Тайната на дългата и здрава коса - 48

  • 33 308
  • 406
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 277
Мерси на Viki  Peace
Анастейнджълче,защо за една година не си успяла да си пуснеш косата,след като си се мазала често  Thinking Имала си филирани краища,които си искала да махнеш,или...?

# 46
  • Варна
  • Мнения: 2 730
Здрасти, сладурки.  Hug

В съседство се е зародила тема за хининовата вода. Правилно ли си спомням, че има негативни последици от нея (от водата, не от темата  hahaha) в дългосрочен план? Изобщо, какво ви е мнението за нея?

# 47
  • Мнения: 5 173
си-си, кажи нещо повече за тази серия.

# 48
  • Мнения: 4
Здравейте момичета! Искам да ви питам за мнението ви за шампоаните Фитовал и Клоран - кой според вас е по-добър? Имам известен косопад, но не е това най-важното. Препоръчаха ми ги като добри медицински на достъпна цена , които заздравяват косата. Из нета ровичках за мнения, но бяха много противоречиви - половината бяха доволни, другата половина не. Аз съм на принципа проба-грешка, но в предстоящите седмици ми се очертават динамични дни и нямам време за експерименти и маски, а косата ми е склонна към "зализване", т.е. да няма особен обем. Кой според вас няма да ми залиже косата? Simple Smile И за още един шампоан - Ревитал ... една потребителка в друг форума каза, че нейна приятелка го ползвала и "гривата й избуявала с нечувана скорост и размери" (предполагам косата и е била чуплива, за разлика от мойта, но мнение никога не е излишно! Simple Smile
До скоро сега, че трябва да се захващам със задълженията.. Stuck Out Tongue

# 49
  • Мнения: 2 110
Шушулче , ще се опитам да ти обясня.Незнам дали си запозната ,но  аз много се оплаквам от суха коса на която и липсва блясък. Правило ми е впечатление ,например, тъй като в офиса сме много жени, и като излезе някаква марка ,купуваме и коментираме,че моята коса се държи доста по-различно от останалите.Моята приятелка е с права коса и ние никога не сме на едно мнение с нея.Преди време си бях взела тази маска:

Уникална е , дава страхотна плътност на косъма и живот. Скоро попитах някой в същия форум за гела енергезин, една дама ми каза ,че е ползвала шампоана и била доволна и аз реших да пробвам шампоан ,маска и  гел.Резултата е страхотен .Като сравнение мога да дам  Лореал Абсолют Рипер. За съжаление и на същата цена. Чесно казано маската не е много икономична,но гела и шампоана- да.

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 16:51 от si-si

# 50
  • Мнения: 4 496
Мис Арк, извинявай ама аз не съм писала за маска с газ,ракия и жълтък.

"si-si , маската с жълтък и газ/ракия по-скоро не е за сухи коси. Ще станат още по-сухи. Според мен" newsm78


 BlushОправдавам се с титлата си- наистина съм разсеяна, но които са по-отдавна в темата си ме знаят и не ми обръщат внимание....  JoyСега видях, rumcais е била... Hug
Имам напредък с bluetooth- а, вече мога да качвам от компа на джиесема. Остава да успея с обратното... Joy

Дорчестър, негативно ми е мнението за хининовата вода. За мен тя е нож с две остриета, ако въобще забързва растежа на косата. Flutter

Ellie_JK, и двете марки са добри. На Клоран съм ползвала ежедневния, с овес който е. Не видях по-различен  обем. Нито пък от Фитовала. То аз си имам обем де, но не са повлияли и негативно. Така, че съм 50 на 50. А, това за нечуваната скорост и размери  Outta Joint ...не ми се вярва. Ако не видя снимки- нъц. Съветвам те и ти да правиш така. Всички сме чували какви ли не истории... Naughty Hug

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 16:55 от ♥ мис арк ♥

# 51
  • Мнения: 3 782
Страхотни коси anastangelche, от къде го извади този блясък. Ех дано всеки открие своя фризьор. Hug И за все стоя на една дължина, чак се комплексирам тук от гривите ви.
 isyangel, жива и поддържана коса. Продължавай.  Wink
Тази седмица все още не съм се маскирала.

# 52
  • Мнения: X
Може би не всяка коса расте непрестанно... Може би някои коси са програмирани да достигат по-голяма дължина, а други не успяват... Thinking

# 53
  • Мнения: 2 110
С риск да ми се разсърдите, че отклонявам  темата и под предлог , че от смеха расте косата искам да споделя един виц.

- Докторе, я ни вижте по време на секс... Мисля, че нещо не е както трябва.
Започват те... стонове, пъшкания, оргазъм.
Доктора: - Всичко е наред. Не виждам никакви отклонения. Моля, 1.50 такса.
Платили и си тръгнали. На другия ден пак.
- Докторе, погледнете пак!
И пак... Пак всичко нормално. Платили 1.50 потребителска такса и заминали.
Когато дошли за трети път, докторът не издържал и казал:
- Защо ме мъчите, бе хора?
- Разберете, докторе, аз съм женен, тя е омъжена и не може да се видим нито у нас, нито у тях. Стая в хубав хотел е 150лв, в евтин хотел е 50лв, а тук плащам 1.50 и другите такси се покриват от Здравната каса.

П.С. Няма проблем Мис Арк. Flowers Bouquet

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 17:02 от si-si

# 54
  • Мнения: 3 050
Аз също съм писала преди време за Давинес  Peace от шампоана против пърхот, гела против пърхот (който и приятелка е ползвала и е мн.доволна), енергезиращият шампоан съм доволна; сега мисля да пробвам маската им за коса  Grinning

# 55
  • Мнения: 3 782
Публикувам една интересна статия, на една съфорумка. Wink

Ето нещо за косата - къде занимателно, къде интересно, къде малко измислица.

Според една легенда до грехопадението човекът бил без коса - главата му украсявал блестящ ореол. Но щом нашите прародители съгрешили, космическите лъчи около главата им натежали и се превърнали в... косми. Този нов ореол бил предназначен да пази човека от тъмните вибрации на Космоса и да го свързва с по-фините. Косата е ценна част от нас не само защото ни прави по-красиви или ни предпазва от студ и пек - с нея е свързана хилядолетна магическа култура. Девойките сплитали от своите коси гривни и ги подарявали на любимите си като защитен талисман. Той пазел възлюбения им не само от случайна смърт, но и от съблазни и изневяра. По-късно започнали да скриват къдриците си в медальони, които подарявали на избраниците си, за да ги носят близо до сърцето си. Във всички предметни магии, които се правят за зло, се слагат човешки косми, по възможност от мъртвец.
Фризьорът влияе върху аурата на човека, подбирайте го внимателно
Днешните жени, които ходят с пуснати дълги гриви, не подозират колко близо са до омагьосването - те по-лесно урочасват или се поддават на "зли очи". Неслучайно нашите баби и прабаби са ходели със сплетени коси, а в арабския свят и до днес жените се забраждат. Разпуснатата женска коса се е считала за знак на разюзданост, на поквара и прекалена чувственост, с една дума - на неприлична покана за секс. В правилата за служене в ашрам (будистки манастир) е и жените, и мъжете да се подстрижат нула номер, за да калят волята си и да преодолеят суетата си.
От друга страна, предните ни вярвали, че чрез косата душите на мъртвите, на демоните и вампирите могат да проникнат в аурата на човека и да го обсебят. Защото косата е антена към Отвъдното -тя улавя сигнали от света на невидимото, а те могат да бъдат както позитивни (от ангелите пазители), така и негативни (от демоните).
Според парапсихолози-те човек трябва много да внимава, когато реши да се подстригва, за да опази светла аурата си (ореола около главата). Ето и няколко съвета в тази връзка.

■ Не забравяйте, че фризьорът променя биополето ви. Избирайте жизнерадостен майстор, със самочувствие - тогава животът ви ще се промени към по-добро. Ако е мрачен и сърдит, то във вашето биополе ще влезе неговата енергия и ще ви "зарази" с негативизъм. Колкото по-възрастен е майсторът на ножиците, толкова по-силно ще е неговото влияние върху вашата аура. Ако сте щастливи и не желаете да променяте сегашното си положение, по-добре седнете при по-млад фризьор или на вашата възраст. Но ако на душата ви е неспокойно и унило, изберете стар професионалист.

■ Ако не искате мъжът ви да започне ни в клин, ни в ръкав да ви ревнува, желателно е да се подстрижете при жена. Харесвате ли мъжа, който ви прави прическата, флиртувате ли с него, ще започнат проблеми в личния ви живот. Защото косата "запечатва" силно вашите емоции и вътрешни нагласи и няма да можете да ги скриете от половинката си.

■ За да расте по-бързо косата ви, подстригвайте се при пълна или растяща Луна. Когато Луната намалява, посетете фризьор, ако искате да заздравите корените на коса-си, да се предпазите от косопад или пък да под-късите фризурата си. Не се подстригвайте в т. нар. сатанински лунни дни (9-ия, 15-ия, 23-ия и 29-ия ден според лунния календар), а също в дните на слънчево и лунно затъмнение.

■ Никога не си режете косата сами - така позволявате на завистниците и недоброжелателите си да пробият аурата ви и да ви прчинят куп проблеми, а фризьор не се ходи, когато човек се чувства зле физически и душевно. В противен случай това състояние ще продължи по-дълго, а може и да влоши още атмосферата около вас.

Повечето хора посещават фризьорския салон, именно когато не се чувстват добре и искат да променят нещо в живота си. Ето как дните от седмицата влияят върху магическия ритуал, наречен оформяне на прическа.

ПОНЕДЕЛНИК
Благоприятен ден за подстригване и боядисване. Освобождава от отрицателни емоции и тежестта на нерешените проблеми. Ако сте родени в понеделник, освен тогава посещавайте фризьорския салон и в четвъртък. Неблагоприятен за вас ден е неделя.

ВТОРНИК

Много подходящ ден да сложат в ред косите си за тези, които се чувстват физически отпаднали, на които не им стига воля да решат проблемите си или ги тормози монотонният ритъм на живота. Родените във вторник са в съзвучие с енергията на съботата и неделята. Забранен за тях е петък.

СРЯДА

Подстригването в този ден спомага за нови познанства, обещава интересни пътувания и придобиване на знания. Независимо кога сте родени, в сряда можете да посетите вашия салон - на добро е.

ЧЕТВЪРТЪК

На тези, които го изберат, ще донесе промяна във взаимоотношенията с най-близките, ще засили интереса на противоположния пол и ще привлече към тях късмета и благополучието. Родените в четвъртък могат да посягат на косата си и в понеделник. Неблагоприятен ден е вторник.

ПЕТЪК

Този ден е за консервативните - тези, които не обичат промените. Ако сте доволни от досегашната си прическа, изберете петъка за посещение на салона.

СЪБОТА

Ден за укрепване на косата, за освобождаване от кармични дългове и родови грехове. Родените в събота могат да използват и петък, но да избягват неделята.

НЕДЕЛЯ

В неделя изобщо не е подходящо да се пипа косата, но пък това може да се окаже положително за абсолютните неудачници. Именно на този ден те имат шанс да преобърнат енергиите си и да сменят гнева с удовлетвореност.

# 56
  • Мнения: 4 496
Може би не всяка коса расте непрестанно... Може би някои коси са програмирани да достигат по-голяма дължина, а други не успяват... Thinking

Това зависи от изхранването на луковицата и качеството и здравината на израстващия косъм. Аз поне мисля така.
А, и от липсата на ножица. Joy

Попаднах на интересно четиво/намалете тонколоните, сайтът е музикален. Аз подскочих... Joy/
http://www.angelface-bg.com/page120.html

П.С. Сега пък не пее. Е, явно е на настроения.

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 17:11 от ♥ мис арк ♥

# 57
  • Мнения: 5 173
Си-си, благодаря ти. Значи тази серия не е за моята коса.

# 58
  • Мнения: 1 282
Мерси на Viki  Peace
Анастейнджълче,защо за една година не си успяла да си пуснеш косата,след като си се мазала често  Thinking Имала си филирани краища,които си искала да махнеш,или...?


Заради фризьорката с филиращата ножица.  #2gunfire Тъкмо косата ми беше дръпнала на дължина, беше страхотно оформена и отидох да ми махнат връхчетата- не само ми ги махнаха, а с филираща ми свалиха косата.  Sick Защото ми е много гъста, та ми я изтъниха още повече.  SickМахнах филираните крайчета, да.  ooooh! Най- накрая успях.

Имам и снимки за доказателство.  Mr. Green

# 59
  • Мнения: X
На мен ми махнаха една част от филираните крайчета, но пък ми филираха бретона... Tired Аз си мислех, че филиране е когато повдигнат с гребена кичур и го отрежат с обикновена ножица. Ама то имало специална филираща и на бретона коса не ми остана... Сега като си измия косата и отпред стърчи като кактус с иглички навсякъде.

Общи условия

Активация на акаунт