Отговори
# 45
  • Мнения: 47 988
Моят сине на ясла, и по два пъти на ден ги извеждат. Никое дете там не се обува самичко, нито пък се облича. Въпреки това ги изкарват, като сутрин изкрават и чувала с кофи/лопатки  моторите/колите/колелата.Въпрос на организация и ръководство.

# 46
  • Мнения: 26
И моито момче е на ясла и аз спрях да го водя точно поради тази причина- НЕ ГИ ИЗВЕЖДАТ В ХУБАВОТО ВРЕМЕ НАВЪН. Да не говорим че те нищо не правят. Той е много дтресирам и сутрин започва със събуждането да ме целува с надежда ,че няма да го заведа в яслата. А  и научи една много интересна реплика "Не ми надувай главата" Confused_(Той говори доста добре)

# 47
  • Мнения: 1 170
В нашата ясла пък НИКОГА не ги извеждат, поболявам се Cry . Всички по- големи са навън, а нашите- вътре като в клетка. Знам, че за тази градина това е практика и незнам дали няма само да си навлека гнева им, ако кажа нещо. Предполагам, че няма да съм първата и че имат готов отговор... Дано се включи някоя мама с по- голямо детенце оттам и да каже, ако има някакво инфо Rolling Eyes (става дума за 51-во ОДЗ)

# 48
  • Мнения: 1 058
И нашата група не ги извеждат. Попитах госпожата няма ли да излизат децата на вън, а тя каза , че първата година децата не били готови да излизат на вън.

# 49
  • Мнения: 1 312
И нашата група не ги извеждат. Попитах госпожата няма ли да излизат децата на вън, а тя каза , че първата година децата не били готови да излизат на вън.
Да бе,да.
Децата или те не са готови да си отварят очите?

В нашата ги изкарват навън от самото начало.
Има и вътрешни дворове,и голям двор навън-излизат често.
Никога не питам,но по обувките на сина ми си личи/обува ги така,че езиците им са вкарани навътре/,якето и шапката му са съблечени и хвърлени както е сварил в шкафчето.

# 50
  • Русе
  • Мнения: 101
Моето дете посещава т.н.филиал на детска градина,който се  помещава в два двустайни апартамента.В единият играят ,а в другият спят.30 деца,по списък.Ходи там от три месеца и доколкото знам са излизали навън не повече от 3-4 пъти.Пред техният вход има паркинг,а площадката ,състояща се от три люлки и една мъничка пързалка е точно до шосето.Просто няма начин една госпожа и една лелка да ги опазят.Уж някой обещал,че ще бъде поставена ограда на площадката,но май няма да е тази година.За това ми е най-неприятно-че не излизат навън.Представяте ли си около 25 деца цял ден да стоят затворени в един хол?Но важното е,че поне е на градина.

# 51
  • Мнения: 277
Нашите от началото на учебната година (не че сме ходили много, защото все е болна, но общувам с другите майчета) ги изведиха само веднъж!
Видяли се в чудо с 28 деца и повече не ги изведоха! Не можали да ги съберат около пясъчника  Laughing , много се "разпилявали" и госпожата не смогвала да ги следи кое кой път е хванало!

# 52
  • Мнения: 59
Същият проблем  Crazy Страшно много се ядосвам. Още преди да започнем имах наблюдения, че не ги извеждат навън, защото колкото пъти съм минавала с количката покрай градината, двора винаги е бил празен (с много малко изключения). Затова на първата родителска среща попитах изрично дали ги извеждат. Отговорът беше положителен, освен при дъжд, мъгла, вятър. Е, няма такава приказка - вече сме на ясла там и за месец и половина не са ги извеждали нито веднъж. Някой дали знае дали има такава наредба и за яслите, защото смятам да си мълча до пролетта. И без това до тогава ще ходим до обяд само или няма да ходим изобщо защото все сме болни.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Извеждат ги по два пъти на ден. Дъщеря ми е четвърта група, но и малките са навън като я прибирам вечер.

# 54
  • Мнения: 651
Е значи съм права да вдигам гири  Rolling Eyes
Абсолютно!!!
Ние извеждаме децата /всички/ по 4 /ЧЕТИРИ/ пъти на ден за по 30 мин., като през това време прозорците в стаите са широко разтворени да се проветрява.
Когато вали също се излиза под козирката на входа.
Миналата седмица един татко помоли детенцето ако може да не излиза навън  Shocked защото било преболедувало предната седмица  Shocked... казах му, че не мога да го отделя от групата  Peace
А моите деца, когато ходеха на ДГ си излизаха редовно - терасата ни гледаше в двора на ДГ  Mr. Green

Така, че вдигай гири, не е нормално това.

Общи условия

Активация на акаунт