Как режете ноктите на бебетата си?

  • 10 989
  • 147
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 713
Здравейте, Hug

искам да се допитам до вас за следното: как е най-правилно да се режат ноктите  на бебетата? Питам за ръцете, пък и за крачетата. Wink Майка ми каза, че трябва да ги режа водоравно, но на беба ноктите са някакси заоблени и аз обикновено ги режа заоблено, защото остават малки ъгълчета, с които може да се одраска! Дали постъпвам правилно, или да слушам майка ми??? newsm78 newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 2 013
Нямам представа за това,но и мен ме интересува! Ще следя темата!! smile3521

# 2
  • Мнения: 4 053
аз ги режа както казва майка ти "водоравно"

# 3
  • Мнения: 431
Режа ги според формата-леко заоблени,тъй като остават(както си забелязала) ъгълчета и не само че драскат,ами се и обръщат,начупват...предполагам,че не му е приятно с тях .
На краката ги режа светкавично бързо,защото рита непрестанно и направо си е лукс да постигна някаква форма  ooooh!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 603
Режа ги леко заоблени, пробвала съм да ги правя равни, но наистина се драска с ъгълчетата и се отказах. То всъщност Зори много мрази да и режа ноктите, та формата зависи от настроенията и и в повечето случаи е много неправилна  Mr. Green.

# 5
  • Мнения: 992
ами то при нас татито ги реже ноктите но ги е рязал винаги по формата на ноктенцето, т.е. леко заоблени иначе наистина остават ъгълчета и се драскат с тях  Peace

# 6
  • Мнения: 27 524
Следвам извивката на нокътчето  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 493
Режа ги леко заоблени. Peace

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Ама с нокторезачка или с ножичка?

# 9
  • Мнения: 6 713
Ама с нокторезачка или с ножичка?

нокторезачка  Blush

# 10
  • София
  • Мнения: 5 755
Като по-малък - с извита ножичка, сега - с нокторезачка. Някъде бях чела, че на ръцете трябва да се режат заоблено, а на краката - равно, за да не се врастват ъгълчетата, като расте нокътя после.  Crazy

# 11
  • Мнения: 682
Четох някъде, че ноктите на бебето трябва да се режат водоравно, а не заоблено. Така и ги режем, но наистина остават много остри в ъгълчетата и бебка продължава да се драска. Иначе ги реже таткото, с ножичка, докато я кърмя.

# 12
  • Мнения: 4 433
Следвам извивката на нокътчето със ножичка ги режа

# 13
  • Мнения: 4 292
На краката водоравно, на ръцете - заоблено. С нокторезачка.

# 14
  • Мнения: 219
режа ги леко заоблени с нокторезачка, докато спи

# 15
  • София
  • Мнения: 39 759
Педката на Алекс каза водоравно на краката и заоблени на ръцете.

# 16
  • Мнения: 151
аз ги режа заоблени,но с ножичката ми е по- лесно

# 17
  • Мнения: 3 993
Режа ноктите и на ръцете, и на краката заоблено - по формата на нокътя, а те всичките са заоблени. С бебешка ножичка. Понякога лекичко изпилвам с пила допълнително някой нокът на ръцете, защото те са крехки и чупливи, и се цепят лесно, и все някъде има нокът, с който се драска по лицето. Моята дъщеря е кротка сега и даже й е интересно, когато режем ноктите, а преди като по-малка й ги режех докато спи. 

# 18
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Докато спи, с ножичка, на рьцете заоблени и после ги пиля с пилата,а на крачетата прави,за да не врастват в месото, и пак леко с пилата.

# 19
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Заоблени Peace
Така щипе с ноктите и дере, че не мога да си представя да му оставя ъгълчетете ooooh!

# 20
  • Мнения: 11 003
Следвам извивката на нокътчето, но е трудно, понеже тя се дърпа и не дава да й ги режа. За дооформяне с пила и дума не може да става. Mr. Green

# 21
  • Временно
  • Мнения: 788
Режа ги заоблени,с извита ножичка. Peace

# 22
  • Мнения: 544
Някъде бях чела, че на ръцете трябва да се режат заоблено, а на краката - равно, за да не се врастват ъгълчетата, като расте нокътя после.  Crazy

Точно така. И аз съм го чела това.  Peace

# 23
  • Мнения: 3 069
Режа ги заоблено, защото иначе остават ръбчета отстрани с които може да се одраска.

# 24
  • Мнения: 4 555
Блазе ви, че децата ви стоят кротко и можете да им изрежете ноктите в някаква форма, че и с пила... Аз на моята ги режа докато спи и то по най-бързия начин, че пак ме усеща и се буди. А дори и да не се събуди, пак си дърпа и размахва ръцете, така че каквото направя за части от секундата, това е. За форма изобщо не мога да мисля.

# 25
  • Мнения: 1 546
Заоблям ги, режа с проста ножица за 2 лева  Mr. Green Процедурата се извършва само докато спи, иначе е абсурд! Naughty ( та аз едва памперса й сменям, камо ли нокти да режа... Laughing)

# 26
  • Мнения: 1 691
Аз ги режа трудно Twisted Evil И виждам, че не съм единствената. Чак приказка за ноктите съм измислила, за да мога по някакъв начин да го убедя да стои мирен и да си подаде ръката или крачето.
Режа с ножичка по извивката на нокътчето, но гледам да не прекалявам със заоблянето, защото иначе има опасност да започнат да му се впиват в пръстчето отстрани.

# 27
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
със заплахи. казвам и, че децата няма да искат да играят с нея и така, дава, но с уговорки и размотаване.

# 28
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И аз му ги режа много трудно. Издебвам да дават реклами по телевизията и тогава по най-бързия начин. Ако успея ги заоблям, но не се получава винаги.

# 29
  • Мнения: 178
Следвам извивката на нокътчето  Simple Smile
И аз така.Това за водоравното за пръв път го чувам Thinking

# 30
  • Мнения: 3 695
С нокторезачка по формата на ноктите.  Peace

# 31
  • Мнения: 514
С ножичка по формата на нокътя! Peace Peace Peace

# 32
  • Мнения: 7 723
С нокторезачка по формата на ноктите.  Peace
И аз така bowuu

# 33
  • Мнения: 493
С нокторезачка,както успея Peace

# 34
  • Мнения: 903
Аз ги режа още от самото начало с нокторезачка по формата на ноктите.

# 35
  • Мнения: 2 334
Аз ги режа още от самото начало с нокторезачка по формата на ноктите.

 И аз  Peace

# 36
  • Мнения: 3 929
Докъм 6 месец не съм му ги рязала, сами падаха. Сега вече му ги режа леко заоблено, въпреки че не съм много убедена, че така е правилно.

# 37
  • Мнения: 137
заоблени

# 38
  • Мнения: 194
На ръчичките заоблено,а на крачетата равно.Използвам бебешка ножичка Peace

# 39
  • Мнения: 2 910
С ножичка ги режа, заоблени.

# 40
  • Мнения: 512
Режа ги с ножичка, като следвам извивката на нокътчето!   Peace

# 41
  • Мнения: 31 174
Режа с бебешка ножичка на Нук и водоравно, особено на палците на крачетата винаги се режат така за да не се врастват в последствие.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Режа ги с ножичка, като следвам извивката на нокътчето!   Peace

И аз така. Ноктите на ръцете ги изрязвам докато спи, а на краката е почти невъзможно да ги изрежа, защото не дава и се върти.

# 43
  • Мнения: 9 973
както ми падне,така режа

# 44
  • Мнения: 339
Режа ги с ножичка, като следвам извивката на нокътчето!   Peace

И аз така ги режа докато спи.

# 45
  • София
  • Мнения: 23 096
Режа ги с нокторезачка по формата на ноктите! Обикновено тази процедура я извършвам след като се събуди и е още сънена...

# 46
  • Мнения: 961
Режа, докато спи и се надявам, че ще успея. Гледам да няма остри ръбчета, но при нас си е цяло постижение да има изрязани нокти!  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 1 629
Режа с някаква ножичка на Бертони май изтъпена.... не реже много добре ама ме е страх да не го одраскам Shocked Много се врътка!

# 48
  • Мнения: 349
Режа ги с нокторезачка.И на ръчичките и на крачетата заоблени. В повечето случаи е буден. Рядко когато спи.

# 49
  • Мнения: 693
Заоблени с малка нокторезачка.

# 50
  • Мнения: 2 015
Докато спи Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 587
По формата на нокътчето, леко заоблени с малка нокторезачка. Водоравно отрязани нокти на дете ми изглеждат много неприятно. Нищо лично Peace  И ви наги докато спи.

# 52
  • Мнения: 174
Режа ги с ножичка и следвам извивката на нокътчето,не винаги успявам да изрежа ъгълчетата на всички нокти и се драска  Confused

# 53
  • Мнения: 367
Режа ги според формата-леко заоблени,тъй като остават(както си забелязала) ъгълчета и не само че драскат,ами се и обръщат,начупват...предполагам,че не му е приятно с тях .
На краката ги режа светкавично бързо,защото рита непрестанно и направо си е лукс да постигна някаква форма  ooooh!
[/quote
И аз така  Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 521
Следвам извивката на нокътчето  Simple Smile
Peace

# 55
  • Мнения: 2 587
аз ги режа както казва майка ти "водоравно"

И аз така ги режа на крачетата.На ръцете ги режа заоблени иначе се чупят ъгълчетата.

# 56
  • Мнения: 3 034
на ръцете следвам извивката, иначе се драска. на крачетата - водоравно.

# 57
  • Мнения: 186
Аз ги режа водоравно. Така ме посъветва нашата педиатърка. Но забелязвам, че  независимо от начина на рязане  се оформя извивка. Всичко е въпрос на ген.

# 58
  • Мнения: 742
Според извивката на нокетчето  Wink

# 59
  • Мнения: 318
режа ги с ножичка и след това ги пиля,купих си специално бебешки комплект за маникюр,но моята щерка си се дере постоянно  ooooh!

# 60
  • Мнения: 173
Режа ги според формата-леко заоблени,тъй като остават(както си забелязала) ъгълчета и не само че драскат,ами се и обръщат,начупват...предполагам,че не му е приятно с тях .
На краката ги режа светкавично бързо,защото рита непрестанно и направо си е лукс да постигна някаква форма  ooooh!
Peace

# 61
  • Разград
  • Мнения: 518
Режа ги с ножичка докато спят, като следвам извивката на нокътчето. На крачетата става много по-трудно тъй като непрекъснато ритат, но там вероятността да се одраскат е почти нулева, така че формата не е голямо значение.

# 62
  • Мнения: 174
Старая се да ги изрязвам възможно по-равни, понякога леко заоблям, за да не остават ръбчета с които да се драска.

# 63
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Докато спяха им режех ноктите.. Peace ,заоблено.

Последна редакция: нд, 02 ное 2008, 09:02 от ketri

# 64
  • Мнения: 1 512
Режа по формата на нокътчетата.Е по някога не се получава идеално Laughing

# 65
  • Мнения: 4 335
На рьцете ги режа заоблени,а на краката водоравно Peace
Знам,че на краката наистина трябва водоравно,заради палчетата,да не се забива нокьтчето.

# 66
  • Мнения: 1 554
Заоблени Peace

# 67
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
аз ги режа заоблени Peace

# 68
  • Мнения: 5 940
Следвам формата. Режа ги, докато гледа бебешко филмче, иначе е невъзможно.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 139
Опитвам се да ги режа по формата на самото нокътче.Някой път става,някой път-не. Peace

# 70
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Следвам формата на нокътя  Peace

# 71
  • Мнения: 4 784
На краката водоравно, на ръцете - заоблено. С нокторезачка.
И аз така процедирам.

# 72
  • Мнения: 1 919
заоблени с ножичка

# 73
  • Мнения: 411
С обикновена нокторезачка.Имам и специална,но никак не ми е удобна.
Гледам да ги заоблям,но не се получава особно,после ги пиля с картонена пила
за да ги затъпя.Правя го докато е буден.

# 74
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Режа ги леко заоблени, пробвала съм да ги правя равни, но наистина се драска с ъгълчетата и се отказах. То всъщност Зори много мрази да и режа ноктите, та формата зависи от настроенията и и в повечето случаи е много неправилна  Mr. Green.
И при нас е така.Ползвам заоблена ножичка.

# 75
  • Мнения: 780
Режа с ножичка, леко заоблени.

# 76
  • Мнения: 130
при нас пада такава борба по време на тази процедура, че формата ми е най-малкия проблем Laughing В редките случаи, когато съм можела да докарма някаква форма - заоблени, по ноктите

# 77
  • Мнения: 5 026
Още от новороден-докато спи. Сега не ми дава, та пак го дебна да заспи Simple Smile

# 78
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Заоблени. Режа ги докато спинка ( и на ръцете и на краката )

# 79
  • Мнения: 654
аз ги режа заоблено, като внимавам в ъглите да не остава,че забира

# 80
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Обикновено докато спи:) Понякога, когато е в настроение, докато е будна - тогава и е интересно и ме гледа:) Заоблям ги Peace

# 81
  • Мнения: 286
при нас пада такава борба по време на тази процедура, че формата ми е най-малкия проблем Laughing В редките случаи, когато съм можела да докарма някаква форма - заоблени, по ноктите
И при нас е така. Докато беше по-малка й ги режех докато спи, но сега и докато е будна действам. На краката борбата е наистина ожесточена, такова ритане и дърпане пада, че ако успея просто да ги изрежа съм доволна, кой ти гледа форма... ooooh!

# 82
  • Мнения: 2 090
На рьцете ги режа заоблени,а на краката водоравно Peace
Знам,че на краката наистина трябва водоравно,заради палчетата,да не се забива нокьтчето.
Peace

# 83
  • Мнения: 1 981
И на ръцете и на краката следвам извивката и ако останат ъгълчета ги изрязвам, защото се драска и се обръщат! Всичко това мога да го свърша само, докато спи и с ножичка!

# 84
  • София
  • Мнения: 864
аз ги режа заоблени.

# 85
  • Мнения: 1 006
с мерак, докато спят, незаоблени

# 86
  • Мнения: 2 100
Режа с ножичка според формата на пръстенцата, т.е. леко заоблени. Режа му ги сякаш си играем  Laughing

# 87
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
С нокторезачка, обикновено докато спи, че да не остане без някое пръстче!  Laughing

# 88
  • Мнения: 61
със тази зада4а се заема баща ми общо взето се справя отли4но

# 89
  • Мнения: 789
Режа по формата и не оставям ъгълчета.Напоследък режем само на крачетата,на ръчичките е започнал да ги изгризва - нов проблем.

# 90
  • Мнения: 151
Режя ги по извивките, когато беше по-малък докато спеше, сега с много уговорки докато татко му чете приказки

# 91
  • Мнения: 227
Режа ги според формата-леко заоблени,тъй като остават(както си забелязала) ъгълчета и не само че драскат,ами се и обръщат,начупват...предполагам,че не му е приятно с тях .
На краката ги режа светкавично бързо,защото рита непрестанно и направо си е лукс да постигна някаква форма  ooooh!

 Peace с нижичка за нокти на бебка изрязвам ноктите по същия начин както горе.

# 92
  • Мнения: 3 453
аз ги режа както казва майка ти "водоравно"

   И аз!Нашите са като телевизорчета   Laughing

# 93
  • BG
  • Мнения: 1 900
Много лесно й ги режа с нокторезачка по извивките.

# 94
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
С нокторезачка-без никакви проблеми Peace

# 95
  • Мнения: 4 017
Режа ги с ножичка. Бебка не се противи.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 1 023
на ръцете следвам извивката, иначе се драска. на крачетата - водоравно.
Peace

# 97
  • Мнения: 922
Татито ги режи заоблени,с извита ножичка  Peace.

# 98
  • Мнения: 961
при нас пада такава борба по време на тази процедура, че формата ми е най-малкия проблем Laughing В редките случаи, когато съм можела да докарма някаква форма - заоблени, по ноктите
Абсолютно същото е при нас.

# 99
  • София
  • Мнения: 17 592
По формата на нокътя, не твърде дълбоко, обаче.

# 100
  • Мнения: 502
Въ форума бях прочела, че най -лесно е като спи детето. Аз така правя и си спестявам много проблеми.

# 101
  • Мнения: 209
на ръчичките по линията на нокътчето, на крачетата само на палчетата се старая да е водоравно за да не се впива ъгълчето в кожата. относно пиленето с пила, има комплекти с малки детски пилички които са много нежни и то според мен става въпрос само за леко изпилване на ъгълчетата, не за някакво душманско пилене на целите нокти.

# 102
  • Мнения: 2 960
по принцип нямам проблем с рязането на ноктите-дава ми без проблем.На ръцете се режат по заоблено ,на краката -тип френски маникюр Joy

# 103
  • Мнения: 1 195
Режа с нокторезачка  Peace
За  съжаление рязането на нокти е война у нас и става мноооого трудно Ако е с ножица хич не ми се мисли какв ше става  ooooh!

# 104
  • Мнения: 1 428
ами то при нас татито ги реже ноктите но ги е рязал винаги по формата на ноктенцето, т.е. леко заоблени иначе наистина остават ъгълчета и се драскат с тях  Peace
И при нас е така.

# 105
  • София
  • Мнения: 5 079
Леко заоблено, старая се да не остават ръбчета, че как се дереше, като си спомня... #Crazy

# 106
  • Мнения: 60
Нямам проблем с рязането на ноктите нито на малката, нито на баткото. Ивето ме гледа с интерес докато режа ноктите и на ръчичките и на крачетата. А Жорко винаги е бил много изпълнителен и като бебе също не е правил проблем за това. Старая се да не са твърде дълбоко и да нямат ъгълчета, тоест да са обли, защото много се драска, а драска и околните  Grinning !

# 107
  • Мнения: 86
Аз ги режа водоравно,педито ми обясни че ако ги режа заоблени можело някое ръбче да забере,иначе не оставям кой знае какви ръбове за да се одраскат,дори сега като се замисля не съм забелязвала такива следи(от одраскване).

# 108
  • Мнения: 666
Ей затова пък хич не съм се и замисляла  Laughing режа ги както ми е по-удобно, зависи в каква поза го хвана.

# 109
  • по света
  • Мнения: 1 587
Режа водоравно и после само изрязвам леко връхчетата за да не драскат.

# 110
  • Мнения: 388
Някъде бях чела, че на ръцете трябва да се режат заоблено, а на краката - равно, за да не се врастват ъгълчетата, като расте нокътя после.  Crazy
Peace
на ръцете с ножичка, а на краката с нокторезачка

# 111
  • Мнения: 1
През първите месеци това става най-лесно когато бебето спи.  Може с фенер (за да не събудите бебето) и нокторезачка, а видях и нокторезачка с вградена светлина - ето линка:
http://www.barbabebe.com/index_files/Page445.htm

# 112
  • Мнения: 95
Пада малко борба,но заоблено с бебешка нокторезачка,от как се е родил.

# 113
  • Мнения: 1 219
първо да отбележа,че ги режа винаги,когато спи.Така съм я свикнала от бебе и все още ме е страх да и ги режа когато е будна.Иначе ги режа и водоравно,но където има ъгълчета ги изрязвам. PeaceНа краката пак така.Като заспи-събувам чорапките и в действие. Wink

# 114
  • Мнения: 3 376
С този проблем се справя успешно само баба му Mr. Green

# 115
  • Мнения: 304
 Peaceс нокторезачка  леко заоблено

# 116
  • Мнения: 2 111
На краката-водоравно
на ръцете-водоравно,но леко изрязвам ъгълчетата,за да не се драска.
Използвам ножичка.

# 117
  • Мнения: X
Не прочетох всички отговори, но ще кажа как ги режа аз. На краката водоравно, на ръцете заоблям. Режа ги с нокторезачка и се справям много добре. Каката пищеше за всичко и се е случвало да седна върху нея, за да и отрежа ноктите. На краката са и много странно завити навътре и гледам винаги да не ги режа много навътре, за да не врастнат, а на ръцете не съм и рязала отдавна, защото си ги яде   #Cussing out
На бебето пак така, с него е лесно, само, като го обгърна с ръце и няма мърдане  Twisted Evil

# 118
  • Мнения: 857
Режа винаги,когато спи. Иначе ги режа и водоравно,но където има ъгълчета ги изрязвам. На крачетата по същия начин.

# 119
  • Мнения: 479
Режа ги според формата-леко заоблени,тъй като остават(както си забелязала) ъгълчета и не само че драскат,ами се и обръщат,начупват...предполагам,че не му е приятно с тях .
На краката ги режа светкавично бързо,защото рита непрестанно и направо си е лукс да постигна някаква форма  ooooh!

Същото  Peace Пробвала съм водоравно, но се подгъват, цепят, изобщо само проблеми. А на краката режа само палците, останалите се обелват от само себе си.

# 120
  • Мнения: 207
Според формата на нокътя, разбира се. Защо да остават остри ъгълчета??????? Не виждам смисъл във водоравното рязане  Thinking

# 121
  • Мнения: 387
На краката-водоравно
на ръцете-водоравно,но леко изрязвам ъгълчетата,за да не се драска.
Използвам ножичка.

и аз така и на двете бебенки...  bouquet

# 122
  • Мнения: 1 080
Следвам извивката на нокътчето  Simple Smile
И аз така ги режа - много са му заоблени и иначе ще се издере целия!!!

# 123
  • Мнения: 451
Както дойде - важното е да съм ги отрязала!

# 124
  • Мнения: 2 447
На краката-водоравно
на ръцете-водоравно,но леко изрязвам ъгълчетата,за да не се драска.
Използвам ножичка.

и аз така и на двете бебенки...  bouquet
И аз така по препоръка на педи!Каза ми че като се изрязват заоблено понякога връхчето се забива в пръста и се зачервява.

# 125
  • Мнения: 431
И аз така по препоръка на педи!Каза ми че като се изрязват заоблено понякога връхчето се забива в пръста и се зачервява.
[/quote]
Ама кое връхче ?Като е заоблено няма връхче;точно когато е водоравно ,тогава остава ъгълче,което може  да се забива  newsm78

# 126
  • Мнения: 4 406
заоблени и до дъно. драска не само себе си, но и мен, така че е вид самозащита   Laughing

# 127
  • Мнения: 121
Режа ги леко заоблени. Peace
     С ножичка ми е по-удобно.    Joy

# 128
  • Мнения: 1 372
Не ги режа пиля ги! Така не се притеснявам че ще я порежа или че ще се одраска! Още като новородена опитах с нокторезачка за бебета, но я порязах малко. Като беше по- малка пилих ноктите й докато спи, сега вече като е будна извършвам тази процедура! Стой и гледа с интерес какво става!?!?!

# 129
  • Мнения: 2 447
И аз така по препоръка на педи!Каза ми че като се изрязват заоблено понякога връхчето се забива в пръста и се зачервява.
Ама кое връхче ?Като е заоблено няма връхче;точно когато е водоравно ,тогава остава ъгълче,което може  да се забива  newsm78
[/quote]Точно като е изрязано връхчето,като започне да расте нокътя ъгълчето му може да се забие  в пръстчето

# 130
  • Мнения: 2 658
Равни, с бебешка ноктореzачка, докато спи. Когато е будна и мърда не смея, zа да не я порежа.

# 131
  • Мнения: 2 374
Режа ги с ножичка предимно докато спи леко заоблени за да не се одраска.

# 132
  • София
  • Мнения: 1 185
Режа по формата на нокътната плочка с бебешка ножичка!

# 133
  • Мнения: 15
Здравейте аз си купих светеща нокторезачка на Barbabebe от магазин Дундьо срещу Шейново. Режа му ноктите докато спи за да не мърда - тя ми осветява къде да отрежа има предпазителчета, които му пазят кожата и в нея се събират нокътчетата за да не падат в леглото. Много ми е удобна и съм много доволна.  Party   Аааа и ги режа заоблени, че иначе много драскат тези ъгълчета  Wink

# 134
  • Мнения: 51
На краченцата би трябвало да са водоравно, за да не получи врастване, но на ръцете си е редно да са лекичко заоблени  Wink

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 14:29 от INDIA

# 135
  • Мнения: 40
И аз като беше бебе, я порязах с нокторезачката. Такъв рев беше отгава  Embarassed още го помня.
После само татко и и ги режеше, мен ме беше страх. А след известно време се научих и аз да и ги пиля. Така ми беше по-спокойно

# 136
  • Мнения: 2 803
Докато спи с пиличката.

# 137
  • Мнения: 238
 Режа ги с нокторезачка. До скоро го правех докато спеше, а напоследък все забравям и с помощта на две три песнички се справям и когато е буден. Никога не съм ползвала ножичка и честно казано с нея би ме било много повече страх да не го порежа.

# 138
  • София
  • Мнения: 1 524
На краченцата би трябвало да са водоравно, за да не получи врастване, но на ръцете си е редно да са лекичко заоблени  Wink
Подкрепям,  и аз така режа или поне се опитвам де.

# 139
  • Мнения: 221
С ножичка, като следвам извивката на нокътчето Peace

# 140
  • Мнения: 2 005
Режа ги според формата на пръстчето , разбира се  Peace

# 141
  • хасково
  • Мнения: 378
Аз ги режа с ножичка, според нокътчето.

# 142
  • Мнения: 50
Първият път им ги изряза свекървата, беше ме страх да не направя някоя беля. Mr. Green
Иначе аз ги режа с ножичка, по формата на нокътчето. Peace

# 143
  • Мнения: 121
аз също както друга майка тук е споделила на ръцете режа заоблено а на краката водоравно и режа със ножица с топчета отпред

# 144
  • Мнения: 1 103
Следвам извивката на нокътчето  Simple Smile
Аз също така ги режа .

# 145
  • Мнения: 564
С нокторезачка  Peace

# 146
  • Мнения: 1 674
На краченцата би трябвало да са водоравно, за да не получи врастване, но на ръцете си е редно да са лекичко заоблени  Wink
Да,режа с нокторезачката,докато спи.Сега вече сме големи и режа в будно състояни.

# 147
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Peace С нокторезачка докато спи.

Общи условия

Активация на акаунт