*~Арабска магия, българска стихия и любовна олелия за 92-ри път~*

  • 39 368
  • 288
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 53
Другарче, много, много успех в това начинание и скоро да се похвалиш с двете чертички!

За първи път разбирам, че не е прието да се чества рожден ден при исляма. Честно казано на мен ми е странно - аз винаги съм си обичала рождения ден - с приготовленията вкъщи, гостите - приятелите, които са по света и идват специално заради теб... Рядко има вече торти, наблягаме повече на мезетата и винцето. Дори сега ми е тъжно, защото другата седмица съм рожденичка, а пък няма да мога да си отпразнувам празника, както ми се искаше... Ама карай - догодина...
Иначе много може да се празнува - не е само остаряването, а и помъдряването, колкото и клиширано да звучи. Освен това на празника ми винаги се обаждам първа на мама, щото откакто аз станах майка, осъзнах, че това е май повече празник на родителите, отколкото на децата.

Много благодаря на АниСим за филмите - пуснах ги да се свалят вече и утре ще си позяпам.

Саратед, по-скоро имах предвид някакви такива скрити интересни маста в Йордания - ние ще отседнем в Аман, и например интересни заведения, улички със архитектура или занаяти. Но не си го слагай де, ще се оправим. А ти къде си в Йордания? Ако искаш и имаш възможност, може да се видим. Ще се уточним на лични. newsm51

# 46
  • Мнения: 800
Дезърт, Абасчо миличкия само на десктопа го виждаме и още си ревем за него  Sad   иначе навънка не сме го виждали отдавна Sad

http://media.snimka.bg/1161/008576814.jpg



# 47
  • София
  • Мнения: 18 039
Гинчето, съжалявам, че не съм те разбрала...Ще ми е приятно да се видим, ама не в Йордания, а тук в БГ.Не за друго, а защото аз за постоянно си живея в София, а до Йордания ходя само на гости и то за кратко SadКолкото до заведенията, човек трябва да е на място за относително по-дълъг период, за да може да добие впечатления от ресторанти и т.н..Като цяло обаче, най-луксозните квартали в Аман като Хадаик, Хиш Мисани и Центъра предполагат наличието но по-завързани заведения..дори и битовите с предлагането на шиша пак са там.А пък в Петра и Джераш можеш като че ли повече да се насладиш на занаяти и прочие..Съжалявам, че не съм в състояние детайлно да те информирам, ама престой  там от 20-тина дни годишно не ме прави спец по въпроса Mr. Green
Наде,питаше май за нещо любопитно около красивата Йорданска кралица Рания.На мен лично ми е доста интересна поетата от нея мащабна инициатива да отговори онлайн на множество въпроси, свързани с исляма, мястото на жените в ислямския свят, убийствата на честта, тероризма и др наболели теми.Инициативата беше стартирана с обръщението й към всички в ютюб на 30 март, срокът за задаването на въпросите беше до 12 август, а оттам насетне последваха отговорите й.
По статистика въпроси са зададени от над два милиона потребители на ютюб, а клипчетата, както можеш да видиш от линка, са отваряни съответно по 70-80000 пъти.

http://www.youtube.com/profile_videos?user=QueenRania
Иначе  подробностите от биографията й са достъпни в нета..Родена е в Кувейт, в семейството
 на двама палестинци от Тулкарем.Завършва средното си образование в Кувейт, след което следва Бизнес администрация в Американския университет в Кайро.Преди сватбата си с крал Абдула, работи в банка.Друго любопитно, поне за мен е, че не е коронясана за кралица едновременно с Абдула, а два месеца по-късно.И ако не се лъжа, тя е кралицата, коронясана на най-малка възраст .Имат 4 деца - две девойки и две момчета.По възраст са както следва: Хюсейн, Иман, Салма и Хашем.Оттук нататък на всички е ясно участието й в  редица организации и благотворителни инициативи, защитаващи правата на децата и жените в арабския свят в частност, а също и по целия..

Колкото до празнуването на рождени дни, в Йордания поне, практика  е на децата да си се правят партита с подаръци, гости и почерпки.Но виж, възрастните, наистина не отбелязват празника си. Sad
Другарче мълниеносно,и аз се присъединявам към горните пожелания за успешно оползотворяване на заема по предназначение! Heart Eyes

# 48
  • Мнения: 206
Ох и тази вечер ще си остана в ожидание за приказките на Либра и Шехи-то, що така девойки ви спадна въодушевлението. Що шиша изпуших, що кафета изпих Sad
Винаги айде пак отначало ама пиши този път на word document, така няма да ти избяга написаното. А и аз чакам новини от приема и от бъдещите катаро-гръцки отношения. Нашите да спинкат тука и да са кахърят за глупости.
Теди аз по-съм фенка на кралица Нур та са вълнувах от новините около нея, че след смъртта на крал Хусеин остана в сянка.
Ани следвам филмовите ти препоръки Wink
Другарче, развълнува ме... няма начин Господ да не е с вас този път, няма начин.... Сега ще ти кажа нещо, вземи едно евангелие или коран, в каквото вярваш и каквото имаш. Кажи молитвата "Отче наш" или друга силна молитва, отвори произволно святата книга и впери поглед вляво на първия ти попаднал абзац. Това е съветът, посоката...
Едва ли ще има арабелка тука, която да не се помоли за тебе... А и от отвъдното ще има кой да ти помага...
Рали хубаво си е филмчето, ама ти си се вживяла много в историята с този женен мъж. Беше гадно наистина... ама накрая си получи какво подаръче Wink макар и без мустак вече Simple Smile
kalinchita, ally, hayati  photo photo photo
Кате незнам нищо за бадемовото масло и сега малко ме уплаши с тоя евентуален растеж. Чакам повече инфо от знаещите...
Ама как така не си го измиваш от косата не стои ли мазна?

# 49
  • Мнения: 100


Наде, хареса ми филма, определено. И главната актриса беше много сладка. Най - ми хареса как се справиха с проблема на омъжващата се девойка... хопала тропала набързо  Party

Благодаря ви, момичета, за съветите за лап топа, ще поумувам още някой ден и ще се похваля какъв съм си взела. И на мен ми се иска вайо, ама ще ми се завая главата от цени....  Whistling

Кате ШШ, много е ладък Абаааас  Hug Той малко прилича на Нени, само дето на наща и е по-дълга козината...  Heart Eyes

Дезърт, сладурке, и аз харесвам абаите. Като ида (Боже, вече ме е срам да го кажа) в Египет ще си купя. И ще се облека с нея, поне един път... Аз няколко пъти вече излизам с тюрбан, хората ме зяпат, във факултета ме разпознават след 3тата минута, а хигиенистката каза, че съм заприличала на туркините - студентки  Crazy Kой знае защо от преди година моята доцентка е заприказвала, че аз съм била само за "някой арабин"  Laughing При положение, че личните ми интереси не се споделят на "факултетска почва"... Sick

# 50
  • Мнения: 53


Добро утро, момичета! Да ви е хубав и слънчев денят!

# 51
  • Мнения: 666
   Добро утро арабелки, лек и щастлив ден ви пожелавам. Казаха да не се лъжем по хубавото слънце на вън, че било студено, ама мен ме напъва вече да излизам да се шматкам по квартала. Другарче мило  newsm17 newsm17 newsm17 хайде скоро да споделяш хубави новини. Кате ШШ  Hug защо да те е срам виж колко му отива името на детето, ти си му кръстница  Grinning Голям разбойник е станал твоя кръщелник ще знаеш и все на вън иска да ходи, нали е свикнал в къща да живее и като стане от кревата на тревата, ама тук в апартамента не е точно така. Аз все питам ама още никой не е казал, ще си организираме ли някоя срещичка докато сме тук да се видим на живо  Heart Eyes

# 52
  • Варна
  • Мнения: 909
ДОБРО УТРО И СПОРЕН ДЕН НА ВСИЧКИ МАМИ И НЕМАМИ !!!

Другарче  newsm17  Бог е милостив и скоро макар и след дълги години чакане  ще Ви дари с едно хубаво бебе

Наде не ми се разказва нещо  Tired, мъчно ми е днес защото на една колежка котарака(само на 1 година беше) почина от бъбреци днес сутринта ,снощи го гушках за последно,милото то,веднага се сетих за моята Енджи(живя 13 години като член на семейството и преди 5 месеца я приспах ),едва ли скоро ще си взема пак коте,не мога да понеса отново такава мъка,радвам се и гушкам уличните Tired, Шилан&Шиар Абасчо много сладък  Heart Eyes

Ра и аз исках да си купя абая но не остана време,макар да влязохме в един сирийски магазин срещу хотел Хилтън в Кайро,толкова пъстроцветни облекла на едно място не бях виждала  Crazy,обаче М ме разколеба, като каза че там били много скъпи  ooooh! ама следващият път няма да му се размине   Twisted Evil

За рождените дни че не се празнуват разбрах в деня на неговия, дебна го аз да го изненадам а той човека сладко спи и нишан няма да празнува, та после ми обясни подробно защо не се отбелязват така както при нас  Flutter

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 10:09 от libra

# 53
  • Мнения: 465
Добро утро  Hug

Наде, бадемовото масло е "класическото" кожно масло, това е най-използваното етерично масло в козметиката. Има и много добър ефект за стимулиране на растежа на косата, хубаво е и замасажно масло, Ако те е страх от нежелани ефекти, можеш да избягваш, както Лили каза, зоната над горната устна и веждите.
Snejana haj, къде се губиш напоследък  Hug
Дуа Много сте хубави с малката  Hug
Кълбовидна мълния  Praynig
Desert Мерси  Heart Eyes Как ме разконспирира за снимките...  Blush Много хубаво изглежда в този хотел  Heart Eyes Дай боже всекиму някой хубав ден.
Шилан, този Абас много сладък бе   #Puppy dog Дано все пак се намери малкия пакостник.
Теди  Hug Как сте? Не знаех за тази инициатива на Йорданската кралица. Стори ми се много интересно.. сега ще помоля чичко Гугъл да каже какво знае по въпроса  Mr. Green

Отивам да си направя кафе, че ви гледам още премрежено  Shocked После ще тичам по задачки. На всички  Hug

# 54
  • Мнения: 610
Добро утро и от мен !

Латеа чудесно си се справила с темата   bouquet а и заглавието е супер  Simple Smile
Другарче успех със заема , а и с  newsm32  дай боже  Praynig
Деси къде изчезна ? пак проблем с нета ли  newsm78
Биби  bye привет отново , ти в кой квартал си в София ?
 
Дуа, Дина, Мароканско Кате, Марси  ,  Hug  мерси че питате за нас , ами не са на градина малките , от неделя са болнички  Sad  а тъкмо бяха започнали да свикват ..... тя Йоанка не плачеше там де, Теди по- трудно се адаптира , вчера като му казах че няма да ходи и той- супер, имам си кашлица и хрема и няма да отивам на градина  Crazy

Хубав ден на всички   bouquet

# 55
  • Мнения: 73


Добро утро и честита нова тема Hug
Близнаците-това му е лошото на градините с тези болести,но повече са хубавите неща,така че не се ядосвай,рано или късно ще свикнат,още повече че са си заедно Praynig
Амалче-какво да се прави,тежи и аз цялата тежа много,този път се олях ooooh!

Кате-за бадемовото масло,аз по едно време си мажех лицето,но получих  пъпки. newsm78

# 56
  • Мнения: 465
Като се посъбудих ми дойде музата да ви попитам нещо  Grinning
Да знаете нещо по въпроса, че Майкъл Джексън станал мюслим и живеел в Бахрейн? Аз от близо 2 месеца на няколко пъти я засичам тази клюка, ама не знам до колко е вярно. А това се подвизава в YouTube:

http://www.youtube.com/watch?v=4UU2dcR7C94

Песничката на мен страхотно ми харесва  Heart Eyes Но четох, че май не била оригинално негова.. Та ако някой знае, да ме светне  Hug

# 57
  • Мнения: 569
   Добро утро мили момичета!
   Аз съм изключително щастлива от факта , че се включвам на 3-та страница LaughingМожеше и да е много по-зле... с темповете с които се пише , можеше и да е на 13-та Mr. Green
   Благодаря и аз на Латеа  bouquet Честита ти първа темичка- страхотно оформление и много оригинално заглавие! Hug
   Наде - аз също много уважавам бадемовото масло , напоследък го бях позабравила малко , но точно преди месец започнах наново да си правя маски на косата в комбинация с Castor- смесват се двете масла и се загряват. За лице го използвам най- вече около очите. Преди време ми бяха дали едно шишенце което било "прясно" пресовано от бадеми и имало много по- добър ефект , но трябваше да се употреби бързо , з-то така няма голяма трайност и после не можах да си набавя пак.
  Кълбовидна мълния Hug Честит нов ник Peace Дано одобрението от банката дойде бързо , записването в клиника да е при най-добрия за теб доктор и всичко да завърши благополучно с щастието , което толкова заслужавате!

  Сабинка- малките душички и те ли болнички? CryДа се оправят бързо и въпреки , че Теди е толкова щастлив от факта , че си има кашлица и хрема Heart Eyes дано да стоят далече от него и от Йоанка!

  Биби и аз успях да разгледам снимките ви- малкия юнак колко е пораснал... много е сладък и чаровен! А вие сте страхотна двойка! Красива булка с много истинска усмивка!

Desert Princess  Hug Тук също лилавото е на почит този сезон , но не е така залято както в Бг се получава- както Найра казва... Незнам защо така се получава в БГ - като се каже , че нещо е на мода и всеки  на всяка цена трябва да е въпросния цвят , или модел  ooooh! Направо се чудиш какво става по улиците- никакъв собствен стил , всички са като от калъп извадени.Иначе другите цветове са сиво в по- светли и по тъмни варианти и кремаво ( мръсно бяло) , червено също... общо взето много ми харесват цветовете които са актуални.

   Теди и Невена- много интересна информация сте дали (по различни въпроси  Wink) Благодаря за което!


Ние завчера бяхме на плаж- на същото местенце където винаги ходим с компанията или семейството ( един Яхт клуб с малък подреден плаж със сламени чадърчета и топла, чиста вода)Този път бяхме само тримката и за наше учудване бяхме само ние на целия плаж. Беше много хубаво и спокойно- все едно си беше наш Blush Даниел се размаза от игри във водата и на пясъка , направихме си барбекю... Изобщо много положително ме зареди.. когато нямаш кой- знае какви очаквания се получава много добре. Ще кача няколко снимки.
   На всички ви желая лек и усмихнат ден!

Латеа- не съм чела клюките напоследък , но това за Майкъл Джексън е стара новина - от миналата година. Тук беше-да, даже имаше дснимки във вестника на които беше с абая в един от Моловете #Crazy за да не го разпознаят. Това беше точно след делото , което се водеше срещунего за педофилия.Ако сега пак се  е завърнал- незнам , възможно е ... ще се поразровя по местните вестници Wink

# 58
  • Мнения: 904
Другарче,стискам палци и се моля за теб, дано всичко приключи щастливо и накрая и вие да се радвате на  newsm32 newsm32 пък може и три,ако е писано newsm20.

# 59
  • Мнения: 177
  Здравейте момичета,
Другарче Praynig дано всичко се нареди по най-добрия за теб начин и скоро ни зарадваш с EFP
Сабинке  HugЯси и той нещо беше хремав в неделя ,този път взех бързи мерки с осцилококцинум и бактробан и сега е добре.Мисля тази год. да не се ваксинираме срещу грип ,а да пием профилактично осцилококцинум веднъж седмично.Има ли някой доволен от него?
Лили Hug и Яси не можеше да показва с пръсти ,че е две годишен и му казваме покажи така ,както показваш на Зайо Байо ушите.Да ама той като свикна и го попита някой на колко год. си ,той отговаря-На Зайо Байо на ушите.
Снеже Hug аз всеки път се оливам,но пък си заслужава.Спокойно още малко гледам ти останало.





Общи условия

Активация на акаунт