Бременност и лупус

  • 118 181
  • 222
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 90
Професор Рашков работи на ул. Урвич в София. Миналата седмица приемаше следобед от 15 часа. Ако прецениш, час можеш да си запазиш на телефона на регистратурата - 958 12 30. Аз поне така го намирам. Но не се самонавивай без някой да ти е казал, че наистина си с лупус. Правят се доста изследвания преди да се постави диагнозата, така че спокойно! Най-важното е да преценят лекарите каква е диагнозата, след това ще намерят как да те лекуват. Дано да съм била полезна.

# 181
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен! Виждам, че темата е доста стара. Стоя в къщи пред компютъра и чета за тази коварна болест какво ли не много уплашена и тъжна и реших и аз да се включа! Как стоят нещата при мен - аз все още нямам 100 процента поставена диагноза, но имам много от симптомите, днес си пуснах изследвания, които ще излязат в петък и до тогава мога да се побъркам, но незнам защо съм почни сигурна, че се касае за това. Та моите симптоми са следните - от около 4 години болки в бъбреците за които уролозите все ми казват песъчинки или нищо няма, които вече се съмнявам, че са от въпросните песъчинки, миналото лято две седмици болки в ставите и след преглед при ревматолог лечение единствено с противовъзпалителни, за капак сърдечни болки и изменения в електрокардиограмата и на ехографията ми казаха, че перикардната торбичка е леко осветена - което не било проблем и най-съкрушителното което ми се случи накрая е мисед, сега имах няколко дни пак тези бъбречни болки, които отшумяха, а сега пак ме почнаха ставите! Просто ще се побъркам, защото всичко сочи на там и си задавам въпроса, защо точно на мен!  Cry Cry Cry Просто исках да споделя и моите неволя с хора в същата ситуация, защото само те могат да разберат! Искам и да попитам момичетата с лупусен нефрит - в какво се изразяват проблемите с бъбреците, как се диагностицират пораженията върху бъбреците, за тях какви изследвания се правят отделно, изпитвате ли болки, какви и колко често! Също искам да попитам как се свързвате с доктор Рашков, има ли мобилен телефон или само по стационарен телефон! Предварително благодаря на всички!

Sofia89,
За да ти поставят диагнозата лупус се правят доста изследвания - напр. няколко пакета имунологични изследвания, 24-часова урина, ако имат съмнения за лупусен нефрит, и даже може и кожна биопсия. Няма смисъл да се навиваш предварително. Няма смисъл и да се питаш "Защо на мен се случва?" Ако изпаднеш в депресия, губиш ценна енергия и време, които иначе може да вложиш в борбата с болестта. Ако се докаже, че имаш лупус, борбата с него ще бъде доживотна. Няма да е лесно, но това е начинът. А ако искаш да имаш дете с тази диагноза, което е напълно изпълнимо, трябва още повече да се стегнеш.  Аз имам лупусен нефрит и даже в момента чакам резултат от контролни изследвания и има голяма вероятност  да се наложи да ми вливат Ендоксан, за да блокират антителата, които увреждат бъбреците. Иначе нямам никакви външни прояви, но С3 и С4 комплементите много бързо се изчерпват и проф. Рашков смята да действа сериозно. Трябва да ходиш редовно на контролни изследвания на всеки 6 месеца и да си имаш ревматолог, на който можеш да се обадиш веднага, ако имаш някакви оплаквания. Дано съм била полезна. Стискам палци всичко да е наред!

# 182
# 183
  • Мнения: 14
е?поставиха ли ти диагноза вече?

# 184
  • Мнения: 4
Zdraveite radvam se che vi ima blagidarenie na vas otkrih prof. Rashkov iimam zapisan chas za pregled vqrvam che shte se spravq i to blagodarenie na vsichki mneniq koito izchetoh ot prepatili veche ot bolestta lupos neznam kakvo me chaka no shte sam blagodarna ako nqkoi mi kaje nujno li e da se pravi biopsiq. Na babreci sled kato veche e napravena kojna biopsiq i e ustanoven kojen lupos neznam veche kogo da slusham lekari v aleksandrofska kazvat che e nujno i. Che dori pri kojen lupos se zasqgat. Babrecite drugata. Prof . Mi naznachi novi izsledvaniq i tvardi che ne trqbva biopsiq na babreci neznam kogo da slusham za tova mnogo se nadqvam da mi pomognete. Silno vqrvam che i prof rashkov shte mi pomogne tai kato mi predstoi i. Invitro procedura a sega s luppsa neZNAM.

# 185
  • Мнения: 90
Привет, Ludmila Filipova!
Моят съвет е да се консултираш с Рашков! Той ще прецени дали е нужна или не още една биопсия. Както сигурно си видяла във форума, повечето мами с лупус са се консултирали с него и за бременността, и за лечението, включително и аз. Слава Богу въпреки болестта повечето майчета вече гушкат здрави бебоци!
Успех!

# 186
  • Мнения: 8
Здравейте,

Пиша с малко закъснение, но все пак да каже, че и аз родих здраво бебче. И аз и бебете бяхме добре по време на бременоста и след това. Бременоста се следеше от д-р Колева в Токуда. Ако имате въпроси или нещо, с което да помогна - пишете! Simple Smile))

# 187
  • Мнения: 6
Здравейте,може би не точната тема за лупуса,но друга не открих.Но искам да попитам имам лупус,косата взе да ми пада на гнезда,който са червени и ме сърбят,ходих на лекар на дерматолог и ревматолог и ми казаха че няма да се възстанови косата.Вярно ли е?Някой имал ли е проблем с косата,решил ли го е?как?Моля ви помогнете,ще остана без коса. CryОт Бургас съм,тук не лекарите са ужасни,нямам им вяра.Ще ходя към софия или пловдив.

# 188
  • Мнения: 365
Здравейте,може би не точната тема за лупуса,но друга не открих.Но искам да попитам имам лупус,косата взе да ми пада на гнезда,който са червени и ме сърбят,ходих на лекар на дерматолог и ревматолог и ми казаха че няма да се възстанови косата.Вярно ли е?Някой имал ли е проблем с косата,решил ли го е?как?Моля ви помогнете,ще остана без коса. CryОт Бургас съм,тук не лекарите са ужасни,нямам им вяра.Ще ходя към софия или пловдив.
Не мога да ти помогна със съвет за косата, обаче мога да те посъветвам само към Пловдив да не идваш - направо към София. Тук (Пловдив) няма толкова добри специалисти, колкото в София, така, че ако така и така ще пътуваш, направо натам се ориентирай към Ревматологичния център на ул. "Урвич".

# 189
  • Мнения: 6
ок,аз си мислех в пловдив да отида при Доц.Панчовска.Някой ходил ли е при нея за лупус,какво мислите за нея,доволнили сте?

# 190
  • Мнения: 14
в бургас при кой ревматолог ходи?

# 191
  • Мнения: 172
Някой пробвал ли е психотерапия като алтернативен метод за лечение на лупус? Ако се предполага, че в основата на болестта е стреса не е ли логично да се опитаме да го преодолеем по някакъв начин....Аз ще пробвам...дори започнах вече.

# 192
  • Мнения: 6
в бургас при кой ревматолог ходи?
При д-р Момчева,в окръжна болница

# 193
  • Мнения: 6
Хора кажете ми някой добър ревматолог за лупус в София,от който да сте доволни,да ви обръща внимание.Даже си мисля да отида на частно,тогава по могат да ти помогнат,да ти обърнат внимание.Препоръчайте някой лекар в София,който следи лупуса.Положението с косата вече е нетърпимо,капе,има голи петна без коса.Тук в Бургас ми казват от лупуса,но не съм сигурна,нямам им вяра на тукашните лекари.

# 194
  • Мнения: 365
 iuliii, както писах предния път, според мен в ревматологията на Урвич, ще получиш най-компетентно мнение, ако причината за проблема ти е несигурна, почти със сигурност ще те прегледат няколко специалиста и ще получиш правилна диагноза - аз докато се ориентирам натам загубих 3 месеца в адски болки (моят ЛЛ тогава дълго настояваше, че възпалението на ставите ми се дължи на неизлекувана хламидиална инфекция и ме трови с Аулин и антибиотици чак докато не се схванах цялата - чак тогава ме изпрати на ревматолог) - след като си получих диагнозата и лечението се върнах в отлична форма за 1 седмица. На твое място аз бих посетила също още поне един дерматолог и ендокринолог в този ред - при това задължително в специализираните софийски клиники, за да съм 100% сигурна, че на проблема не се гледа едностранно, понеже все пак става дума за косопад..

Център по ревматология МБАЛ "Свети Иван Рилски"
улица „Урвич“ 13
1612 София
www.rilski.com
02 958 2213

http://alexandrovska.com/display.php?bg/%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BD … D1%81%D1%82%D0%B8

Желая ти скорошно подобрение Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт