Незнам дали го искам

  • 3 307
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 162
Не знам,аз казах вече,гледаме беебто съвсем сами,мъжа ми работи,аз уча и се справяме,излизаме с приятели,всеки ден вкъщи има гости!

Ама ти си като многоръкия Шива, бе! Шапка ти свалям- аз се опитах да си гледам детето и къщата, да уча и  гостите на мъжа ми да посрещам без баби или детегледачка, ама нито едно от тия неща не става както трябва. Детето ми няма добър режим и е голям нервак, защото все нямам време да й отделя достатъчно внимание, къщата няма изобщо да я коментирам- чак ме е срам, ученето бива ама не е на нивото, което бих искала, а мъжа ми постоянно мрънка че не съм искала да излизаме щото съм уморена.

# 46
  • Мнения: 2 755
...аз се опитах да си гледам детето и къщата, да уча и  гостите на мъжа ми да посрещам без баби или детегледачка, ама нито едно от тия неща не става както трябва. Детето ми няма добър режим и е голям нервак, защото все нямам време да й отделя достатъчно внимание, къщата няма изобщо да я коментирам- чак ме е срам, ученето бива ама не е на нивото, което бих искала, а мъжа ми постоянно мрънка че не съм искала да излизаме щото съм уморена...
Няма начин всичко да е ОК. Всяко нещо е за сметка на другото. Никой не може да ме убеди, че е възможно сам да си гледаш детето и да задоволяваш всичките му нужди своевременно и по всички правила, да учиш и да се справяш с ученето на ниво, да прекарваш свободното си време, както поискаш и когато поискаш, домакинската ти работа да е свършена, а пък ако ходиш и на работа и там да си на 6. Е, сори, ама такова нещо дори и хората с отлични организаторски умения НЕ го могат.
Ето защо, всеки трябва да подреди приоритетите си. Всеки решава сам, кое да бъде първо, кое второ и т.н. за да не се налага да се правят компромиси с едното за сметка на другото.

# 47
  • Мнения: 1 639

Не знам,аз казах вече,гледаме беебто съвсем сами,мъжа ми работи,аз уча и се справяме,излизаме с приятели!Е,липсва ми,че не одим по дискотеки,ама ние и преди това не сме се скъсвали от дискотеки,така че не бебето е причината,защото ако толкова много искахме,щяхме да намерим на кого да я оставим за 1 нощ.Бебето ми е планирано,нито за миг не съжалявам,че съм я родила,даже нямаме тъпение да и направим братче!
 
Аз също така мисля.Аз съм на 21 и родих месец след рожденния си ден.Сега уча задочно бг.филолофия в Софийския и съм 3-курс,което ще рече,че докато отгледам малката ще си завърша и образованиято и ще имам време за стажове....Даже ще имам време и за още едно дете без това да ми се отрази на кариерата LaughingСами си гледаме малката и си ходя на изпити...мисля,че всичко е до желание и лична преценка кой какво иска най-много.
Аз като се замисля дтската ми мечта беше да бъда майка,така че отдавна се чувствам готова за това! Hugи съм много щастлива ,чв вече е реалност!!!!

# 48
  • Мнения: 7 186
Аз съм на мнение, че 21 г. е твърде ранна възраст за раждане,поне в днешно време. Според мен е по-добре първо да си завършиш образованието, да имаш професия, дори и малко стаж и най - вече да се наживееш, защото после с детето едва ли ще имаш толкова свобода. Пък и по - хубаво нещо от студентските години няма  Hug. То си е до човек де. Моето мнение е, че една жена до 30 г. трябва да роди, пък кога тя ще реши да го направи вече си зависи от самата нея.
А това за фигурата е глупаво, защото си зависи най - вече от структурата и начина на живот. Ако една жена има добър метаболизъм и го поддържа чрез разумен хранителен режим и спорт тя няма да има никакъв проблем с възстановяването след раждане.

# 49
  • Мнения: 1 455
Ух, мен направо ме хвана срам да кажа кога родих сина си, а след това дъщера ми и сега пак съм бременна (мисля да е за последно  Wink ) . Та, започнах от 19 и сега съм на почти 24. Не съжалявам, че не съм си поживяла, защото животът не спира с едно, две или дори 3 деца. Млада съм , симпатяга съм, имам идеалното за мен семейство, собствен бизнес (да е жив и здрав мъж ми, който е 13 години по-голям от мен) и обожавам децата си и не съжалявам, че са се пръкнали толкова рано. Единственото , за което ми е кофти е, че зарязах ученето, но в крайна сметка никога не е късно пак да започна и така и мисля да направя, но не сега. Не мисля да се опитвам да правя хиляди неща наведнъж, защото определено от някъде ще пропука.
Това , дали да си направите бебе сега трябва наистина сама да си решиш и всички тук са ти дали добри съвети. Аз не мога да ти кажа, давай, само защото аз така го чувствам. Ти също трябва да почувстваш, че го искаш.
поздрави
Дани

# 50
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Мило момиче,
Щом си се заровила в този форум, значи търсиш по-скоро кураж, отколкото съвет. така че дерзай и следвай съдбата си! smile3535 Колкото до кариерата и учението, ами нашето общество страда от т.н. "superwoman syndrom" :жената дето мие чинии с изрядно поддържания си маникюр, има две прекрасно възпитани деца и е стигнала мениджърска позиция на 25 максимум. Ами такова животно няма. И да има: едва ли заслугите са толкова нейни, колкото на хората около нея (помощния персонал от отзивчиви съпрузи и баби, които са винаги на разположение).  Така че, всичко е въпрос на приоритети

# 51
  • София
  • Мнения: 18 679
нашето общество страда от т.н. "superwoman syndrom" :жената дето мие чинии с изрядно поддържания си маникюр, има две прекрасно възпитани деца и е стигнала мениджърска позиция на 25 максимум. Ами такова животно няма. И да има: едва ли заслугите са толкова нейни, колкото на хората около нея (помощния персонал от отзивчиви съпрузи и баби, които са винаги на разположение).  Така че, всичко е въпрос на приоритети
  202uu

# 52
  • София
  • Мнения: 6 803
...аз се опитах да си гледам детето и къщата, да уча и  гостите на мъжа ми да посрещам без баби или детегледачка, ама нито едно от тия неща не става както трябва. Детето ми няма добър режим и е голям нервак, защото все нямам време да й отделя достатъчно внимание, къщата няма изобщо да я коментирам- чак ме е срам, ученето бива ама не е на нивото, което бих искала, а мъжа ми постоянно мрънка че не съм искала да излизаме щото съм уморена...
Няма начин всичко да е ОК. Всяко нещо е за сметка на другото. Никой не може да ме убеди, че е възможно сам да си гледаш детето и да задоволяваш всичките му нужди своевременно и по всички правила, да учиш и да се справяш с ученето на ниво, да прекарваш свободното си време, както поискаш и когато поискаш, домакинската ти работа да е свършена, а пък ако ходиш и на работа и там да си на 6. Е, сори, ама такова нещо дори и хората с отлични организаторски умения НЕ го могат.
Ето защо, всеки трябва да подреди приоритетите си. Всеки решава сам, кое да бъде първо, кое второ и т.н. за да не се налага да се правят компромиси с едното за сметка на другото.
Хе,че кой е казал,че всичко е на 6?къщата ни не блести отвсякъде,понякога чиниите седят 2 дни неизмити,а понякога  за вечеря хапваме готови неща,или мятам нещо бързо във фурната.Обаче нито детето ми страда от това,нито ние!Свободното си време го прекарваме наистина както си искаме,детето не ни пречи.На работа не ходя,а ученето си върви,може да не е на 6,ама поне на 5!

# 53
  • Мнения: 2 755
...Свободното си време го прекарваме наистина както си искаме, детето не ни пречи...
А замисляла ли си се, дали вие не му пречите? Мислиш ли, че гостите, които идват всяка вечер и недобрата хигиена вкъщи не му пречат?
Виж bubata, няма смисъл да водим спорове. Всеки да си живее, както иска живота си. Явно ти имаш едни разбирания, аз други и спорът ще бъде просто загуба на време.

# 54
  • Мнения: 40
В щрихи: родих дъщеря си на 20 години, учих и продължавам, правих кариера, градих дом…сега съм на 36 и след кратък анализ на живота ми стигам до извода, че няма нищо по-ценно от децата. Човек стига да иска, може всичко да постигне. Не съм от амбициозните жени и не постигам целите си на всяка цена. Не считам, че ми е било рано за първото дете, сега не считам, че ми е късно за второ (с психическата подкрепа на момичетата от форума Искам бебе  bouquet).
И аз като fapula мисля, че щом се ровиш в този форум имаш нужда от кураж. Независимо от натрупания опит и години аз също имах нужда от кураж, за да потвърдя взетото решение да имам още едно дете. Разбрах, че колкото и да чакам никога няма да дойде въображаемото точно време за раждане и отглеждане на бебе – то просто трябва да се съвмести паралелно с останалите цели, които си поставила. Стига да не си отчаян перфекционист всичко ще е наред и голямата суетня около бебето ще те направи щастлива. За мен, а сигурно и за голяма част от настоящите и бъдещи мами тук във форума, нито голямата кариера, нито подредената къща, нито перфектната фигура, нито нестихващата жажда за забавления, нито ученето през целия живот може да се сравни с неописуемото чувство да държиш малкото човече до сърцето си.

# 55
  • Мнения: 1 517
Щом не си сигурна, значи още не си готова. Поживейте си малко така и когато наистина поискаш, го направете. Защото това свободно време, което имате сега, после вече няма да се върне.  Sad Мисля, че имаш време колкото си искаш, щом си само на 21 год. На тази възраст още не ми е минавало през ума за деца. Иначе също като теб много се колебаех (макар че бях малко по-голяма), но един ден просто се реших и.... разбира се, сега не съжалявам, но понякога ми липсват безгрижните времена. Не е лесно да имаш дете, но не е и лесно да гледаш как всички около теб имат, а ти - не. Станеш ли на една определена възраст, омръзнат ли ти купоните и дискотеките, нещо започва да ти липсва.
Следвай това, което ти казва сърцето.

# 56
  • София
  • Мнения: 6 999
Не ангажирам никой с мнението си, но не съжалявам ни най-малко, че изчаках и родих дъщеря си малко преди 29 си рожден ден, когато отдавна бях свършила с ученето и работех от 4 години.

Обожавам я, смятам я за най-страхотното нещо в живота си, много я искахме и я направихме с любов, НО... обсебва живота ни тотално. Нашите желания и планове винаги се съобразяват с нейния режим, с нейното настроение, с нейното.../знаете как е/. Преди да се роди Дариа с мъжа ми излизахме 4 вечери от 5 възможни, откакто се е родила сме излизали заедно не повече от 5 пъти за цяла година - драстична промяна.

На 21 беше времето когато ходех на дискотеки, сменях гаджета и учех, за деца дори не се сещах, за брак - също. На 30 години все още ми се ходи по клубове и го правя с удоволствие, малко ми е странно как авторката на темата се е находила на 21, че живее и с мъжа си от 4  newsm78

# 57
  • Мнения: 6 315
Мисля, че е редно една жена да има дете тогава, когато истински го поиска и се чувства готова поне до известна степен за това. Годините нямат значение и такива изказвания за младата майка са нелепи. Моята ме е родила на 38 и в нейно лице имам най-добрия си приятел - нещо, с което много познати, чиито майки са били на 20-25 години не могат да се похвалят.

Ами то по логиката сега ми се живее,ехееее,трябва да раждаме на по 45 най-малко!

Всичко зависи от човека, майка ми, която посочвам като пример за по-късно раждане на дете (особено в онези години) си е поживяла добре.

# 58
  • Мнения: 503
...аз се опитах да си гледам детето и къщата, да уча и  гостите на мъжа ми да посрещам без баби или детегледачка, ама нито едно от тия неща не става както трябва. Детето ми няма добър режим и е голям нервак, защото все нямам време да й отделя достатъчно внимание, къщата няма изобщо да я коментирам- чак ме е срам, ученето бива ама не е на нивото, което бих искала, а мъжа ми постоянно мрънка че не съм искала да излизаме щото съм уморена...
Няма начин всичко да е ОК. Всяко нещо е за сметка на другото. Никой не може да ме убеди, че е възможно сам да си гледаш детето и да задоволяваш всичките му нужди своевременно и по всички правила, да учиш и да се справяш с ученето на ниво, да прекарваш свободното си време, както поискаш и когато поискаш, домакинската ти работа да е свършена, а пък ако ходиш и на работа и там да си на 6. Е, сори, ама такова нещо дори и хората с отлични организаторски умения НЕ го могат.
Ето защо, всеки трябва да подреди приоритетите си. Всеки решава сам, кое да бъде първо, кое второ и т.н. за да не се налага да се правят компромиси с едното за сметка на другото.

Хайде пък, нямало на4ин Wink! 4е то и аз съм така - гледам си сама детето (и докато бяхме в БГ, нямаше кой много-много да ми помага, най-много за 2-3 4аса седми4но), у4а, въртя си домакинството, и така. И си мисля, 4е с малко организация и планиране на времето, вси4ко може да се постигне. И ми е из4истено вкъщи, и е подредено, и Мила извеждам поне 1-2 пъти на ден, по4ивните дни излизаме направо с една раница сандви4и, сокове, вода, и по цял ден сме навън. Да, понякога (особено по време на семестъра) "готвя" полуфабрикати, но не мисля, 4е лишавам някого от нещо. Вси4ки сме доволни, и детето расте, развива се нормално, много е общитетлна и т.н. И в момента мислим за второ Laughing!
Не можеш да ми кажеш, 4е лишавам детето си от нещо, само защото не се занимавам само с него Naughty! Познавам майки, които без да у4ат или работят, пак не се занимават само с децата си, гледат си "живота" и са оставили вси4ки задължения на бабите! И какво, като не работят и не у4ат - пак лишават децата си  Crossing Arms!
Вярно, не всеки може или иска да се справя с толкова неща наведнъж - това е въпрос на разбирания. Затова и никой не може да ти каже, сега ли да имаш дете, или да из4акаш малко. Това само ти можеш да си прецениш!

# 59
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Нямах търпението да изчета всички страници но моето мнение е че е твърде рано за дете. Вярно е че имаш ли желание ще се справиш с всичко , но не знаеш колко неща изпускаш. Аз родих първото дете на тази възраст и добре че имаше баби,които да ме отменят за да мога поне уикенда да имам време само за себе си. Сега гледам съвсем сама децата и ми е много много трудно да получа и час само за себе си. И не защото децата са три. И едно да е то изисква ангажираност и внимание .Кога ще го направите си е ваше решение , но според мен почакай още 3-4 години.

Общи условия

Активация на акаунт