Полиестер?

  • 28 724
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • DE
  • Мнения: 521
леко раждане на теб, малко ти остава  Hug

Благодаря ти!   bouquet

Абсолюттно! Чак с чудя за какво е цялата тази драма. Полиестерът е антиалергичен и се препоръчва при бебета. За това и много производители го ползват.
Аз специално имам две испански бебешки одеала, които са ми подарък. И двете са 80% памук и 20 % полиестер. Имам и такива, които са чист памук, останали още от сина ми, ами няма да казвам как са се заваляли..

Ама няма драма, просто стана дума за вълната, иначе наистина при по-плътните дрешки преобладават тези с процент полиестер. Надали щеше да бъде така, ако беше опасно за децата.

# 31
  • Мнения: 594
Полиестерът не причинява алергии.  Peace

Ооо, причинява и още как! И въоще не се препоръчва за малки деца и бебета. Ако сте забелязали всички качествени бебешки и детски дрешки в Западна Европа са 100% памук... Тук в БГ го ползваме, щото е много по-евтин от чистия памук. Имам приятелка в щатите, която е много алергична... Беше ми писала веднъж, че си купува само био дрехи, козметика и т.н... Ставаше въпрос за полиестера колко е вреден (нещо спомена, че по някакъв начин при директен допир с кожата прави някаква реакция, при което нещо токсично прониква в нея... и колкото и да се миеш после - няма полза...) Ако проявявате интерес мога да я помоля да ми прати по-подробна информация  Hug

# 32
  • Мнения: 1 554
голям праз 4е имало 20% полиестер,сигурно едно време с чист памук са ни обличали Laughing

# 33
  • София
  • Мнения: 44 122
голям праз 4е имало 20% полиестер,сигурно едно време с чист памук са ни обличали Laughing
ами всъщност едно време...поне моите дрешки бяха все естествени материи...ни едно изкуствено нещо съм нямала....съдейки по торбите, които имах със запазени от мен дрешки Simple Smile))

# 34
  • Мнения: 1 554
голям праз 4е имало 20% полиестер,сигурно едно време с чист памук са ни обличали Laughing
ами всъщност едно време...поне моите дрешки бяха все естествени материи...ни едно изкуствено нещо съм нямала....съдейки по торбите, които имах със запазени от мен дрешки Simple Smile))

аз пък нямам Tired

# 35
  • Мнения: 3 034
ами всъщност едно време...поне моите дрешки бяха все естествени материи...ни едно изкуствено нещо съм нямала....съдейки по торбите, които имах със запазени от мен дрешки Simple Smile))

именно  Peace
този довод как са ни гледали нас навремето винаги ми се струва малко не на място. те едно време и зъбите са ми вадили без упойка, ама аз за детето си, че и за мен самата, сега не бих се подложила на същото удоволствие. нали смисълът е ако можем да подобрим гледането на нашите деца, сравнено с преди, те пък да гледат техните по-добре, отколкото ние сме ги гледали и т.н. назад има смисъл да се връщаме, когато е за добро - както в случая с естествените материи.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 508
Ами, аз мисля все пак да избягвам полиестера, доколкото е възможно... Купих едно плюшено гащеризонче, на което пише 100% памук, но продавачката ми каза, че не й се вярва да е така и че всички топли плюшени неща съдържат полиестер. Е, какво да правя аз в такъв случай?! Загледайте се, сериозно, всички плюшени дрешки съдържат 20% полиестер...

# 37
  • София
  • Мнения: 7 191
Един глас срещу вълната.
Само след 10-20 минутен досег, бузките на дъщеря ми почервеняват и стават грапави.
С поларените неща няма проблеми.

# 38
  • Sf
  • Мнения: 978
Ами, аз мисля все пак да избягвам полиестера, доколкото е възможно... Купих едно плюшено гащеризонче, на което пише 100% памук, но продавачката ми каза, че не й се вярва да е така и че всички топли плюшени неща съдържат полиестер. Е, какво да правя аз в такъв случай?! Загледайте се, сериозно, всички плюшени дрешки съдържат 20% полиестер...

Дърпаш няколко нишки от ръбовете на гащиризончето и подпалваш. Чистият памук мирише на изгоряла хартия и се превръща в пепел. Чистият полиестер не мирише и при изгаряне става на твърдо топче.

Проблемът при полиестера не е в алергиите, а в това че спарва (важи за всички синтетични материи). Затова дрехи от чист полиестер не се препоръчват за малки деца и обикновено се правят смески от памук и полиестер.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 508
Този съвет ме разби! Веднага хукнах да си играя с кибрита. Grinning

Работи! Нишките от одеалото станаха на топче, все едно гориш пластмаса. Няма да се учудя, ако е и 100% полиестер... Измамници...

Но гащеризончето е памук! Party На пепел станаха.

Общи условия

Активация на акаунт