Иван Асен 2, зад Райфайзенбанк.
Досега не съм забелязала нищо лошо, развалено, недорязано, несмляно, миризливо, неподходящо.
Доволна съм и жалко, че вече не можем да я ползваме   bouquet

# 3
  • Мнения: 239
Здравейте и от мен.Ние ползваме частната детска кухня Джуниър и съм доволна.Всъщност ние взимаме само супа и основно,защото синът ми не хареса десертите им.Не знам много майки от квартала ни се оплакват от нея,пък ние сме доволни.Но съм решила като ни дойде редът за държавната кухня да опитамевъпреки,яе количеството на държавната е доста малко.

# 4
  • Мнения: 1 217
Детето ми се храни от държавна кухня в кв.Красна поляна.
До сега не е имало ядене което да не изяде.
Това което е описала Блонди,важи и за нашата кухня.

# 5
  • Мнения: 4 784
В града, в който живея, ДК е една единствена, държавна или по - точно общинска. Не я ползваме, понеже синът ми не я харесва, а и аз също. Количествата са добри, но менюто им е по всякаква критика.
Принципно съм ЗА ДК и ако я подобрят бих се пробвала да го запиша отново.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 219
Ползвах общинска кухня в София (кухнята-майка в "Западен парк") и бях напълно доволна.
Взимала съм храна от 2 общински кухни в Пловдив-от едната бях почти скандализирана, а от другата-имах задоволителни впечатления.
Кухня с кухня не може да се сравнява-до този извод стигнах.
Понеже не ми се пише на длъж и на шир-вече съм го правила в не една тема за детските кухни-ще си потърся стари постове по темата и ще ги цитирам тук-щом ще създаваме "база данни". Grinning

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ползвах общинска кухня, във Варна, на ул. Дебър. Доволна съм, храната винаги е прясна, вкусна, разнообразна. Количествата за моето дете даже бяха прекалени. Един недостатък и според мен има-прекалено често десертът е нишесте с оцветители. Всичко друго е ок.

# 8
  • Мнения: 2 960
Взимам храна от общинска детска кухня във Варна и съм доволна.Има какво да се желае откъм разнообразие на второто ястие ,но аз така или иначе си добавям към взетата храна и от това ,което е полезно от нашата. Peace

# 9
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
На държавна ДК сме. В Младост(Сф). Доволна съм, има меню, има разнообразие, достатъчно количество. Само лееекинко не ми харесва, че десертите са все вид крем-нишесте и тук-там (веднъж месечно) грис или мляко с ориз, но това го преживявам, тъй като лесно правя каша или нещо друго. Виж готвенето на манджи не е моето и съм благодарна, че не го правя.

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
 Ползвам частна детска кухня и съм доволна Peace

# 11
  • Мнения: 9 973
на държавна сме и съм доволна

# 12
  • Мнения: 11 004
В нашия град има само държавна кухня и поради липса на друга, взимам от нея. Храната е прясна и  вкусна, макар и еднообразна. За мен основният недостатък е, че месото е само кайма, а риба изобщо не готвят. Освен това никъде не е изнесено седмично меню и няма възможност предварително да се знае в кой ден какви ястия ще има.
Като цяло съм по-скоро доволна, тъй като за мен кухнята е улеснение, а дъщеря ми си изяжда всичко с апетит.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
не съм доволна от ДК-готвя сама Peace

# 14
  • Мнения: 103
Ползвам частна детска кухня Ози и съм доволна  Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 15 219
не съм доволна от ДК-готвя сама Peace

ДК в Минск ли имаш предвид?  Simple Smile

# 16
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Записвам се да следя, че чакам да ни дойде реда за ДК.
Моля дамите, които пишат доволни/недоволни, да споменават за коя кухня или кой квартал става на въпрос. Laughing

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не знам дали тук трябва да питам, но да не пускам нова тема. моля ако някой знае къде в кв. Лагера  се намира ДК да ми каже. И мнение за нея ако има. Предварително благодаря.

# 18
  • Мнения: X
С каката ползвах кухнята в 56-та ясла в Гео Милев. Страшно доволна бях - разнообразието беше голямо, всяка седмица имаше риба, много вкусно и достатъчно количество. С бебето се надявам на същата кухня, макар ч има отзиви, че не е вече същата, като дойде време, ще пиша има ли промяна.

# 19
  • Мнения: 4 447
Гласувах с последната опция, защото няма такава, която е точна за мен,
а именно, че Не ползвам ДК, но не защото не съм доволна от нея, а защото
предпочитам да му готвя аз.  Grinning

# 20
  • Мнения: 262
Ползвала съм и държавна и частна, по принцип съм доволна и от двете в нашия град. През лятото два месеца бях на държавната, там това което не ми харесваше беше еднообразието и наблягането на бобовите, макар и не много често.  А сега от месец съм на частна най-вече заради разноса до дома, но наистина менюто им е много разнообразно и съм много доволна.

# 21
  • Мнения: 565
На държавна кухня сме, но през уикенда съм й поръчвала от частна. Доволна съм и от двете като качество и разнообразие. В държавната много наблягат на пилешката супа - през ден я дават. Sick Основното и десерта са по-разнообразни. Пилешкото не е основен представител на месото. В частната пък количеството е по-малко, отколкото в ДК. И двете си имат плюсове и минуси.

# 22
  • Мнения: 130
Ползвам общинска ДК, мисля че се води Север.
Като цяло съм доволна, малката я харесва, като изключим десерта, който никога не го яде. За самото к ачество на храната не мога да прецевя, нито за хигиената. Иначе е разнообразна храната. Само риба не дават. Заек дадоха само веднъж за два месеца.

При всички случаи е голямо удобство. Въпреки, че от домашната кухня по-добра няма Wink

# 23
  • Мнения: 741
И аз взимам от 56-та ясла в Гео Милев,много съм доволна,наистина е вкусно и си е като домашно приготвено

# 24
  • Мнения: 4 017
Гласувах с първата опция.
Отскоро сме на ДК и трябва да призная, че някои гозби са много вкусни.

Ако от мен зависи, няма да мога да ги сготвя.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз взимам от държавната кухня и съм доволна. Храната е прясна и вкусна, разнообразна е общо взето. Синът ми си я яде с апетит, но той по принцип не е много капризен и сигурно почти всяка кухня ще яде. Laughing
Недостатък е еднообразният десерт -  почти всеки ден нишесте, понякога с нещо вътре (плод, конфиотюр...).

# 26
  • Мнения: 15 379
От близо 2 месеца вземам храна от 23 ДЯ "Ралица". Като цяло съм доволна - вкусно готвят, менюто е доста разнообразно, 2 пъти седмично десертът е различен от прозаичното нишесте. Всеки понеделник се поставя на вратата листата с менюто за седмицата.
Не ми допада обаче липсата на друго месо, освен пиле и телешко. Откакто сме записани не са готвили риба.

# 27
  • Мнения: 764
От една година ползвам държавна ДК в центъра- на ул. Аспарух 60. Доволна съм - готвят разнообразно и вкусно. Записахме се там без проблеми, само с направлението от детската лична лекарка.

# 28
  • Мнения: 564
Ползвах частна и никак не ми хареса  Peace По-точно хер бебе и джуниър меню  Rolling Eyes
Сега сме на държавна и разликата в огромна  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 3 271
Ползвам общинска, много съм доволна - качество, количество, разнообразие.Единствено риба не са ни давали до сега, но ние взимаме от 3 месеца, майките казват, че са им давали(преди наз да запиша малката). Намира се  в кв.Гоце Делчев, раздавателен пункт в 43 ОДЗ.

# 30
  • Мнения: 367
Ползвам частна кухня - Джуниър Меню и съм страшно доволна. Всичко до сега е било много вкусно и детето ги харесва. Понякога десертите са малко неподходящи (пример: крем какао, бисквитена торта с какао), но това не ми е проблем.

# 31
  • Мнения: 4 017
. Понякога десертите са малко неподходящи (пример: крем какао, бисквитена торта с какао), но това не ми е проблем.

Да, крем какао не е особено подходящ, а пък бисквитената торта   newsm78- цяла калорийна бомба...
Нормално е да има случаи, при които или детето няма да хареса яденето, или ние като майки ще преценим, че не му е дошло времето за тях Laughing

# 32
  • София,
  • Мнения: 4 267
Аз незнам какво да ВИ кажа, в момента ползвам услугите на часна детска кухня Мама Люси, ами доволна съм общо взето. В началото на лятото бяхме на Джуниър и всичко беше добре, но в интерес на истината за един месец от както ядяхме кухнята малката не качи нито грам. ПОсле през лятото бяхме в провинцията и там нямаше кухня та си ядяхме пюрета и аз и готвих понякога. ПОсле пак взимах от Джуниъра, но нещо качеството беше под всякаква критика. Десертите миришеха на някакво старо сухо мляко, често даваха крем какао, в млякото с ориза блъскаха канела и какво ли още не. Малката неискаше да я яде и се отказахме. ТЪй като всички майки нещо бяха недоволни, а те бяха доста и собственичката на пункта отказа кухнята и привлече друга. Сега сме на МАма Люси. Качеството е доста по добро, десертите са хубави и доста разнообразни, по мое мнение де. Вече дават и риба веднъж на две седмици, дават и пуешко, заешко май не са давали, ама аз събота и неделя гледам да и давам пюре. Е има си и тя кусури, ама то не може всичко да е наред. Аз си следя менюто в интернет и когато има нещо, което малката не го яде не я записвам за този ден. Наскоро бяхме болни и тя понеже нищо не ядеше си и готвих в къщи. Ами старах се доста, ама не мога да измисля толкоз разнообразни яденета, какво да направя, нито пък мога да ги сготвя така. Иска ми се да ползвам и държавната детска кухня, но тя е в ремонт от почти половин година и кой знае дали скоро ще я оправят. НЯкога баткото ядеше от нея и бях много доволна. Hug

# 33
  • Мнения: 681
През седмицата взимам от общинската ДК,а в почивните дни от частната  Wink Доволна съм и от двете,е понякога има и издънки Peace

Общи условия

Активация на акаунт