Ще слагате ли противогрипна ваксина?

  • 5 805
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 959
Майка ми си бие две години вече. Доволна е.
Аз, съм на различно мнение. Не слагам противогрипни ваксини, на никой в къщи.
Хранителни добавки, витамини и това е.

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Няма да слагаме ваксини нито аз и мъжът ми, нито на детето.

# 32
  • Мнения: 4 195
за съжаление, у дома изпихме за 2 години всички познати имунустимуланти, в невероятно сложни схеми, и пак боледувахме.
Смятам тази година поне от части да разчитаме на противогрипната Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 3 929
Никога не съм слагала, няма и да слагам.

# 34
# 35
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
НЕ ! Naughty

# 36
  • Мнения: 15
Не сме привърженици на такива неща - пък и от грип не съм боледувала има-няма 20 години. Така че , мисля, че не ми е нужно.

# 37
  • Мнения: 1 103
Не няма да слагаме такива ваксини не мисля че нещо помагат.

# 38
  • Мнения: 1 715
Никога не съм слагала, няма и да слагам.

# 39
  • Мнения: 413
За трета година слагам на детето, и съм доволна. Разминаваме се само със суполи.
Ваксианата е influvac
.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 654
Категорично НЕ Naughty

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Абе, хора, къде ги намирате тези, дето са боледували много след поставяне на противогрипна ваксина? Аз познавам доста хора, които се ваксинират и са доволни. Аз лично се ваксинирам от няколко години и детето също. И съм доволна. Не мога да кажа, че изобщо не боледуваме, но болестта протича по-леко и без никакви усложнения т.е. без антибиотици. И ако е толкова вредно или излишно, защо в цивилизованите страни тези ваксини се покриват от здравната им каса и доста висок процент от населението се ваксинира ?

# 42
  • Мнения: 413
Абе, хора, къде ги намирате тези, дето са боледували много след поставяне на противогрипна ваксина? Аз познавам доста хора, които се ваксинират и са доволни. Аз лично се ваксинирам от няколко години и детето също. И съм доволна. Не мога да кажа, че изобщо не боледуваме, но болестта протича по-леко и без никакви усложнения т.е. без антибиотици. И ако е толкова вредно или излишно, защо в цивилизованите страни тези ваксини се покриват от здравната им каса и доста висок процент от населението се ваксинира ?
Така е  Peace, и ние сме едни от тях. В БГ плащат ли се? Rolling Eyes
Тук дори ги препоръчват, за лекарите е най важно да се избегнат АБ.

# 43
  • Мнения: 4 195
просто никой в БГ няма файда, народа да не боледува, от най - върлуващата болест - Грипа.
Пак ще попитам - колко струва едно лечение на грип, ако спазим точно рецептата на доктора - минимум 50-70 лв, минимум.
а една ваксина - 10.33лв Peace
колко печели една аптека от рецептата ви - минимум 20 лв, а от ваксината - 40 стотинки.
хайде смятайте.
Абсолютно съм убедена, че предпазват от тези щамове на грипа, за които са създадени. Определя ги СЗО, а тя стои зад гърба на хората а не на фармацевтите.
Как в цял свят действат, само в България - не. Това не е вярно, не е вярно, че сриват имунитета и тн.
Могат само много да помогнат, да навредят - няма начин. Просто са направени от вируса, който би ви повалил така или иначе Peace
За съжаление, в България, две от най - добрите ваксини, които се внасят, не са известни за населението, по една или друга причина.

# 44
  • Мнения: 13 512
просто никой в БГ няма файда, народа да не боледува, от най - върлуващата болест - Грипа.
Пак ще попитам - колко струва едно лечение на грип, ако спазим точно рецептата на доктора - минимум 50-70 лв, минимум.
а една ваксина - 10.33лв Peace
колко печели една аптека от рецептата ви - минимум 20 лв, а от ваксината - 40 стотинки.
хайде смятайте.
Не съм съгласна. Ние се лекуваме с хомеопатия. Лечението на грип ни струва макс. 30 лева с посещението при хомеопат. Ако се лекуваме с разни алтернативни методи- може и нищо да не стува. ЕВ къщи нямам никакво хапче. Изхвърллих купища преди 3 години.
За ваксините- хората, които познавам и се ваксинираха- до един прекарваха грипа с усложнения.
Да, вярно е ,че сриват имунитета и пречат на организма сам да се справи с проблема.
Не съм съгласна и че печалбата от една ваксина е 40 ст. За фармацевтите- не знам, но за компанията-производител сумата е огромна.
А относно "хуманността " на СЗО, съм готова да поспорим.

Общи условия

Активация на акаунт