Каза ми...

  • 3 458
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 526
ricare, много голяма грешка е това да се нагърби единия с всичко, защото другия след това трудно се сеща, че всеки от двамата е равноправен.  

Понеже си вкъщи предполагам по майчинство, в един момент си поела всичко - деца, дом, всичко и той е видял, че е хубаво някой да му гледа децата, да му чисти, да му готви, пък и за секс не плаща.
Седни на един лист и запиши всичко, което се прави през седмицата, кажи му да си избере половината от домакинстовото и половината от грижите по децата. А ти си избери 2 пъти в седмицата някакви курсове и ходи на тях.

Иначе и в други теми съм казвала - на хотел ще получава същото - камериерка, готвач, сервитьор и т.н., с/у заплащане, ще има и тишина и спокойствие, щом този начин на живот търси.

И се оправете преди да ти свърши майчинството, че после те чака и деца, и работа, и дом.

# 16
  • на майната си
  • Мнения: 425
По темата права си - всички ти го казват.
Аз бих спряла да се занимавам с всичко останало - готвене, пране /ма мъжа/, чистене - освен с децата.
Все ще забележи като му свършат чорапите и тогааава Twisted Evil:
- Аз да не съм ти домашна помощница, да дойде майка ти да те изпере, изглади и нахрани  Naughty

# 17
  • София
  • Мнения: 2 840
Ама, чакайте, не разбирам къде е болката тук?
В това, че жената се "грижи" за децата и очаква "помощ" или в това, че мъжът не изпитва радост от това да е с децата и семейството си по принцип, а зяпа телевизор?
Аз лично никога не съм приемала грижите за детето си като досадно задължение. Не ме боли, нито ми тежи да съм с него 24/7. Справям се  отлично без мъжа си и майка си и изобщо. Но не бих могла да понеса, че бащата на детето ми не изпитва интерес към него, не иска да  прекарва времето си с него, а се чуди на кого да го хариже.

Та за какво говорим - за физическа умора от гледането на дете или за болката от липсата на интерес към детето?

# 18
  • Мнения: 46 526
... за физическа умора от гледането на дете или за болката от липсата на интерес към детето?

За всичко: и за умората на майката, и за липсата на интерес към детето, и за болката на майката, заради тази липса, и за болката на детето, което рано или късно ще я усети.

# 19
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
... за физическа умора от гледането на дете или за болката от липсата на интерес към детето?

За всичко: и за умората на майката, и за липсата на интерес към детето, и за болката на майката, заради тази липса, и за болката на детето, което рано или късно ще я усети.
Никол ме разбра напълно.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 840
Е, то нещата са ясни.
Човекът не се вълнува от емоциите нито на съпругата си, нито на децата си.

Скоро си спомних нещо и го казах на моя мъж - когато бяхме гаджета, ако си счупех нокът, тичаше да ме реанимира, а сега, като почне да ме боли нещо, чака да му кажа какво точно искам - да ме закара на лекар, да ми купи лекарство и т.н. Инструкции чака, демек, но не проявява спонтанност, нито видим ентусиазъм да ме обгрижва Mr. Green
Та така, някак се обръщат нещата с времето и хората дори не го осъзнават. Човекът си мисли, че като работи, носи пари и е готов да окаже помощ, когато му бъде поискана под формата на конкретно заявление да направи нещо, значи всичко е О.К.
Но не е.

# 21
  • Мнения: 4 068
Права си и още как. Ти тия деца да не би като зестра да си му ги докарала? Всички мъже понякога гледат да се измъкнат от задължения и аз също позволявам това измъкване понякога, но.....само понякога. Децата имат нужда от двамата родители, но активно, а не само като присъствие у дома. Детето няма как да разбере, че тати също прави нещо важно като носи парите примерно-то си иска вниманието и времето прекарано с него и никакви пари не могат да заменят това време.

# 22
  • Мнения: 2 448
То на мен като жена , че ми писва на моменти от детето, представям си за мъж какво е.
Предлагам ти, когато имаш нещо конкретно предвид за вършене само за теб, просто му казваш, че оставяш децата и излизаш. Ще ти опре пистолет на челото и ще те спре ли?

# 23
  • Мнения: 581
 А мъжът ти като правеше децата викаше ли майка ти да му помага?Егати лигльото!
А пък ти вземи да му ги оставиш някой път без да го питаш иска ли, не иска ли и излез за цял ден.

# 24
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Много е удобно да си забравя задълженията,понякога наистина човек има нужда от време за себе си и усамотения,но защо и на теб не ти се полага такова.Остави му децата някой ден за няколко часа,да видим после как ще се чувства.Отговори му по същия начин,да извика майка му да му помага,докато те няма.Или да дойде тя да му сготви и да му изпере,пък ти ще си изведеш децата.Мисля,че ще се усети навреме,че не си му прислужница и детегледачка.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ако ти се заяжда искай пари за гледачка и си обърни внимание през почивните дни.
Верно са се разлигавили нещо мъжете напоследък, все имат нужда , от усамотение и изключване след дългия ,тежък работен ден #Cussing out
Жените ,какво да правят, да зарежат дом и деца и да си развеят байряка някъде ли?!

# 26
  • Мнения: 473
Въпросът не опира само до задължения. Децата имат нужда от общуване с родителите, за да имат след време добра емоционална връзка. Такова поведение от страна на бащата ще ги отчужди и отблъсне, защото той от сега демонстрира липса на интерес. Не може нормален човек да седи пред компютъра и тв, вместо да си играе и забвалява с децата. Аз победих във войната с мъжа ми по въпроса за стоенето пред компютъра и заниманието с детето. Но трябва да си много упорита. Мъжете лесно не отстъпват.

# 27
  • Мнения: 3 092
Като прочетох заглавието на темата ти и после питането ти си казах - тази жена има нужда от това някой да и каже че е права ли ... е абсурдно е .... тя самата знае че е права .
Може би просто търси разбиране , подкрепа и има нужда да сподели .
Ами разбирам те и на мен ми се е случвало .Боляло ме е и заради детето и заради самата мен .
Дали е удобно да се измъкваш - да удобно е , но не мен самата просто не ми се иска .Въпрос на усещане , на мислене , на съвест .
Работя и имам малко време за детето .Бих искала да му отделям колкото се може повече .
Ама той не винаги чувства същото ... ами какво да се прави ,насила не мога и да го накарам , нали  Tired
Когато в събота и неделя аз излизам с детето той върши работа у дома .
Лично на мен така ми е ..не точно добре , но все пак малко по леко .
Иначе като му кажа че излизам се оправя с малката ...болката на мен ми е не в това , боли ме че я няма инициативата , това е .
Ако се сетя как бих могла да променя това ще го направя .
Пожелавам и на теб да успееш. Hug

# 28
  • Мнения: 1 477
През седмицата е още по-зле.Прибира се в 18,30 винаги изморен, гладен.Слушам лекцията за задръстванията, изморителната му работа и т.н.Освен това 2 дни в седмицата ходи на курсове по Английски и се прибира след 21ч.
За него е достатъчно, че носи парите вкъщи.
Проблемът настана, когато поисках и аз малко почивка.Ако се примирявам и мълча сме идеалното семейство.

ooooh!Тези мъже много се изучиха.То не са проблеми в службата ,напрежение и стрес  ooooh!Всичко идва от там ,че майчинството се омаловажава...Твоите задължения и отговорности са равностойни на неговия труд.Той изкарва пари, но ти си тази която се грижи за дома и децата ви...Или това не се брои  newsm78...Не трябва да си примиряваш, каквото и да ти струва това.Защото позволиш ли нещата да продължат така, това те чака и цял живот.И работа да започнеш ,всичко останало пак ще е твое задължение.

# 29
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Благодаря на всички за подкрепата и разбирането.Ще си отстоявам "правата" Wink

Общи условия

Активация на акаунт