Чужденец да не ви говори езика

  • 5 363
  • 112
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 229
Зависи каква ми е връзката с тоя човек, но ако просто се запозная с някой, който живее тук от 7 години и не знае български - ами, какво ми пука. newsm78
Чак пък неуважение и да го приемам лично?! Shocked
Ако ми е мъж, да му се дразня, иначе какво ме засяга мен...

# 106
  • Мнения: 2 386
На някого щукна ли му, че може би зависи от чужденеца? Братушките се оправят, ама съм имала учтелка китайка по информатика  - ми мъчеше се жената, но така и не го научи. И как, като богатството на езика ни включва думи като ''кльомба'', ''шльокавица'' и т.н.? И изобщо.. какво значение има?

П.П. Гледайте една серия на ББ4. Да, хиперултра тъп е, но там е образът, за който говорим.

# 107
  • Мнения: 0
Езика е просто средство за комуникация между хората за да могат да се разберат.
Ако някой 7 г. живее в чужда държава без да говори езика и още не е умрял значи добре се справя и без да знае езика. Какъв е проблема тогава.
Не вярвах,че ще го напиша!
Борисе....моите аплодисменти!

# 108
  • Реъкйавик
  • Мнения: 380
Бих се учудила някой да живее 7 години в страната и да не може да говори езика. Бих го сметнала за мързелив, защото едва ли му е било лесно, през тези години. Но не се е напънал да научи някоя и друга дума български.
Зависи и какъв език знае...
моя не живее в бг ама се е ану4ил да казва кафе, водка, шопска салата, мешена скара и благодаря и добър ден Wink

# 109
  • Мнения: 2 161
Все пак,важен е езикът на телата ни.

# 110
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Щом се оправя и не му дреме какво значение има?! Все пак ако вие живеете 7 години в Китай ще научите ли китайски при условие, че повечето говорят английски? (друг е въпроса за акцента  ooooh! ) Иначе за руснаците съм съгласна със Шанел, дразнещо е, въпреки че им се кефя на езика.

# 111
  • ТАМ КЪДЕТО ИМА ВОДИЧКА
  • Мнения: 82
Това е въпрос на уважение. 

# 112
  • Мнения: 3 461
 Поглед от позицията на пребиваващ в друга страна. Безразлично ми е общо взето, но мимоходом отбелязвам, че е поредния случай на чужденец (обикновено английски говорящ) живял не 7, ами 27 години в арабска държава и не зацепва и дума на арабски. В същото време, араби, женени за българки и рядко посещаващи страната, говорят перфектно български. Зависи до голяма степен от вътрешната потребност на човека да обогатява знанията си, до колко му се отдава, има време за това и куп фактори още.

Общи условия

Активация на акаунт