Какви сокчета да давам?

  • 9 583
  • 119
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46 535
........ Европейската школа продължава и сега да поддържа така нареченото  ранното захранване.........

Алегра, би ли ми казала от къде имаш тази информация? За Белгия, Австрия, Германия, Франция, Румъния, Испания, Гърция, Норвегия- все европейски държави съм сигурна, че са за късното!
Къпането 2 пъти в седмицата не го приемай с насмешка, не е само Англия и Америка, в Европа също е така /вярно е, че на нас ни се подиграват за всекидневното къпане на бебетата, но нека не бъдем като тях/. Иначе дъщеря ми, която е със суха кожа я спаси именно къпането 2 пъти в седмицата, нежната бебешка кожа не се влияе добре от мокрене, а и най-скъпото бебешко олио не може да замести естествения защитен слой, който измиваме на всяко къпане. След 10 месец, когато кожата й вече е "заякнала", а и се изпотява за разлика от новорордено, вече я къпя всеки ден Wink

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
[Алегра, би ли ми казала от къде имаш тази информация? За Белгия, Австрия, Германия, Франция, Румъния, Испания, Гърция, Норвегия- все европейски държави съм сигурна, че са за късното!
Къпането 2 пъти в седмицата не го приемай с насмешка, не е само Англия и Америка, в Европа също е така /вярно е, че на нас ни се подиграват за всекидневното къпане на бебетата, но нека не бъдем като тях

Имам приятели с малко бебе, които живеят във Франция и други в Италия. Тези в Италия са доктори. Но преди всичко се доверявам на казаното от многоуважавания от мен педиатър, за който споменах. Мисля, си че е много важно човек да прави разлика между разнообразната информация по вестници, списания, статии, форуми и мнението на профисионалисти, които посвещават непрекъснато много от времето си за да се квалифицират не само четейки, но и посещавайки международни фруми.

Аз също съм заинтригувана  как си сигурна за "Белгия, Австрия, Германия, Франция, Румъния, Испания, Гърция, Норвегия"За Белгия, Австрия, Германия, Франция, Румъния, Испания, Гърция, Норвегия" и по какъв начин е наложено късното захранване - някъде записано ли е, обобщена ли статистика!!?

Въобще не е ли странно, че според теб едва ли не целия свят налага късното захранване, а в България педиатрите и то много добри педиатри /работещи в университетски болници, в клиники лицензирани да обслужват Американското посолство/ се указват ужасно неинформирани!
Мненията на лекарите на които са уповавам лекуват децата на американските дипломати пребиващи в България. Въобще информация има и тя никога не е едностранна.... но едва ли е сериозно да мислим, че като се посетили 1-2 форума прочели сме няколко случайно попаднали ни статии сме изчерпали въпроса. Ако беше така едва ли щяхме да ползваме услугите на лекари, адвокати и т.н.и още много неща могат да се кажат Sunglasses

# 47
  • Мнения: 46 535
....Аз също съм заинтригувана  как си сигурна за "Белгия, Австрия, Германия, Франция, Румъния, Испания, Гърция, Норвегия"За Белгия, Австрия, Германия, Франция, Румъния, Испания, Гърция, Норвегия" и по какъв начин е наложено късното захранване - някъде записано ли е, обобщена ли статистика!!?......

Виж тук.

.....Въобще не е ли странно, че според теб едва ли не целия свят налага късното захранване, а в България педиатрите и то много добри педиатри /работещи в университетски болници, в клиники лицензирани да обслужват Американското посолство/ се указват ужасно неинформирани!...........


Постепенно и българските педиатъри преминават на другата страна. Моята педиатърка е българка, на около 50 години, жена с голям стаж и с внуче, прекрасен лекар, който е ЗА късното захранване. И не е само тя, стават все повече.

# 48
  • Мнения: 2 674
Алегра , много добре казано newsm10
да не споменавам някои хора , които пишат едно по форумите , а пък правят коренно различно у тях , с децата си Wink
Но както и да е.......
Не мисля , че щом някой - след консулт с педиатър/ри - е решил да прави така , както са му казали , трябва да се нахвърляме яростно върху него!
И аз имам ОГРОМНО доверие на моята педиатърка, която е много добър диагностик и доказал се с годините професионалист. И НИКОГА не бих правила нещо , бeз да съм говорила с нея. Най-малкото да се доверявам на СЛУЧАЙНИ , непрофесионални източници на информация.
Нищо лично към т.нар. "късно захранване" .
След като веднъж си казал нещо по въпроса , не виждам смисъл да настояваш на своето си , от рода на - "вижте в Библиотеката, прочетете статийките"-  на някакви си разбирачи , псевдо - професионалисти.
Все пак сме средно интелигентни хора , за да преценим кое мнение да вземем за меродавно относно децата ни!!!

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 2 469

Виж тук.


Аз наистина ще се радвам, ако можеш да посочиш някакъв източник извън форума.

# 50
  • Мнения: 46 535
Аз наистина ще се радвам, ако можеш да посочиш някакъв източник извън форума.


Аз не мисля, че толкова майки лъжат, това е най-обикновен въпрос към жени, живеещи в чужбина.

Източници извън форума има много- във форума просто са преведени от чужди сайтове на съответните държави, всичко е преведено едно към едно, а накрая е посочен източника, ако някой иска да се увери лично!

Ето ти например външен източник за Гръцката схема на захранване, т.е. след 6-ти месец.

Ето ти едно мнение, хем е извън форума, хем е на български лекар д-р Виктория Доровска "......Захранването може да започне в интервала от четири до шест месечна възраст на бебето. Трябва да се отбележи, че не всички бебета са готови за тази промяна по едно или също време от развитието си......." Цялата статия е тук.

Ето ти още едно мнение на български специалист, пак извън форума Д-р Галина Рашева Андреевска, според нея "От 5 месец едното кърмене трябва да бъде заместено с кашеста храна.....Ако детето е по-едро, захранването може да започне 1-2 седмици по-рано, а ако е по-дребно за възрастта си - малко по-късно....". Цялата статия тук.

Намерих и още нещо, което считам, че е доста интересно: "В по-голямата част от света - Западна Европа, САЩ, Канада, почти в цяла Азия - отдавна са отминали времената на ранното завранване. Захранването, въведено в България по времето на комунизма по образец на тогавашния СССР, все още се прилага само у нас. В бившия СССР то отдавна е отменено, като са взети предвид най-новите проучвания, проведени през последните 25-30 години.........." Цялата статия е тук и я препоръчвам на всички.

И разбира се д-р Спок Wink забелязах, че го харесвате и цитирате Wink
д-р Спок Грижи за бебето и детето" д-р Бенджамин Спок и д-р Стивън Дж. Паркър:
"В началот на 20-ти век твърдата храна се е въвеждала, след като детето навърши една година. С течение на времето лекарите експериментираха с все по-ранното й въвеждане, дори през първия и втория месец....... Днес лекарите обикновено препоръчват въвеждането на твърда храна м/у 4 и 6 месец. Няма голяма полза да го правите по-рано. Бебето обикновено получава всички необходими калории от кърмата или млечната смес през първите 6 месеца. незрялата храносмилателна система не оползотворява съществено скорбялата в продължение на няколко месеца и голяма част от нея се отделя с изпражненията. Ако в семейството ви има алергични заболявания, лекарят може да ви препоръча да изчакате по-дълго с въвеждането на твърди храни, защото колкото е по-голямо бебето, когато опитва твърдата храна, толкова по-малък е риска да развие алергия към нея". "

Надявам се, че си прочела всичко това, защото ми отне доста време  Flutter
А ти преполагам вече си намерила линковете за Европейската школа, за което ти благодаря   bouquet

# 51
  • Мнения: 7 837
Надявам се, че си прочела всичко това, защото ми отне доста време  Flutter
Никол, недей да хабиш енергия   bouquet

Изказванията за опознавателния ефект и развиване на сетивността при бебето с ранното захранване, са направо смешни. Ако ще да го казва и нобелов лауреат  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 1 172
По препоръка на педиатърката започнах да давам сок от прясно изцедена ябълка от втория месец (т.е. синът ми е бил на 32-33 дни).  Пробвах да давам и сок от морков, но определено не се получи. След това продължих захранването по инструкциите от книгата на Л. Трифонова "Хранене на бебето".  От 9-10 седмичен пие предимно готови бебешки сокове - предназначени за възрастта му.
Ако имаш някакви допълнителни въпроси - пиши ми на лични. Не искам да споря тук кое захранване е правилно и кое не, а само да споделя моя опит с ранното захранване като ти дам конкретен отговор.
Всеки си има своя истина... важно е ти да си убедена, че това което правиш, е най-доброто за твоето детенце. 

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Надявам се, че си прочела всичко това, защото ми отне доста време  Flutter
А ти преполагам вече си намерила линковете за Европейската школа, за което ти благодаря   bouquet

Оценям високо огромното усилие, което си положила!!!!!
Съжалявам, ако те разочаровам но въобще не съм имала намерение да се впускам в подобно съревнование. Не намирам подобно занимание полезно лично за мен, тъй като не би било достатъчно изчерпателно за да оформи категоричното ми становище по каквато и да е специализирана медицинска проблематика и поради тази причина  Sunglasses... изказах по-горе становището си, че разчитам на квалифицирано мнение на уважаван от мен /и не само Wink/ педиатър. Все пак личното време не е неограничено и едва ли е възможно да се информира човек напълно изчерпателно по всички въпроси.

За мен продължава да е абсолютно необяснимо след изложените сериозни доводи от теб как е възможно 10-те национални консултанти по педиатрия нищо да не разбират от работата ти, как до тях не е достигнала тази общо достъпна информация или защо не са й обърнали нужното внимание, при положение че между тях има млади лекари на вързраст около 35 години, защо ли продължават да се интересуват и прилагат методики обичайни само за СССР ooooh!.при положение че почти всички асистенти на Александровска болница специализират в Западна Европа.
Но чак сега разбирам защо винаги има хора, които предпочитат да се обаждат на екстрасенсите в канал 2001 или предпочитат други разнообразни форми на нетрадиционната медицина Party
Това последното беше шега! Отнасям се с дълбого уважение към твоята позиция и с респект към пламенността, с която я защитаваш!!!! Съжалявам ако е било  нахално от моя страна да споделя, че не я споделям.

# 54
  • София
  • Мнения: 472
Още ли спорите  за това захранване??  Ако си спомняте въобще майката питаше " какви сокчета да давам? " , а не да " давам ли или да не давам сокчета?"  Все пак жената е решила за себе си какво да прави , защо да я убеждаваме в разни неща, които тя не желае да я убеждаваме! Както всяка от нас е взела за себе си решението " кога да захранва", и тя също го е взела!
 

# 55
  • Мнения: 46 535
Аз дадох само това, което ти поиска! Мислех, че искаш да прочетеш и да сравним двете теории. Не твърдя, че съм права, но искам да прочета за предимствата на Ранното и недостатъците на Късното. Не приемам това като съревнование, нито като караница, въреки, че някой опита да вмъкне идеята в началото. Искам да си изясня въпроса, но колкото и да търся не откривам никакви материали. Е как да се убедя в противното като дори педиатърката ми го отрича???

мама Бубе, а ако излезе тема бозата от 40-я ден или от 1 месец да се дава, пак ли ще кажем, че майката е взела обосновано решение?

# 56
  • Мнения: 1 427
мама Бубе, а ако излезе тема бозата от 40-я ден или от 1 месец да се дава, пак ли ще кажем, че майката е взела обосновано решение?

Е,не можах да се въздържа-това вече е върхът!Абе,Никол,продължаваш да мислиш ,че ранното захранване е равносилно на малоумие.Добре,разбрахме за предимствата на късното,не нужно непрекъснато да ни се проповядва едно и също.И нищо чудно след време на запад да решат че нашата боза е полезна за десетдневни бебета.И да се намерят хора да   подкрепят с две ръце идеята ,защото, виждате ли ,така се прави в другите страни.

# 57
  • Мнения: 46 535
...............защото, виждате ли ,така се прави в другите страни.

Не! Защото така ВЕЧЕ се прави и в България.

# 58
  • Мнения: 1 427
...............защото, виждате ли ,така се прави в другите страни.

Не! Защото така ВЕЧЕ се прави и в България.
В България има ВЕЧЕ и мерцедеси,но това не пречи на голяма част от хората да карат и колело и да го намират за здравословно.

# 59
  • Монреал
  • Мнения: 631
В България има ВЕЧЕ и мерцедеси,но това не пречи на голяма част от хората да карат и колело и да го намират за здравословно.
newsm39 newsm10 smile3501

Общи условия

Активация на акаунт