Незнам дали го искам

  • 3 285
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
Мамчета а какво стана с работата ви и кариерата ви ? Не е ли много трудно след това не почваш ли отначало
Аз скоро завърших и все още нямам стаж по специалността
И се притеснявам че никой няма да иска някой на 30 без опит на работа  smile3518
Може и много материалистично да разсъждавам ама се притеснявам затова

# 31
  • София
  • Мнения: 2 162
Мамчета а какво стана с работата ви и кариерата ви ? Не е ли много трудно след това не почваш ли отначало
Аз скоро завърших и все още нямам стаж по специалността
И се притеснявам че никой няма да иска някой на 30 без опит на работа smile3518
Може и много материалистично да разсъждавам ама се притеснявам затова


Да ти кажа то май си зависи от човека. В моя случай кариерата ми направо си умря. Преди да се оженя имах някакъв стаж, ама не официален (по образование съм юрист) в адвокатска кантора. После родих и заминах в чужбина с мъжа ми. В началото ми беше толкова хубаво с бебето, че не можех да си представя да се отделя от нея, че да ходя да работя. Като навърши 1г. и половина почнах да търся. Да ама съм на 29 и нито ден истинска работа. В момента си доброволствам на воля (работя за разни организации като юридически консултант без да ми плащат), защото навсякъде ми търсят 6 години стаж. А аз ги нямам.

Но нямам и самочувствие и смелост да започна от начало. А никой не е казал, че не е възможно. Просто аз съм си такава малко мързелива. И както казва мъжа ми ножа не ми е опрял до кокала, та затова не си намирам работа.

Но моят съвет е направете поне една- две години стаж след дипломирането- ще натрупате и самочувствие и професионален и житейски опит.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 797
Здравей! Hug
Моят съвет е-действайте!Първо-момичетата са ти писали-бебето не винаги става от първият път,може да ви отнеме месеци,дори година.а докато правите опитите все по-силно ще го искаш това бебче,повярвай ми!
Аз съм от младите майки-пред 3 дни станах на 23,когато започнахме да правим бебето бях на 21 все още и мноооого исках бебе,ама много! GrinningСамо дето преди това ми отне 1 година да настроя мъжа на тази вълна. Blush бебешката.Ама сега ела го виж,от вратата за малката се хваща направо.
Та мисълта ми е,че аз винаги съм искала бебе,даже 2-3 и още на 20 се чувтвах напълно готова за това.На дискотеки няма да спре да ти се ходи,но все ще намирате начин да излезете,повярвай ми!Бебетата не са чак толкова трудни за гледане,аз докато бях бременна се чудех дали ще бъда добра майка,ама сега виждам,че се справям отлично! Embarassed Laughing.
Кариерата,какво да ти кажа-сега завършвам бакалавърска степен.Живот и здраве есента записвам магистратура,по време на която сме планирали второто бебе!А гледаме бебето съвсем сами,никой не ни помага,майка ми е в друг град,а свекърва ми е починала...И все пак се справяме.За кариера ще мисля,като си отгледам до 2 годишна възраст децата,дай Боже двете! Grinning Тя няма как да ми избяга,обаче на по-късна възраст не се знае колко време ще ти отнеме забременяването,а и после възстановяването е мнооого по-трудно.Ето,аз родих преди почти 5 месеца,който и да ме види,няма да разбере,че съм раждала.Повярвай ми.Прибрала съм си корема,възстановила съм си килограмите и фигурата.Това също не е без значение-нали не сикаш на 30 да родиш и да си останеш бухтичка? LaughingНе казвам,че така става с по-късно родилите мами,но по-трудно се възстановява фигурата тогава!
Хайде,успех и пиши какво е станало на морето! Hug

# 33
  • Мнения: 145
Моля, моля - айде без обиди!
Аз като родих почти на 30г. да не би да съм бухтичка!  Close
Дори родих със секцио и седмица след това бях във великолепна форма! Сега съм 47 кг и изглеждам по-добре от повечето 20-годишни девойки, да не говорим за тинейджърки!
И освен това формата и кг си зависят от човека и неговата структура, а не от възрастта!
Айде моля ви се!  #Cussing out
Хубаво е, че сте млади, радвам ви се много, ама проявете малко уважение!

# 34
Ами Lilfi аз точно от подобен случай се опасявам. Затова малко съм резервирана.

Иначе много обичам дечицата имам си две племенничета, а Стефчо трички Simple Smile всичките на различна възраст и си ги гледкаме като майките им и татковците искат малко да починат Simple Smile

Ама ей тва с професията много ме притеснява, ама пък ми се ще по-млада да стана мам та да си народим няколко дечица Simple Smile
Абе май хем ме сърби хем ме боли.... newsm78

Но със сигурност така ме въодушевявате всички мами във форума ! Истинско вдъхновение сте ми ! Толкова уютно се чувствам тук  Hug
От вас лъха толкова много любов   bouquet

# 35
  • София
  • Мнения: 2 162
Е, не значи, че и с теб така щте стане- аз примерно не давах, а и продължавам да не давам, дума да се издума някоя от бабите да ми гледа детето, а то не може без помощ и кариера, и деца, и забавления. Или поне при мен не се получава. Винаги съм се чудила как другите успяват.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Мила, решението дали ти искаш бебе или не си е само твое... Щом той иска бебе, значи е узрял за сериозно обвързване. Поговорете за това - за брака, за децата и за позициите на двама ви по този въпрос. Само така ще разбереш неговата гледна точка и той - твоята. Тогава ще ришите заедно дали ще е първо бебето, първо свотбата или и двете или нито едното  Simple Smile

Въпросче: Как така той е решил, че ще ти направи бебето на почивката? А ти междувременно къде ще бъдеш? Няма ли да те пита поне искаш ли или не? Не ги разбирам тия мъже   newsm78



Подкрепям това мнение напълно!!!! newsm10

# 37
За помощ от баби надежда нямам Lilfi Simple Smile на 300 км са на другия край на България.
Добре че бъдещото тате всичко може и със сигурност ще ми е отмяна. Поне на темата няма притеснения прекрасен мъж е и със сигурност ще е прекрасен татко Simple Smile
Абе все някак си ще се оправим но определено перспективата да си стоя в къши и да гледам цял живот децата хич не ми харесва Stop

# 38
  • София
  • Мнения: 6 797
Моля, моля - айде без обиди!
Аз като родих почти на 30г. да не би да съм бухтичка!  Close
Дори родих със секцио и седмица след това бях във великолепна форма! Сега съм 47 кг и изглеждам по-добре от повечето 20-годишни девойки, да не говорим за тинейджърки!
И освен това формата и кг си зависят от човека и неговата структура, а не от възрастта!
Айде моля ви се!  #Cussing out
Хубаво е, че сте млади, радвам ви се много, ама проявете малко уважение!
LaughingНе съм казала,че с всички става така,казах,че по-трудно се възстановява тялото при по-голям брой годинки,това вски лекар ще ти го каже!Не съм искала да обидя никого! Heart Eyes

# 39
  • София
  • Мнения: 2 162
 LaughingНе съм казала,че с всички става така,казах,че по-трудно се възстановява тялото при по-голям брой годинки,това вски лекар ще ти го каже!Не съм искала да обидя никого! Heart Eyes
Цитат


По принцип е така, защото се предполага че по- младия организъм е по- здрав, с по- добър метаболизъм, освен това по- младия човек води по- динамичен живот и т.н. , но не винаги е така. Всичко си е до конкретния човек и начина му на живот.

И изобщо това не би трябвало да бъде аргумент във вземането на такова решение- по- важно е дали си готов психически да бъдеш родител, а и обективно дали можеи да носиш отговорност за още едно същество. Разбира се не смятам, че това е предимство само на "по- зрелите" млади хора- годините ти може и да са над 35 и пак да не ставаш за мама, а може и да си на 18 и вече да си способна да се справиш със задачата. Всичко зависи от конкретната среда и наглада с която си израсъл.

# 40
  • София
  • Мнения: 18 679
Не искам да охлаждам ничий ентусиазъм, но аз на 21 никога не бих се захванала доброволно с това.Да имаш дете е прекрасно, но много отговорно.Аз на 21 мислех само за купони, сесии и бъдещата си кариера.Ако при теб е различно - ок newsm78 Но изказванищ от типа "биха се срамували от по-възрастна майка" - сори, не демонстрират особена зрялост Wink

# 41
  • Мнения: 2 755
.... Чак сега се замислих колко е хубаво детето ти да има млада майка, нито то ще се срамува от теб, нито ти ще имаш угризения, че го прави. С това по никакъв начин не искам да обидя тези които са родили по-късно....
Shocked Ммдааааа. Това може да го напише един доооооста незрял човек (меко казано).
Ако и по останалите въпроси разсъждаваш така, май трябва да почакаш още малко докато ти "уври" главата. По отношение на това, дали дадено дете ще се срамува от майка си, уверявам те, годините са на последно място, ако въобще влизат в класацията.

# 42
  • Мнения: 1 205
belinda мисля,че доста преувеличаваш думите ми, но нямам намерение да се седна да те убеждавам, че НЕ това съм имала в предвид.

# 43
  • Мнения: 1 680
На мен 21 ми се виждат малко. Родих на 25 и пак понякога се чудя дали не избързахме.
Живее ми се, излиза ми се, с нетърпение си чакам петък вечер, когато детето е при баба си. Не че не я обожавам и не че не ми е приятно с дечко, но за мен животът не се изчерпва само с майчинството и има неща, които ми липсват.

# 44
  • София
  • Мнения: 6 797
Ами то по логиката сега ми се живее,ехееее,трябва да раждаме на по 45 най-малко!
Не знам,аз казах вече,гледаме беебто съвсем сами,мъжа ми работи,аз уча и се справяме,излизаме с приятели,всеки ден вкъщи има гости!Е,липсва ми,че не одим по дискотеки,ама ние и преди това не сме се скъсвали от дискотеки,така че не бебето е причината,защото ако толкова много искахме,щяхме да намерим на кого да я оставим за 1 нощ.Бебето ми е планирано,нито за миг не съжалявам,че съм я родила,даже нямаме тъпение да и направим братче!
 woman,няма да съжаяваш,повярвай ми!

Общи условия

Активация на акаунт