до мамите които цедят

  • 1 810
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 398
Моето момиче се роди 2300.Изписаха ни 2150.Но има сила да суче.За 9 дни сме качили 500гр., което е нормално.Изцеждам след кърмене и то не от гърдата, от която е сукала-до облекчение.Но пак се образуват буци.Може би просто имам доста, а и е рано да се регулира според нуждите на беба.Благодаря на всички за отговорите

# 31
  • Мнения: 9 483
....Но пак се образуват буци.Може би просто имам доста, а и е рано да се регулира според нуждите на беба.Благодаря на всички за отговорите


Пий лецетин-помага да не се образуват бучки; а те от своя страна се образуват от подпушване на каналчето..
За да я разкараш най-безболезнено е правейки масаж в банята след затопляне с топла вода, и масажирай със сапунисани ръце Peace

# 32
  • Мнения: 189
Здравейте, мамчета!
Аз съм нова. Всъщност много пъти съм чела, но сега се регистрирах.
По този въпрос искам да се включа, защото и аз съм преживяла тази дилема.
Сега моята принцеса е на 7 месеца. Не съм се цедила, бяхме на изключително кърмене до 5 и половина, но и пред мен стоеше този проблем в началото.
Много притеснена първите три дни след раждането, че нямам кърма, а със силното желание да кърмя бебето си, знаейки, че това е най-доброто, се чудех какво да правя. После на четвъртия ден ми слезе кърмата - радост голяма! Бебето ми първата седмица беше на шише, докатао се учим от гърдата, но слава Богу свикнахме. После не винаги успяваше да ме изцоква, наболявало ме е и съм се притеснявала да не ми спре млякото, но майка ми ме успокои, като ми каза, че няма страшно, нито те са се цедили, нито бабите ни, а са кърмели децата си до две гогини. А и друго, животните като са на паша цял ден и само вечер като бозаят малките...не че трябва да се сравняваме, но всички сме бозайници и принципа е един. И до сега 7 м., вече захранени продължаваме да се кърмим, решени това да продължи колкото може по-дълго. Всичко е съвършено направено - кърмата е толкова, колкото му е необходимо на бебето. Е, вярно има и кризи, но се преодоляват с повече търпение, просто по-често трябва да цока малкце.
Поздрави на всички кърмещи майки, решени да кърмят колкото повече-толкова повече!  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 860
А мен тази тема ме успокоява като я прочетох Praynigсега виждам светлина в тунела с кърмене чрез цедене Hug
При всичките ми проблеми с кърменето май и аз ще мина в групата на цедящите се и дано издържа поне до годинката на бебчо Praynig Praynig Praynig

# 34
  • Мнения: 9 483
Здравейте, мамчета!
Аз съм нова. Всъщност много пъти съм чела, но сега се регистрирах.
По този въпрос искам да се включа, защото и аз съм преживяла тази дилема.
Сега моята принцеса е на 7 месеца. Не съм се цедила, бяхме на изключително кърмене до 5 и половина, но и пред мен стоеше този проблем в началото.
Много притеснена първите три дни след раждането, че нямам кърма, а със силното желание да кърмя бебето си, знаейки, че това е най-доброто, се чудех какво да правя. После на четвъртия ден ми слезе кърмата - радост голяма! Бебето ми първата седмица беше на шише, докатао се учим от гърдата, но слава Богу свикнахме. После не винаги успяваше да ме изцоква, наболявало ме е и съм се притеснявала да не ми спре млякото, но майка ми ме успокои, като ми каза, че няма страшно, нито те са се цедили, нито бабите ни, а са кърмели децата си до две гогини. А и друго, животните като са на паша цял ден и само вечер като бозаят малките...не че трябва да се сравняваме, но всички сме бозайници и принципа е един. И до сега 7 м., вече захранени продължаваме да се кърмим, решени това да продължи колкото може по-дълго. Всичко е съвършено направено - кърмата е толкова, колкото му е необходимо на бебето. Е, вярно има и кризи, но се преодоляват с повече търпение, просто по-често трябва да цока малкце.
Поздрави на всички кърмещи майки, решени да кърмят колкото повече-толкова повече!  Simple Smile

Цеди се когато
- има напрежение в гърдите;
-когато имаш подпушвания, демек бучки, а следващото положение е мастит....е, по-добре е да се издеди, а не да се цепи Wink
-когато трябва да стимулираш производството на кърма..
-когато на майката се налага да пие медикаменти несъвместми с кърменето
-когато майката не е с бебето и няма кой да изсуче млякото
Та ситуации налагащи цедене-има Peace

# 35
  • Мнения: 189
Здравейте, мамчета!
Аз съм нова. Всъщност много пъти съм чела, но сега се регистрирах.
По този въпрос искам да се включа, защото и аз съм преживяла тази дилема.
Сега моята принцеса е на 7 месеца. Не съм се цедила, бяхме на изключително кърмене до 5 и половина, но и пред мен стоеше този проблем в началото.
Много притеснена първите три дни след раждането, че нямам кърма, а със силното желание да кърмя бебето си, знаейки, че това е най-доброто, се чудех какво да правя. После на четвъртия ден ми слезе кърмата - радост голяма! Бебето ми първата седмица беше на шише, докатао се учим от гърдата, но слава Богу свикнахме. После не винаги успяваше да ме изцоква, наболявало ме е и съм се притеснявала да не ми спре млякото, но майка ми ме успокои, като ми каза, че няма страшно, нито те са се цедили, нито бабите ни, а са кърмели децата си до две гогини. А и друго, животните като са на паша цял ден и само вечер като бозаят малките...не че трябва да се сравняваме, но всички сме бозайници и принципа е един. И до сега 7 м., вече захранени продължаваме да се кърмим, решени това да продължи колкото може по-дълго. Всичко е съвършено направено - кърмата е толкова, колкото му е необходимо на бебето. Е, вярно има и кризи, но се преодоляват с повече търпение, просто по-често трябва да цока малкце.
Поздрави на всички кърмещи майки, решени да кърмят колкото повече-толкова повече!  Simple Smile

Цеди се когато
- има напрежение в гърдите;
-когато имаш подпушвания, демек бучки, а следващото положение е мастит....е, по-добре е да се издеди, а не да се цепи Wink
-когато трябва да стимулираш производството на кърма..
-когато на майката се налага да пие медикаменти несъвместми с кърменето
-когато майката не е с бебето и няма кой да изсуче млякото
Та ситуации налагащи цедене-има Peace


Да, съгласна съм с тези причини, когато се налага цедене, но прощавай на пвечето майки от форума, които прочетох не мисля, че имаха тези проблеми, а просто се цедят и така дават на бебето. А колкото до цедене за стимулация на повече мляко малко ми е съмнително. Още повече през ноща. Нощта е за почивка и ако майката си е починала ще има мялкце.

# 36
  • Мнения: 189
Май много съм недоспала и от доста време. Да се извиня ако съм се вкючила неподготвена. Но от добри намерения. Призивът ми е да не всикват бебета на шише, че после няма отвикване. Мъчите се още от самото начало на гърдата и ще се получи, надявам се.

# 37
  • Мнения: 9 483
fotinaklaros , не приемай поста ми като заяждане-ни най малко нямам такива намерения...просто пояснявам Peace
Да, по-добре е от самото начало на гърда-и за бебето и за майката, ама пак има и ситуации, които възпрепятстват тези желания...
Относно "...А колкото до цедене за стимулация на повече мляко малко ми е съмнително. Още повече през ноща. Нощта е за почивка и ако майката си е починала ще има мялкце."-тук не си права Peace
Организмите ни работят на принципа "щом има търсене, значи трябва да има предлагане", т.е., ако бебето не суче, а е нужна кърма за изхранването му, то се подава сигнал на организма че кърма трябва, но чрез помпата, или цеденото на ръка Peace...просто няма друг начин.
И да, нощта е за почивка, но на едно гладно бебе иди му обясни Mr. Green-хич не му дреме ден ли е или нощ-то си иска млякото Crossing Arms Mr. Green
Оставяйки нещата "на поскване" всичко си идва на мястото и то мн бързо..няма смисъл от взаимно изнервяне-природата вече го е измислила
Peace

Общи условия

Активация на акаунт