Възмутена съм от тези цени.............

  • 39 021
  • 292
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 173
Аз пък имам палто на МаксМара за по-малко от 150 лв. Щом казваш, че не може , значи не може. Но аз в България никога през живота си не бих пазарувала и еле пък в моловете и лъскавите магазини, добре, че не ми се налага. А моята заплата е доста над въпросните 1500 лв, които все пак никога не бих дала за едно палто. Защото имам палто на Бърбери за мнооооооооого по-малко. Някой хора в България не знаят май как се изкарват 1500 лв щом са готови да ги дадат за едно палто пък било и от злато да е.
Hug newsm10

# 46
  • Мнения: 5 103
Много странно аз не съм намирала разлика в цените в БГ и във Виена, само по намаленията има де.
Купих си блуза от магазина на Армани в Сф и същата беше на същата цена във Виена.
Мъжкият Boss също не съм намирала разлика в цените, това което купих в Германия и тука беше на същата цена.

 Naughty Мила,уикенда бях в Parndorf (предполагам,че знаеш центъра,след като споменаваш цените в Австрийско?!). Наистина намаленията им са предимно по големите празници (Коледа,Великден...), но цените им и в настоящия момент са с пъти по-ниски от тези в нашите магазини. За сравнение - взех си рокля на MEXX за 4.95 euro. Къде в БГ (дори и от намаление) ще успееш да намериш подобна находка??? Това-по повод Виена. А за цените в USA (4 чифта обувки за 160 долара)...има мн да си пиша.И друго! Колекциите, които тук се водят едва ли не "най-новите", в чужбина отдавна са се отървали от тях по разпродажби.

Само да вметна, че спменатато от тебе място е само с аутлети Peace

# 47
  • Мнения: 231
С нетърпение ще чакам репортажа по БТВ, да видя какви деца ви шият "марковите" дрехи в Индия Crossing Arms

# 48
  • София
  • Мнения: 1 825
Настръхна ми косата.

# 49
  • Мнения: 4 435
С нетърпение ще чакам репортажа по БТВ, да видя какви деца ви шият "марковите" дрехи в Индия Crossing Arms

Къде мислите че се шият по принцип? Rolling Eyes 

# 50
  • Мнения: 1 434
С нетърпение ще чакам репортажа по БТВ, да видя какви деца ви шият "марковите" дрехи в Индия Crossing Arms
За съжаление  това е жестоката истина  евтина работна ръка  ..Индия ,Китай ... Confused
Иначе и аз    харесвам марковите  дрехи..

# 51
  • Мнения: 4 435
Аз пък имам палто на МаксМара за по-малко от 150 лв.
Hug newsm10

Ти може да си мислиш че имаш.Колкто на мойта приятелка роклята е Версаче.Ако става дума за етикет на който пише Макс Мара,или други марки,такива и аз мога да ти дам. Mr. Green


С нетърпение ще чакам репортажа по БТВ, да видя какви деца ви шият "марковите" дрехи в Индия Crossing Arms
За съжаление  това е жестоката истина  евтина работна ръка  ..Индия ,Китай ... Confused
Иначе и аз    харесвам марковите  дрехи..

Ама няма лощо че ги шият там.Изпращат им се нещата разкроени,от тях се очаква да ги шият,да правят ако има щ=ампа,или бродерия.Всичко се държи из късо и се проверява.Важното е че платовете са качествените и ги пращат от където трябва.Дори конците те изпращат.

# 52
  • Мнения: 1 434
Идеята  не е къде се шият а че ги шият  много малки деца ..и децата    се експлоатират неправомерно  .. това е лошото .. Confused

# 53
  • Мнения: 4 435
Идеята  не е къде се шият а че ги шият  много малки деца ..и децата    се експлоатират неправомерно  .. това е лошото .. Confused

Ааа,това е така. Confused

# 54
  • Мнения: 5 622
Точно поради тази причина предпочитам да пазарувам извън България. Отдавна престанах да се възмущавам - най-малкото не е здравословно.

И аз съм така.  Wink

П.С. Ще направя едно сравнение:

Много харесвам дрехите на GUESS. Купувам неща на марката предимно от Америка. Цените са повече от приемливи. Тоест са напълно по джоба ми. Една блузка на същата марка тук в Extravagance, в мола беше над 300 лева. В Америка ми излиза по-малко от половината от тази цена! И там и в Европа дрехите GUESS са by Marciano, тоест разлика принципно няма  Laughing

# 55
  • Мнения: 173
Идеята  не е къде се шият а че ги шият  много малки деца ..и децата    се експлоатират неправомерно  .. това е лошото .. Confused
В този дух - майка ми живее в Италия от години.Скоро  се чухме и много разстроена ми сподели,че в Италия открили шивашка фабрика само  с  китайци,чиито дечица били 24 часа там и никога  не  са виждали Слънцето Close

# 56
  • Мнения: 130
Аз пък имам палто на МаксМара за по-малко от 150 лв.
 


Ти може да си мислиш че имаш.Колкто на мойта приятелка роклята е Версаче.Ако става дума за етикет на който пише Макс Мара,или други марки,такива и аз мога да ти дам.


Добре, щом казваш е така. Само, че аз не съм сноб и не ми пука особено. Нищо, че е купено от магазин на МаксМара, де. Ама аз не живея много в България и тук на хората хич не им дреме много дали си с Версаче или не.

# 57
  • Мнения: 30
Да, така е. Това беше само пример, че дори евтините марки в България се продават скъпо, а какво остава за скъпите. Само се чудя, как в България толкова много хора могат да дадат една заплата за палто (например) та дори и да гладуват после, ама да се похвалят. В чужбина обикновените хора (е, сигурно във форума влизат и супер-богати майки, извинявам се на тях) просто не си купуват такива марки. Аз имам голяма слабост към Ралф Лорън, например, и имам няколко неща от разпродажби и от и-бей, но въпреки че съм с много добри доходи едва ли ще вляза в магазина му да си купя нещо на редовна цена. А пък в съседната тема една форумка ни честити стъпването на Chloe на бг пазара. Е, да ни е честито. На някой, които могат да си го позволят, де
Много точно казано. Мен ме дразни когато много от мойте познати си купуват дрехи на стойност на месечната им заплата или повече. Това си е чист снобизъм и избиване на комплекси. Аз не робувам на марки имам много дрехи от Манго, Дика, Елизабет и Бенетон но още повече имам и дрехи от неизвестни марки който подходящо избрана са просто супер ефектни и хубави. Виждала съм жена само само с маркови дрехи но съчетани много безвкусно и грозно. Не отричам скъпите марки / напротив/ от рода на Макс Мара, Армани...... , бих се обличала от там но ако имам къща в Драгалевци, заплата от 3000 бона и мъж-милионер.

# 58
  • Исландия
  • Мнения: 60
GUESS се шият в България, край Търново . Смятайте колко печелят, а заплатата , която плащат на шивачките не е повече от 350- 400 лв.

# 59
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222

Много точно казано. Мен ме дразни когато много от мойте познати си купуват дрехи на стойност на месечната им заплата или повече. Това си е чист снобизъм и избиване на комплекси......

 
По принцип това май важи най ве4е за България....
Тук никой не го прави.....

Виждала съм жена само само с маркови дрехи но съчетани много безвкусно и грозно.
а може би просто не си свикнала да възприема6 стила на  хай класата....

Общи условия

Активация на акаунт