Какво означава "самопочистваща се фурна"?

  • 38 344
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 912
А каква е фурната?Че много се заинтригувах.
http://www.ciao.fr/Scholtes_FG_66_1_MI__1038168

# 31
  • Мнения: 1 426
имам такава фурна, не ме интересуваше колко струва, само сама да се чисти, да ама не става работата докато не взема препарата и парцала. Сега търся фурна, която сама да готви, няма да се занимавам с глупости я  Joy

# 32
  • София
  • Мнения: 1 825
Самопочистването на фурната е функция, при която тя се нагрява на максимална температура и мазнините натрупани по нея изгарят и след това само се забърсват.
Не съм го пробвал напрактика, но теоретично е това.

 И моята уж е такава и като се омазни достатъчно ще пробвам и ще споделя.

# 33
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Пълни глупости пишат тия от Техномаркет. Никол е права- сама не хваща парцала. Еко клийн емайл означава, че се почиства просто по-лесно в сравнение с обикновения. А самопочистването е друго нещо- вече са писали за енго. Моята фурна е таква и съм на седмото небе. Махат се всички метални части от фурната, включва се на програма пиролиза. Програмата трае 2 часа и нещо за слабо замърсяване и 3 часа и нещо за силно замърсена фурна. Нагряването става до 500 гр, при което изгарят мазнините и остава само един бял прашец по стените. Избърсва се със суха къпра и фурната е като нова. Вратата по време на работа се блокира и не може да се отвори, стъклото отвън е напълно студено, поне при моята е така.

Всеки останал метод, освен пиролиза описан като самопочистване в Технонезанмсикакво е пълна заблуда на противника ! И изисква вашето участие в процеса.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 384
момичета , моля ви ако попаднете на фурна с пиролитично почистване на цена под 1000 лв /дай боже около коледните намаления/ да споделите

# 35
  • Мнения: 122
Пълни глупости пишат тия от Техномаркет. Никол е права- сама не хваща парцала. Еко клийн емайл означава, че се почиства просто по-лесно в сравнение с обикновения. А самопочистването е друго нещо- вече са писали за енго. Моята фурна е таква и съм на седмото небе. Махат се всички метални части от фурната, включва се на програма пиролиза. Програмата трае 2 часа и нещо за слабо замърсяване и 3 часа и нещо за силно замърсена фурна. Нагряването става до 500 гр, при което изгарят мазнините и остава само един бял прашец по стените. Избърсва се със суха къпра и фурната е като нова. Вратата по време на работа се блокира и не може да се отвори, стъклото отвън е напълно студено, поне при моята е така.

Всеки останал метод, освен пиролиза описан като самопочистване в Технонезанмсикакво е пълна заблуда на противника ! И изисква вашето участие в процеса.

Джемма,цитирам те,защото едно към едно изказваш моето мнение.Сега дали си струва еди колко си лева повече за пиролизата вече е въпрос на финансови възможносто,но ако можете да си го позволите изобщо не се колебайте.Моята фурна е Сименс,а котлоните Баукнехт (или обратното  newsm78),вече са малко поостарели ,но действат безотказно.Голям майтап падна ,когато ми се наложи да я почиствам миналата седмица.Завъртях копчето ама съвсем бях изключила,че се натиска комбинация от други две, като защита от детска "помощ".Ядосах се ,че вече не работи и ми стана много кофти,но на другия ден се сетих къде  е пропуска ми  .Затова съм сигурна,че дойде ли ред за нова фурна отново ще е с пиролиза.
Виждам,че доста от вас още не са виждали на практика за какво става въпро,затова при следващото почистване ще направя снимки преди и след,а вие сами ще решите дали си струва.

# 36
  • Мнения: 121
И аз като щастливка-мързеливка и sese съм с фурна Eurolux. В неделята за първи път се ползвах от услугите на каталитичните панели и си казвам честно, че на драго сърце бих почерпила създателите им. Просто няма таково удобство - не са неоходими препарати и зверско търкане, а само една навлажнена кърпа и проблемът е решен. Наистина останах доволна и ги препоръчвам на всички, които се колебаят  Peace.

# 37
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
да се обадя и аз .нашата е горение и има функцията самопочистваща се фурна.е това не означава че няма да хващам парцал,но е доста добра функция защото мнооогооо те улеснява.Моят съвет е като си купуваш някаква печка гледай да е с повече функции,все пак ще я ползваш доста и честичко.Затова трябва да ти е удобна

# 38
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
забравих Rolling Eyes ако още не сте си купили готварса печка,малко изчакайте,защото четох някъде че от 12.12 започват големи намаления

# 39
  • Мнения: 67
Къде и колко ще бъдат тези намаления

Общи условия

Активация на акаунт