Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 263
Мисля, че това е темата за Бамбино мио и затова пиша тук.
Използването на пелените е вече факт. С това обаче се появиха и въпроси.

1- От акането пелените ми се оцветяват и не можаха да се изперат в пералнята. Някой минал ли е през подобен проблем и как се махнаха петната? Понеже бебчето ми е още малко и има ако при всяка смяна на пелената, всичките ми пелени са вече "оцветени".

2- Струва ми се, че като е с тези пелени, крачетата на Мария са много разкрачени, а както казах по- горе, тя е още много малка- да не й се получи някакво увреждане? Знаете ли някъде да има снимки на бебета с Бамбино мио?

# 76
  • Мнения: 2 132
Мисля, че това е темата за Бамбино мио и затова пиша тук.
Използването на пелените е вече факт. С това обаче се появиха и въпроси.

1- От акането пелените ми се оцветяват и не можаха да се изперат в пералнята. Някой минал ли е през подобен проблем и как се махнаха петната? Понеже бебчето ми е още малко и има ако при всяка смяна на пелената, всичките ми пелени са вече "оцветени".

2- Струва ми се, че като е с тези пелени, крачетата на Мария са много разкрачени, а както казах по- горе, тя е още много малка- да не й се получи някакво увреждане? Знаете ли някъде да има снимки на бебета с Бамбино мио?

Нямам бамбино мио, но като има слънце знам, че петната избледняват. Така, че като е слънчево ги оставяй навън да съхнат. Освен това няма ли някакво допълнение към праха за пране за тях? Би трябвало да има нещо, което леко да ги избелва.
За крачетата мисля, че не е притеснително при положение, че ортопедичните гащи, които ги дават за корекции при бебчетата също държат краката разкрачени. Сега не знам колко разширени и стават на детето крачетата де.

# 77
  • Мнения: 115
Мисля, че това е темата за Бамбино мио и затова пиша тук.
Използването на пелените е вече факт. С това обаче се появиха и въпроси.

1- От акането пелените ми се оцветяват и не можаха да се изперат в пералнята. Някой минал ли е през подобен проблем и как се махнаха петната? Понеже бебчето ми е още малко и има ако при всяка смяна на пелената, всичките ми пелени са вече "оцветени".

2- Струва ми се, че като е с тези пелени, крачетата на Мария са много разкрачени, а както казах по- горе, тя е още много малка- да не й се получи някакво увреждане? Знаете ли някъде да има снимки на бебета с Бамбино мио?


1. можеш да извариш пелените. Можеш също, да ги залееш с вряла вода и прах, сапун - ще се изперат.
2. за разкраченото няма проблем за бебето.

# 78
  • Мнения: 718
oki4 на колко градуса ги переш? Ако ги переш на по-малко от 60, е твърде възможно. Аз моите ги пера само на 60(гащичките също) и досега никога не ми се е случвало да имат петна след прането, ама никога. Даже би могла да пуснеш пелените и на 90 - те са памучни и нищо няма да им стане. Не знам дали ползваш дизинфектанта мио фреш, не е лошо да се накисват във вода с дизинфектанта, разтворен в нея, докато се съберат и пуснат в пералнята. Може и да се добавя към праха за пране.
За разкрачването не се притеснявай - за бебешките крачета и стави е опасно обратното, ако са не разкрачени, а стегнати едно в друго - каквато е била порочната практика преди.

# 79
  • Мнения: 247
А тези пелени дали са добри за летния период и по-точно запаряват ли? newsm78

# 80
  • Мнения: 718
Ами честно казано за летния период не бих казала, че са подходящи, даже при топло време аз бих оставяла детето по голо дупе възможно най-дълго. Гащичките са от полиуретан, който не пропуска течността, значи няма как да пропуска въздуха...
За летния период най-удачен вариант ми се вижда или пелени, които се закопчават на принципа на гащичките като тези: http://www.babykind.co.uk/bamboozles.htm (въпреки че принципно се нуждаят от непромокаеми гащички може вкъщи детето да прекарва повечето време без гащичките, които да го запарват). или пелените бамбиномио да се "щипват" с ето това чудо: http://www.babykind.co.uk/nappyessentials.htm#nippa и отново гащичките отгоре само при нужда. Поне това е моето мнение.

# 81
  • София
  • Мнения: 263
Благодаря ви много за идеите! Оправиха се като ги накисвам първо и малко ги позапирам, и след това в пералнята.

Общи условия

Активация на акаунт