Отговори
# 270
  • Мнения: 238
Ама да ви кажа снощи как се изкефих, когато таткото се наведе над коремчето и вика на бебока / понеже нашия вече си има име/ - *********, остави малко мама  на мира бе татенце, на нея й е лошичко, а трябва да е силна, за да може да те носи! И ако щете вярвайте, в момента в който чуе гласа на баща си, малкия се успокоява. Ей, на бащинко!?  Shocked

bibi_iv и аз се изкефих на подобна ситуация преди два дни. Явно бебешоците усещат строгостта на мъжкия глас, а нас им е писнало да ни слушат по цял ден Sad А и друго забелязах - като започне да ме рита и аз си сложа ръката на корема то продължава, но щом таткото си сложи ръката - то спира да рита. Явно и това му действа успокояващо или респектиращо, не знам!  newsm78

# 271
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Е щом ще почваме да броим ритници и е време нека някоя добра маминка пусне статиика или обясни по колко ритника трябва да усещаме и на какъв интервал.


Категорично се отказвам да броя ритници, сутринта броих до 27-мия и се отказах  smile3555 сега докато мих чинии улових 16 - немам нерви за такива неща, пък и да рита то друга работа няма милото.
hahaha hahaha hahaha Joy

# 272
  • Мнения: 649
carbo ти като в дневник ще му водиш отчет  Wink

Трябва да си купиш едно тефтерче и например ако ритне докато си в тролея вадиш и отбелязваш.
Аз сигурно там най-много ще пиша, че моето диване там се побърква, особенно като почне това лашлане напред-назад/ щото ти знаеш как потегля и спира тролеи/ и аз съм всеки ден права. Абе купона е на ниво.

# 273
  • Мнения: 2
Здравейте бъдещи мами аз също сам февруарска мама с първо бебче ще се радвам да се присъединя към отбора :Д

# 274
  • София
  • Мнения: 216
Добро утро и от мен, аз бързам да се запиша в темичката с хубавото заглавие, че докато се наканя и тя почти свършила, ама аз очаквах да сме на новата вече де, голямо писане му удряме напоследък, аз после ще се връщам да ви чета назад, ама сега само да ви питам, защо трябва да се броят ритниците, важно ли е, защото моето сладурче направо се побърква понякога, а понякога хич не се и помръдва, мързеланко, какво да го правим, аз между другото бях на лекар в петък, станали сме 824 грама и вървим с 3-4 дни назад по размери, ама това не е лошо, тъкмо мама няма да се мъчи много, ама пък миналия път преди месец бяхме с 3-4 дни напред, така че нищо не се знае до края, лежим си и си почиваме напречно в коремчето на мама, доки каза, че още му е широко и си седи както му е удобно, даде ми и най-накрая да пия витамини, центрум матерна, аз пия по половин хапче де, защото четох от вас, че доста се напълнява от тях, а аз нямам особена нужда;)ПППП и без това вече приличам на хипопотамче, та репих да ги пия по половинка, другото което доки каза е, че другия път вече като отида ще си имаме живо бебе и дори и да тръгне да излиза няма да се притеснява за него, защото медицината много е напреднала и недоносените бебчета се отглеждат успешно, но да се надяваме все пак, че ще си стой в мама на топло поне до края на януари, иначе плацената си ми е ок, нямам проблеми с отоци и т.н., т.е. една нормална бременност според нея, даже нямало смисъл да ходята и на късната ФМ, ама аз вече си записах час, та се чудя още да ходя ли или да не ходя, татито много се разсърди, че там можем да си видим бебчо на 4Д пък и той само на ФМ е идвал предния път и сега пак се беше наканил, та часа ми е за 24.11 и ще видим дали ще отида...Simple Smile

# 275
  • Мнения: 242
mjeec ДОБРЕ ДОШЛА Hug Сектата ни се увеличи с още един член hahaha

Mia66 при нас ситуацията с тати е същата.Чак се учудвам,защото понякога се случва бебетата да се скъсват да ме ритат и да ми се мятат в корема за около 15-20 минутки и в момента,в който тати си сложи ръката...настъпва затишие или съвсем леки движения...Респект голям... Naughty

Аз ритници не броя и нямам и най-малкото намерение да го правя...А пък и ми е адски трудно да определя кое от двете бебета ме рита повече,при положение,че и двете се разполагат навсякъде в корема ми и не стоят на едно място...Просто и да искам да броя-няма да успея да хвана бройката Mr. Green

# 276
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
mjeec , welcome във февруарската секта  Joy
Лека бременност до края  Praynig А какво бебче чакате ?

# 277
  • Мнения: 2
Мерси за бързото посрещане  Laughing
чакаме син щъркел на 27.02  Simple Smile

# 278
  • Мнения: 242
mjeec честито за сините гащи.Ейиии,мъжката част взе да има голямо преимущество пред женската... Но иначе е много хубаво,че броя на бъдещите мами се увеличава всеки ден... Hug

# 279
  • Мнения: 806
Аууу колко много съм изпуснала. Добре дошли на новите ни сектантки!

# 280
  • Мнения: 242
Албенче Hug

# 281
  • Мнения: 86
Здравейте   bouquet
аз през почивните дни не съм се спряла от разходки, е имаше и домакинставане и почивка.ама много хубаво си беше.а днес-пак работа
да кажа и аз за циците-много ми харесва размера им в момента.никога не съм имала комплекси (понеже моите по принцип са малки, но си ги харесвам), но сега си ми харесват повече.дано само не увиснат.
Нашето бебче също мн се успокоява от гласчето на баща си и от допира на ръката му  Heart Eyes
за ритането- аз усещам от скоро даже беби как се мести в мен.някак се придвижва.а въртененто си ми е малко кофти направо ми се издува корема.
за депресивните състояния-и при мен ги имаше. плачех без причина и ми беше подстиснато.дано не ми се случва повече че е мн неприятно.
аз също си купих "Моята бременност Simple Smile и сега ще разгледам и новите снимки в албумчето
Добро дошли на новите мами!
Честито на дидерончо за рд-то със закъснение! много щастие, здраве и февруари-много щастливи мигове със хубаво здраво бебенце!
Честито и на всички, които имат поводи!
айди   love001 от мен засега

# 282
  • Мнения: 806
foxy81    Embarassed
 Hug

# 283
  • Мнения: 15
мили дами, заповядайте в новата темичка!

Да ни е на късметлийско!!!  Hug

# 284
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Ето и линкчето Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=343906.0

Общи условия

Активация на акаунт