Пищи от баба си, помогнете!

  • 2 496
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 367
На една позната детето така пищеше,като видеше възрастен човек и така се тряскаше после,но мина малко време и  бебчето като порасна се успокои и сега нямат никакъв проблем!Надявам се и при вас да мине   bouquet

# 46
  • София
  • Мнения: 521
И дъщеря ми много плачеше при вида на някои хора, но постепенно свикна с тях. Не знам защо, но като че ли се страхуваше от тях.
Опитайте да прекарвате тримата повече време заедно. Детето да свикне с присъствието на баба си и най-вече да усети, че ти й имаш пълно доверие и че тя не е "лоша".

Много добър съвет, подкрепям  Peace

# 47
  • Мнения: 2 960
. Просто защото, когато детето е съвсем малко, връзката с майката е много по-силна, особено ако се кърмят. Това си е мое мнение. НО аз лично няма как да изпитвам добри чувства към човек, който постоянно се чуди с какво да ме подразни и  ми търси кусури. Последния лаф на свекърва ми беше, че на такива майки като мен, дето раждали секцио с пълна упойка и не са видяли бебето, когато се е появило, много често им го сменяли в родилния дом.

Майко мила ,то вярно тази свекърва  твоята е само да крешиш от нея и по нея. Mr. GreenИмало защо бебо да не я харесва. Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 1 428
Дъщеря ми също реве от определени хора.

# 49
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Да и ние имахме подобен проблем, но го отстранихме с разходки навън, а не в къщи където бебето си мисли, че е 100%защитено.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Сина ми имаше период, в който започваше да плаче само при вида на баща ми. Отшумя с времето от самосебе си. Защо е плакал, само той си знае. Сигурно нещо във външния вид или в интонацията на гласа го е плашело. Нямам друго обяснение.

# 51
  • Мнения: 540
Дъщеря ми също от съвсем малка ревеше от свекърва ми. Просто като я видеше и наставаше ужасия. Сега малко като поотрасна, като че ли взе да свиква /ама съвсем малко/. Просто бебетата си имат хора, които не искат да са близо до тях.Може би усещат, когато отсрещния човек е нервен, неспокоен, припрян и не се чувстват сигурни покрай него. Имаме доста съвпадения с дъщеря ми- не харсваме едни и същи хора. Mr. Green
и ние така с моя син не харесваме едни и същи хора най-вече свекито Mr. Green

# 52
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
А бабата се обижда на 7-месечно бебе и реве, супер   Tired

OOO нашата баба ,даже за малко да каже,че аз карам детето да реве от нея,
а Меги тогава беше на около 3 месеца ooooh!
До скоро даже не искаше да ходи при нея,но вече и позволява да я гушка даже.
Мисля,че ще отмине този период,но по добре не насилвай детето да стои при нея,без да иска. Peace

# 53
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
първата ми дъщеря към годинка така пищеше и ревеше от всички, това беше временно, постепенно го преодоля Peace
Трябва търпение и гледане, а не обиждане и реване от страна на бабата  Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 734
Не знам дали положението в случая е такова, но ще напиша все пак. Някъде бях чела, че когато дечицата са още мънички и не разбират много-много какво им се говори по-важно е с каква интонация се изговаря някаква реплика, отколкото дали тя съдържа мили думи. Т.е. ако бабата се радва много и с глас тип баба Яга (простете, не се сетих за по-точно сравнение  Embarassed ) каже "Ой, на бабааа, ела тука захарчеее!" то ще ревне, защото не разбира какво му говорят, а как му го говорят.
Аз като бебе много съм ревяла от прабаба си, ама и тя страшничко си е изглеждала тогава...лека й пръст на жената!  Praynig

# 55
  • Мнения: 2 622
Моята малката до ден днешен реве на умряло щом види  майка ми Rolling EyesАма и тя се държи толкова неадекватно относно децата,че горе долу си обяснявам откъде идва неприязънта и страха на детето.Една такава се паникьосва,незнае какво да каже,как да подходи,гласът й един неистински и изкуствен...

Общи условия

Активация на акаунт