Плевен - 68

  • 32 712
  • 283
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 9 862
За сиропа с бира може да прочетете във форума на доктор Михайлов,наистина не знам,аз два пъти съм го давала на Мими и имаше прекрасен резултат.
Дикси,наистина не знам какво да те посъветвам за Митко Confused,не мисли сега за астма,нали Българанов отрече.
Сега да ви питам-ва на Мими групата има скарлатина.Сега като я заведох ми казаха.Аз реших да си я върна у дома ,но лекарката ме спря в градината.Каза,че е безсмисленно,защото така или иначе вече е имала контакт.И я оставих.Взеха и секрет и ми казаха,че дори при някое дете да е положителен ,то продължава да си ходи на градина,независимо,че ще пие АБ.Което ме озадачи.Ще говоря днес с личната.
На каква случка станах свидетел.Едно детенце го доведоха болно сутринта и естественно лекарката го върна.Майката като взе да квичи-ми то от тук се заразява,бла бла.После върнаха още едно..и надолу като си тръгвах майката на въпросното дете как му крещя,че и го удари щото е болно Rolling Eyes.Влачи го като..абе не е истина.и сега ми е криво,дали да им кажа в градината как се държа тая.То детенцето е било в дома до три годинки,после майката го е взела и сега го оставя в нощуващата група в градината.Личи и на жената,че..абе да не квалифицирам,разбирате ме.Чудя се на такива хора защо са им деца,защо са ги правили въобще. Tired

# 241
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Добро утро момичета. Само записче, че започвам да готвя и съм следобед на работа.
Относно запека мога да ви кажа че Марио е пил само капки Еспумизан и от едномесечен е на АМ а запек не е имал. Дори на ден най малко по един два пъти си акаше. То и сега е така де. Но честно казано ще ме е страх да бъркам с мушкато или нещо от сорта. А доколкото знам Еспумизана и Саб симплекса са едно и също лекарство-Симетикон мисля, но на различни фирми.
 Лек ден ви желая.
П.С   тО щеше да е само запис ама малко се увлякох.

# 242
  • Мнения: 872
Здравейте  Simple Smile
Дикси, ти преслуша ли Митаче,сигурна ли си,че пак прави спазъм?Да пишеш после какво е казал Българанов.Дано притесненията са ти напразни  Praynig Аз много уважавам инхалациите с лайка  Peace Колко струва този инхалатор,който сте купили от Метро? Давай му и нещо имуностимулиращо.

petias76, да не си прекалила с капките против хрема, при по-продължителна употреба имат неблагоприятен ефект. Защо не направите една посявка от носен секрет. Бих ти препоръчала една лаборатория - Биолаб - намира се зад централния офис на Глобул,в уличката ,водеща към Била. Тя е на един микробиолог - д-р Вълков.Преди време племенницата ми беше с упорита хрема и той й взе микробиология и й направи капки въз основа на резултата.Имаше ефект.

# 243
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Здравейте!
Много одавна ви чета(още от преди да родя) и най-накрая се престраших да се запиша.Надявам се , че приемате нови попълнения, които доста време са живели в Плевен Simple Smile
Накратко за мен:
Казвам се Ели, на 25 съм.На 24 юни родих първото си дете- момченце, тежащо 3.850 и 54 см.Казва се Станислав.Завършила съм СОУ"Иван Вазов" през 2001 г. С мъжа ми си купихме апартамент на ул"Дойран"-в блок Марс, но сега е даден под наем.Учила съм и в Търново, където завърших през 2006 г. "Етнология", а през 2007г. магистратура "Културен туризъм".Това е засега.Ще продължавам да ви чета и ще се радвам, ако си намеря нови приятели тук.
Лек и приятен ден  Hug

# 244
  • София
  • Мнения: 9 862
Здравей,Ели и добре дошла!  bouquet
Дикси,и мен ме интересува тоз инхалатор,всъщност за какво служи,ако просто има хрема детето може ли да се ползва?

# 245
  • Мнения: 189
Ели,добре дошла....
На Хриско не съм и давала капки от вчера....изпих един сок круша,подейства ми,дано и на нея.Спирам да ям овесени ядки,май от тях се запичам...Днес отивам при Педито и тя да си каже мнението,но нямам кураж и намерение да бърникам детето с мушката и термометри,страх ме е,а й дано не се налага...Благодаря пак за подробната информация....
П.П.Хриско от няколко дни си ни бърбори здраво,на нейния си език,ама е много сладка,не писука само вече....ехееееееее-растеме ние Laughing

# 246
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Спирам да ям овесени ядки,май от тях се запичам...
E kak ще се запичаш от овесени ядки? Те се хапват точно за регулиране на стомаха Laughing

Ели,добре дошла!

# 247
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен ,аз забравих да се представя казвам се Петя и съм 32 год.имам син Краси на 2год, и една мома Владимира на 1месец.
di_p благодаря за съвета ще се възползвам,относно ясла Дружба синът ми я посещава не ги преглеждат на входа водят кой как иска ние  три месеца бяхме болни.

# 248
  • Мнения: 1 196
Добре дошли и от мен на Ели и Петя   Hug

# 249
  • Мнения: 50
Здарвейте Ели и Петя  Hug
Момичета малкия беше два дни с хрема,тъкмо взе да минава и снощи започна да кашля.Дали това е от хремата незнам,обаче довечера имаме час при хомеопат (д-р Михайлова)Надявам се да помогне.За кашлица дадох на малкия пюренце от варена круша ,така съм чувалала,че помага.
А за по-големите дечица ,знам едно много ефикасно-сок от ряпа и мед.Ряпата се настъргва,минава през тензуха и с една лъжица мед.прави се около 1-2 пръста от чашата за няколко глътки само .Майка ми от малки така ни е лекувала кашлицата.Гадничко  на вкус,но пък помага 100%.По два пъти на ден.....  Simple Smile
Препоръчайте ми нещо за кашлижата на малкия.Не ми се ще да му давам от "безвредните" сиропчета.Но ако не помогне друго.... Sad

# 250
  • Мнения: 668
Привет на всички и от мен.Вчера за първи път заведох Симо в Диснито и се оказа,4е страшно много му харесват тези кътчета за игра.Мислех,че е малък за там ,но явно  не е така.Споделете на Сторгозия пак ли има така и за малки деца играчки или е за по големи?

Добре дошли и на новите мами!  bouquet

# 251
  • Мнения: 872
Добре дошли на мамите Ели и Петя  welcome

# 252
  • Мнения: 22 449
Добре дошли на новите мами. ))))

За кашлица и т.н. аз лично нищо не мога да препоръчам, Калина се е случвало да покашля на няколко пъти, нищо не съм и давала.

Днес взех за първи път от детската кухня (тя и днес отвори), висяхме естествено 30мин да чакаме да донесат храната. Оказа се че няма различна храна за малки и големи, всичко е едно и също. Съответно се прибрахме, Калина легна да спи и сега я чакам да се наспи, да яде и чак тогава да излезем. Определено това яко ми обърква плановете и пропускаме половин ден, само заради едно ядене. За другият месец ще се замисля дали да взимам изобщо, или не.

# 253
  • Мнения: 2 111
И нас много ни бърка плановете детската кухня,защото Симона заспива към 11.00-11.30,а днес я сложих чак към 12.00 докато се върнем от кухнята и тя беше доста нервна.А днес за малките има пиле яхния,за големите- боб яхния,супа зеленчук-и за двете групи.Записахме се за сряда-супа с домати,кюфтета яхния и малеби.

# 254
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Добре дошли на новите майки. Hug
Тина, благодаря.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт