АМ с овесена вода?

  • 3 186
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 034
благодаря, Косе Босе    bouquet тъй като синът ми показа реакции само към ечемика и пшеницата, към овеса - не, педиатърът засега спря тези зърнени култури. след годинката ще правим вероятно изследвания. сега е още мъничък и избягват много да ги стресират.

# 31
  • Мнения: 6 713
Мисля, че малко сок/пюре от круши/сини сливи на тази възраст би бил много по-добър вариант от овесената вода.

Яде по малко плодови пюрета, хич не са й от любимите! Затова реших да прибегна до овеса Simple Smile


Имам един въпрос по отношение на многото видове каши, пюрета и т.н. - почти на всичко за след 6-ия месец пише, че съдържа глутен! А дори има такива и за след 4-ия месец! Може би глутенът е в безопасни количества, просто не си обяснявам тогава защо съдържат глутен масово? newsm78

# 32
  • Мнения: 1 449
почти на всичко за след 6-ия месец пише, че съдържа глутен!
Може би глутенът е в безопасни количества, просто не си обяснявам тогава защо съдържат глутен масово?

Не е въпрос на количество глутен.

Щом една детска храна е означена като съдържаща глутен, значи глутенът е в достатъчни количества. В този случай няма безопасно количество глутен. За сравнение – безглутенови култури като царевицата и елдата също могат да съдържат глутен от замърсяване, но това количество е пренебрежимо малко и далеч под минималните норми за глутен.

Според много схеми на захранване (например повечето в Европа) глутен се въвежда през 6-ти месец. Основанията:
- най-рисковата възраст е преди 4 месеца
- отложеното въвеждане на глутен след 7-8 м. може да бъде също толкова опасно
- ако няма наследствена обремененост, рискът на подходящата възраст не е голям

Според други официални схеми на захранване глутен се въвежда около 8-9 м.:
- доказателствата за вреда са безспорни при ранно въвеждане преди 4 м., но за възрастта 7-10 м. няма единодушно мнение сред специалисти и изследователи
- 6-9 месец остава разумният диапазон за глутен



искам да пробвам с безглутенов овес или друга зърнена култура - ако има безглутенови
А елда, киноа, амарант, просо?
Всичките имат отлична хранителна ценност от гледна точка на белтъчините, слаби алергени са, сравнително леки за стомахчето, напълно подходящи след 8 м.

# 33
  • Мнения: 3 034
Косе Босе, от тези, които си написала, само просо има на бебешка каша. него ще го пробвам сега, след като навърши 8 месеца. елда има в магазини за големи, но трябва да я смеля аз, а не знам колко ще се справя. другите две нищо не ми говорят, не знам на английски как са им имената  newsm78 синът ми не е фамилно обременен с алергии, явно и овеса му действа отлично, може би нещо друго в ечемика и пшеницата провокира реакция.

ЛУРДЕС , и тук след 6-месечните каши съдържат глутен. виж пюретата не, но те са за захранване и са само продукта + вода  Peace а кои пюрета при теб съдържат глутен? някакви смесени или?

# 34
  • Мнения: 1 449
Косе Босе, от тези, които си написала, само просо има на бебешка каша.
елда има в магазини за големи, но трябва да я смеля аз, а не знам колко ще се справя.
другите две нищо не ми говорят, не знам на английски как са им имената 

Елдата се предлага много често и като готово брашно.
Може също да се пасират сварените зърна.
Амарантът и киноата се сравнително популярни, трябва да ги има.

Amaranth
Quinoa

# 35
  • Мнения: 6 713
ЛУРДЕС , и тук след 6-месечните каши съдържат глутен. виж пюретата не, но те са за захранване и са само продукта + вода  Peace а кои пюрета при теб съдържат глутен? някакви смесени или?

simplyaven, има разни пюрета на Хип с някакъв плод плюс зърнен продукт, както и тези за лека нощ-всичките са с глутен, хем са за 4-ия месец.
Иначе само плодовите или само зеленчуковите нямат глутен.

# 36
  • Мнения: 1 984
ориза и картофите са богати на въглехидрати, а нямат глутен... както и повечето зеленчуци.... това е достатъчно за да се заместят 1 - 2 хранения до 9-10м възраст.

# 37
  • Мнения: 3 034
много благодаря на всички за отговорите. пробвахме смесена каша, в която имаше минимално количество пшеница, реакцията пак беше много остра, тъй че докато не направим изследвания след годинката ще караме на ориз и овес. явно нещо друго, а не глутена отключва реакцията.

ЛУРДЕС, ясно  Peace то не че има ХИП тука де, но аз да сравня ако имат нещо общо като състав пюретата.

Общи условия

Активация на акаунт