Страх ме е!!!!

  • 20 378
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 554
форумите понякога не са най-положителното място Laughing ще го преживееш Hug

# 31
  • Мнения: 1 629
Миличка като ти дойде на дупето няма страх, няма нищо, бориш се да оцелеете и ти и бебето. Моето раждане беше ад, но бих искала да се върна и пак да го изживея, толкова ми е мило Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 194
Миличка,на първо място се успокой HugСпри да четеш кой как родил,колко шевове имал и т.н.Всяко раждане колкото и да е еднакво-толкова е и различно.При теб може да мине леко и безпроблемно (пожелавам ти го Praynig).В хода на самото раждане едва ли ще имаш време да се страхуваш WinkЩе искаш да свърши по-бързо,за да се срещнеш с бебенцето си.Моят съвет (както и на повечето мами тук)е да се отпуснеш,защото това напрежение точно сега не е добре за теб и за бебо NaughtyВлез в темичката "Смешно ли е раждането"-повярвай ми няма да съжаляваш smile3521Желая ти леко раждане и едно малко сладко бебче на финала Peace

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 17:47 от ladydark

# 33
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
И аз бях така стресирана като теб на първата си бременност PeaceБях подготвена едва ли не че ще се мре на това магаре Rolling EyesВ интерес на истината родих много бързо и лесно,без никакви  шевове и никакви усложнения Laughing
Стискам палци и да се отървеш леко като мен Praynig

# 34
  • Мнения: 9 973
спри да четеш Wink

# 35
  • София
  • Мнения: 44 133
Спри да четеш Simple Smile))
Настрой се положително, че всичко ще е ок.
Намери си лекар с който да си спокойна и давай смело....
Нищо от това което те плаши толкова, не е задължително да ти се случи на теб.
Ако сипредставяш че адски ще боли - най-вероятно е така...при раждането е адски важна нагласата...

# 36
  • Мнения: 182
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=122253.0
прочети темата и ще се поразведриш малко!нормално е да те е страх и мен ме беше страх и сега пак ме е страх,но когато човек мисли позитивно като чели всичко минава по гладко!

# 37
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Абе виж сега, мога само да ти кажа, че ухо боли повече Mr. Green
Хич не чети пикантни истории, защото много жени поукрасяват, а пък дори и да не го правят, едва ли при теб ще стане така както при тях.
Освен това, когато моментът наистина дойде, ще те обземе една такава необяснима еуфория, че ще забравиш страха, гаранция. Това било от някакви хормони на щастието, които се отделят точно в този момент, природата си знае работата. Hug
Важно е да слушаш лекаря и акушерките във всеки момент какво ти казват да правиш, а не да се поддаваш на паниката.
Желая ти бързо, безпроблемно раждане с прекрасен финал  bouquet

# 38
  • Мнения: 518
И мен ме беше страх. Нормално е! Но не го мисли толкова - всичко трябва да мине от ред! Когато бебка те напъне няма да имаш време да се страхуваш, ще искаш всичко по-бързо да мине! А после като се роди, всичко друго ще забравиш, даже ще се чудиш как си могла да се занимаваш с такива дребни неща!  Peace

# 39
  • Мнения: 925
Rbaby1, настрой се положително, прочети какво ТИ САМАТА можеш да направиш, за да облекчиш раждането си (за оптимални пози, за намаляване болката от контракциите с дишане и пр.). Също така, ако си си избрала доктор, поговори с него и се опитайте да направите нещо като план на раждането. Успех и спокойствие!  Hug

# 40
  • София
  • Мнения: 521
Здравей Simple Smile
Бяха те посъветвали да не си мислиш, че ще те боли много, аз ще ти кажа как аз се бях настроила. Преди изобщо да забременея винаги съм си мислила, че ще имам само едно дете, защото не си представях да изживея ужасът на раждането втори път. Бях слушала ужасии..... ooooh! Дори бях решила, че никога няма да раждам нормално, ще си поискам секцио. Да, но се случи, че забременях и реших, че в крайна сметка ще родя нормално, но имах уговорка с моята доки за епидурална и то задължително  Simple Smile Дойде моментът и аз започнах да се настройвам за ужасни, ужасни болки. Останах приятно изненадана, че не боли чак толкова непоносимо  Simple Smile е, не е най-приятното нещо да имаш контракции,но се преживява. В течение на раждането доки предложи да не  слагаме епидурална и аз се съгласих, защото болката беше поносима. Не, че по-късно не съжалих, но докато започна да боли мнооого силно, започнаха напъните и хоп бебка се роди  Simple Smile  Направиха ми и епизиотомия. Вътрешни шевове не знам колко имах, но външните бяха 2. Два часа след раждането станах, ходих, имах чувството, че ще литна. Е, болеше, но тогава шевовете не ме интересуваха, имах си дъщеричка  Grinning Много бързо се възстънових. Искам да ти кажа, че и  аз съм страхлива и не вярвах, че така геройски ще се справя  Wink Организмите ни притежават невероятни способности, за които изобщо не подозираме. Към днешна дата искам поне още едно дете  Simple Smile Ще се справиш, ще боли, но бързо ще мине и ще забравиш, в резултат ще си имаш прекрасно бебенце  Grinning Аз лично бих си направила уговорка с някой лекар, защото мисля, че това дава известна доза спокойствие, поне при мен бе така. Аз си избрах доки две седмици преди да родя, поразпитах приятелки и получих добри отзиви за нея. Сега съм много доволна и второто си дете бих родила пак при нея Simple Smile
Късмет и леко раждане ти пожелавам  Peace

# 41
  • Мнения: 3 034
нормално е да те е страх. страхът е човешка реакция, но знай, че най-големият ти страх е в собствената ти глава  Hug

и ей затова в различни теми за секциото и естественото раждане повтарям да спрат да се пишат тия разкази по картинка - защото на никого полза не носят! а твоето раждане ще бъде единствено и уникално и кой какво бил написал, си го пускай покрай ушите! аз ако бях слушала и чела тука каква операция било, та какво възстановяване било, щях да се побъркам! а в крайна сметка цикълът ми е точно толкова болезнен и добре, че не се вживявах в чуждите писаници  Stop

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Успокой се Hug

# 43
  • Мнения: 4 335
Нормално е да те е страх,поне и мен ме беше.
В мига в който видиш малкото човече ще забравиш всичко  bouquet

# 44
  • Мнения: 386
Първо прочети тази статия http://www.roditeli.info/family/statia/strah/.
Аз съм в 31г.с. И мен ме беше страх преди да я прочета, но след това се замислих , че трябва да си помогна сама защото няма кой друг да го направи за мен, нито имам и аз 1000-2000лв да ме носят на ръце (не си мисли че тези дето имат не ги боли въобще). Не си мисли и че избора на екип ти гарантира леко раждане. Всичко зависи от теб ! Опитай се да се настроиш максимално полужително и бъди сигурна че всичко ще бъде супер! Аз също не съм си избрала екип, ще гледам да мина и без упойка. Избрах си да раждам в СВ.София (бившата Тина Киркова), ходих там на отворените врати- много любезен персонал, чистичко и в родилното видяхме туко-що родили жени- да ти кажа изглеждаха толкова щастливи всички...и не им личеше да ги е боляло толкова "ужасно".

Много, много късмет на теб и на всички бъдещи мами!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт