Възмутена съм от тези цени.............

  • 38 983
  • 292
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 154
Аз имах предвид, че заплатата от 2000 лева предполага един средностатистически стандарт, който за мен не кореспондира с въпросното палто, но това си е мое мнение, не ангажирам никого с него. Човек, ако иска нещо, винаги ще намери начин да си го купи и може би тук идваме отново до фундаменталния явно проблем къде е границата между това, което можем да си позволим и това, което ни се иска да имаме. Отговорът за всекиго е въпрос на приоритети...
Ама много точно казано.
Манията по маркови дрехи на нас българите направо ме убива. По света хората, които си позволяват дрешки на тези цени, не се впечатляват, за тях това е просто даденост. Вече си мисля, че снобизма е станал национална черта на българите.

Абсолютно - или да си го платиш с кредитната карта и да го връщаш три месеца, да речем. Защо пък не?
И няма да се учудя, ако някоя мацка с такова палтенце на кредит се вози в трамвайчето  Joy

А относно цените на марките конфекция, каквито са в Бг, такива и в Европа. Есенната колекция на МNG в Испания е същата като в Бг и на същите цени - ако 30 евро ви се виждат по-малко от 59,90 лева, разликата е само във вида на валутата.  Wink

Последна редакция: пт, 31 окт 2008, 03:31 от Noisia

# 91
  • Мнения: 1 558
Ето какво прочетох днес в едно интервю:

Наред с Япония България се нарежда сред водещите страни по ценители и потребление в сферата на луксозните часовници. Това твърдение е базирано на статистика, представена на часовникарското изложение в Женева.

Аз си признавам, че бих дала доста голяма сума за часовник. Дрехите, колкото и да ги носиш, ги хвърляш. Часовникът можеш да го предаваш като семейна ценност от поколение на поколение. Честно казано като гледам масово в България хората са с по телефони от порядък на 500 лв (средно статистически), а с часовници по 30-40 лв. Е това не мога да го разбера.
Иначе всичко е според възможностите, на заплата от 2000 лв и аз бих дала за палто 1500. Какво като ми останат 500 от заплатата този месец, аз си разпределям бюджета, за да не оцелявам от заплата на заплата, а да имам някакъв резерв. Иначе е дразнещо да се плащат надути цени,  а макар че и в България има разпродажби все още не са достигнали нивото на тези в Щатите например.

# 92
  • Мнения: 5 647

Само да вметна, че спменатато от тебе място е само с аутлети Peace

От който аутлет зареждат много от магазините по моловете.

Според мен темата отиде в грешна посока. Възмутим е фактът, че в повечето от "марковите" магазини в БГ стоката е внесена от някой аутлет, като например горепосочения. Тъпото е, че вземат дрехите почти без пари, а тук им бият голяма надценка и ги продават като нова колекция.

Последна редакция: пт, 31 окт 2008, 10:01 от Mojito

# 93
  • Мнения: 5 647
Аз работя за повече от 2000 лв месечно и изобщо не ми се струва нормално да дам 1500 за палто, тоест няма да ги дам та ако ще гола да ходя.

Душко, къса ти е заплатата за тоя форум. Виж тук сме се събрали все хай лайф. На коя гаджето, на коя мъжа...все от Версаче се пазарува.  Laughing

# 94
  • София
  • Мнения: 1 220

Само да вметна, че спменатато от тебе място е само с аутлети Peace

От който аутлет зареждат много от магазините по моловете.

Според мен темата отиде в грешна посока. Възмутим е фактът, че в повечето от "марковите" магазини в БГ стоката е внесена от някой аутлет, като например горепосочения. Тъпото е, че вземат дрехите почти без пари, а тук им бият голяма надценка и ги продават като нова колекция.

 smile3521 smile3501

# 95
  • Мнения: 2 229

Благодаря!  bouquet

Ето какво прочетох днес в едно интервю:

Наред с Япония България се нарежда сред водещите страни по ценители и потребление в сферата на луксозните часовници. Това твърдение е базирано на статистика, представена на часовникарското изложение в Женева.

Хич не се учудвам. Наскоро в лекция по маркетинг ни питаха защо смятаме, че най-голямо потребление на екскурзии в чужбина има от средната класа, не горна средна класа, а точно средна. И отговорът беше - защото хората искат да бъдат част от тази по-горна класа. И ето, ти можеш да го изгладуваш това яке, но нали ще се чувстваш част от тях. Wink

# 96
  • Мнения: 11
супер надути цени - това е! просто е безобразие. аз съм от бургас и мисля скоро да отида до турция на шопинг, защото ме е яд да им купувам скъпите боклуци тук

# 97
  • Мнения: 173
За всички Вас един сайт: www.yoox.comРазгледайте го!

# 98
  • Мнения: 4 668
Аз бях в Германия миналия месец - не е истина колко евтини , маркови неща си накупих .
Тук определено прекаляват  Confused

# 99
  • Мнения: 49
Не се възмущавам, а се амбицирам - да спестя от закуски, да вляза, да си взема нещо на Версаче и да си начеша крастата за цял живот  Twisted Evil

# 100
  • София
  • Мнения: 38 515
Не се възмущавам, а се амбицирам - да спестя от закуски, да вляза, да си взема нещо на Версаче и да си начеша крастата за цял живот  Twisted Evil

И след седмица примерно да видиш, че е от минала колекция и цената, на която си го взела в България е в пъти по-висока от реалната!

# 101
  • Мнения: 2 132
От разпродажбите на Адидас в Испания имаше детски маратонки по 15 евро.А тук са по 100 и кусур лева пак на разпродажба??? Crossing Arms

# 102
  • Мнения: 162
Не изчетох цялата тема,но добих представа за какво става въпрос. Аз отдавна съм разочарована от цените в България,не говоря само за дрехи. Все повече се убеждавам,че наистина да отидеш да си напазаруваш в чужбина излиза много по-изгодно. Това е срамота! Naughty

# 103
  • Мнения: 49
Не се възмущавам, а се амбицирам - да спестя от закуски, да вляза, да си взема нещо на Версаче и да си начеша крастата за цял живот  Twisted Evil

И след седмица примерно да видиш, че е от минала колекция и цената, на която си го взела в България е в пъти по-висока от реалната!

Еееее, че аз това научих от цялата тема - Версачето винаги е на мода и винаги е скъпарско (и гъзарско)  Laughing

# 104
  • Мнения: 1 629
И аз съм възмутена от цените. И то не само дрехите всичко е скъпо, за какво? Ако мислите, че ЕС ще ни помогне - НЯМА! След случилото се с 105 лв взети от евродепутата от таксиджия  и думите на Министъра на Транспорта - ''Нищо не мога да направя''... Това е! Никой повече няма да се занимава с нас!

Общи условия

Активация на акаунт