Влияе ли?

  • 9 295
  • 202
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 4 784
Мъжът ми като бивш криминален полицай е виждал какво ли не. Раждането на детето ни си беше за него приказка Simple Smile


Ехааа де голям късмет е мъжът да е така претръпнал и да не се вцепенява от малко кръвчица и да припада  Confounded smile3517
Peace Мдааа  Laughing. Много ми беше забавно, когато след раждането чух доктора и анестезиолога да си говорят, обсъждайки съпруга ми "абе, тоя кво работи, не е доктор, а такова хладнокръвие рядко се среща!?"

# 106
  • Мнения: 2 013
Мъжът ми като бивш криминален полицай е виждал какво ли не. Раждането на детето ни си беше за него приказка Simple Smile


Ехааа де голям късмет е мъжът да е така претръпнал и да не се вцепенява от малко кръвчица и да припада  Confounded smile3517
Peace Мдааа  Laughing. Много ми беше забавно, когато след раждането чух доктора и анестезиолога да си говорят, обсъждайки съпруга ми "абе, тоя кво работи, не е доктор, а такова хладнокръвие рядко се среща!?"

Сигурно си се изпълнила с гордост?  smile3501 newsm44

# 107
  • Мнения: 4 784
Стана ми забавно, защото преди да влезнем в родилна, го попитаха сигурен ли е, че иска да присъства. Той беше категоричен, въпреки че му разказаха как предната седмица някаква "мутра" влезнал наперен в родилна зала с жена си и на петата минута едва смогвал да си отваря вратите бягайки с всички сили навън.

# 108
  • Мнения: 2 567
Категорично не е повлияло нито на съпруга ми, нито на брачния ни живот в отрицателна насока. Дори смея да твърдя, че това още повече ни сплоти като семейство, а и той всеки път много трогателно разказва двете раждания Grinning Вторият път дори сряза пъпната връв Heart Eyes

# 109
  • Мнения: 6 274
Много пъти съм го казвала и пак ще го кажа - мястото на мъжа не е в родилната зала.
Това е моето мнение и точка.

# 110
  • Мнения: 3 034
докато българката дава възможност на българина да си намира оправдания, дотогава ще се разисква абсурдния въпрос "ще повлияе ли на секса/брака ни". целят свят крив, само българинът - прав  Laughing тая теза винаги ми е звучала точно толкова смехотворна, колкото и "жената домакиня" и "таткото, който изкарва пари и се прибира много изморен"  Crazy

а за виждането - няма какво да види. толкова, колкото и вив виждате. мъжът стои до главата на жената, освен ако изрично не е изявил желание да поеме лично бебето. вие какво видяхте от собствените си отверстия? с още по-голяма сила важи за секциото, когато таткото седи до главата на жената, а от кръста надолу тя е скрита с параван. трябва да има рентгенов поглед тоя татко, та да види нещо  hahaha

# 111
  • София
  • Мнения: 1 524
Моят е от шубетата  Mr. Green аз го плаших с това цели 9 месеца. Но мястото му определено не е при мен по време на изгонването на бебето. Иначе по време на контракциите би било хубаво да му чупя пръстчетата  Wink

# 112
  • Мнения: 62
И аз бях от тези майки, които не искаха мъжете им да присъстват на раждането защото не исках да ме вижда такава. Така се стекоха обстоятелствата, че бебето ни изненада и той влезе по някое време без да разбера и аз как/ в Испания само да уточня е прието мъжът да влиза заедно със майката/ и така бяхме заедно. Честно казано не ме беше и срам вече защото не мислех затова изобщо.
Мога само да кажа, че това не повлия по никакъв начин/ напротив/ съпруга ми определено беше невероятно щастлив, че бяхме тримата заедно. Аз не мисля, че мъжете се обременяват или  от самото раждане а от това, че са безпомощни да помогнат, когато виждат любимият човек да се мъчи/ в края на краищата това е раждане / повода е щастлив нали/ не е като да си на война и да гледаш кръв/ едно време мъжете и това са правели де...
Нека не ги лишаваме от този момент ако искат да бъдат с нас! Ако не искат няма лошо/ аз не бих се разсърдила / както казах и аз бях против да влиза с мен, ама...

# 113
  • Мнения: 805
докато българката дава възможност на българина да си намира оправдания, дотогава ще се разисква абсурдния въпрос "ще повлияе ли на секса/брака ни". целят свят крив, само българинът - прав  Laughing тая теза винаги ми е звучала точно толкова смехотворна, колкото и "жената домакиня" и "таткото, който изкарва пари и се прибира много изморен"  Crazy
Никъде по света мъжа не е задължен.
За сведение мъжа ми е германец, смея да твърдя че е достатъчно съвременен и разкрепостен, но да присъства на раждането не желае. Да влезе след това - да.
Отделен е въпроса, че в бълг. действителност това е трудно приложимо.
В много от болниците имат по една родилна зала, в която раждат едновременно 2 - 3 жени. Ако на всички мъжете са вътре ще стане малко пренаселено.

# 114
  • Мнения: 1 949
v.pluemper, в общите родилни зали не пускат татковци. Ако таткото иска да присъства се заплаща някаква сума и се ползва т.нар. ВИП родилна зала, където е само една родилка.
Не знам в другите държави как е, но тук жената е разголена до кръста и е видно всичко от позицията до главата на майката. На запад, поне от това, което съм виждала по  филмите, покриват жената и най-важното се вижда само от лекаря и/или акушерката.

# 115
  • Мнения: 805
v.pluemper, в общите родилни зали не пускат татковци. Ако таткото иска да присъства се заплаща някаква сума и се ползва т.нар. ВИП родилна зала, където е само една родилка.
Не знам в другите държави как е, но тук жената е разголена до кръста и е видно всичко от позицията до главата на майката. На запад, поне от това, което съм виждала по  филмите, покриват жената и най-важното се вижда само от лекаря и/или акушерката.

Точно това казвам - там където аз раждах (в Плевен), нямаше ВИП родилна зала.
И най-вероятно и на други места няма.

# 116
  • Мнения: 2 950
Е има и мъже които стоически издържат,но са рядкост.

Незнам каква е тази статистика, но всички мъже, които познавам и са били на раждането на децата си, не са припадали, нито бягали от родилната зала, а напротив... много се радват, че са раждали "семейно"!  Laughing

# 117
  • Мнения: 46 534
Точно това казвам - там където аз раждах (в Плевен), нямаше ВИП родилна зала.
И най-вероятно и на други места няма.

Мда, в Правителствена също нямаше (то там епидурална не слагат, та бащата ще пуснат  Crazy).
За секцио пък съвсем не пускат, във всички болници - само в частните, в държавните по изключение нейде си зад стъкло, то дали ще е в съседната стая или зад стъкло, пак не е до мен, така че не ми върши никаква работа.
Това е една от причините да не мога да се навия на второ дете, по-голям кошмар от това да остана сама в такъв момент, не съм изпитвала. От друга страна мъжът ми вече видя, че получава бебе без никакво усилие, просто ей така отива и си го прибира, така че не знам дали въобще ще му се занимава да си усложнява живота.

За докторите, които НЕ препоръчват присъствието, да, има и такива, те не искат да има близък, който би застанал в нейна защита, ако се наложи. Все още има места, на които се крещи, овиква и унижава родилката, ако допуснат таткото, ще трябва да променят и начина си на работа, а те не искат.

# 118
  • Мнения: 211
Аз не мога да споделя личен опит, защото още нямам такъв. (Дано скоро имам!!) Но си мисля, че присъствието на бащата е задължително. Знам, че не това е темата, но според мен както правенето и отглеждането, така раждането, дори износването на бебе е общата кауза, за която са се събрали двама души, направили са семейство и грижещи се за него. Всичко трябва да се поделя  на две Grinning Дори гледката. Виж, усещането от раждането няма как да го поделим с мъжа си, но защо трябва да му спестяваме общото преживяване?
 Peace

# 119
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт