Вярвате ли че човек има "душа"

  • 6 082
  • 104
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 332
"Душа"   smile3544 smile3544 newsm19

# 76
  • софия
  • Мнения: 4 985
категорично ДА.
отговарям дори само при прочитането на заглавието, аже първия пост не съм прочела още.И изобщо да чета ли темата.

Това е едно от нещата в които безусловно съм убедена!!!!

# 77
  • Мнения: 2 818
Не вярвам, знам го.

# 78
   Душата ми, това съм аз самата.Тялото е временно, а тя е вечна.При това за нея  е било платено твърде скъпо, значи е важна и е важно как се отнасям с нея.Напоследък зле се отнасям...Та тя ще ми остане за  вечността.Ново и  съвършенно тяло ще получа, обаче, душата , нея , освен, че е спасена, няма да  ми я ъпгрейдват.Каквито "съкровища " си е събрала, с такива ще си живее.
  Това ми харесва :Евр. 4:12 Защото Божието слово е живо, деятелно, по-остро от всеки меч остър и от двете страни, пронизва до разделяне душата и духа, ставите и мозъка, и издирва помислите и намеренията на сърцето.
   
  За да  разбереш имаш ли душа, трябва да  си направиш дисекция, а скалпела е божието  слово.Само то може да ти покаже каква е тя в действителност.Само в това огледало се отразява  невидимата за очите душа.Не я търсете в сърцето, в мозъка или в  другите  вътрешности.И да я претеглите на електронната везна, пак няма да помогне.Но се огледайте в божиите очи и ще видите собствените си души, така, както ги вижда Той.Това  се отнася за всички нас, разбира се.
 

# 79
  • Мнения: 1 629
герик, четох, повторих и из дълбините на жлезите ми с вътрешна секреция се понадигнаха някои страсти, а и въпроси. Имат ли душа неграмотните? Мюсюлманите? Невръстните? Слепите? Божието слово от стария завет или евангелията? Душата само в ортодоксална църква ли мога да я получа или и в католическа? Ще ми я вземат ли, ако се проваля на Тълкуване на светото писание, примерно?

# 80
  • Мнения: 270
Мю, много си Мю бе човек, недей така... Mr. Green На въпроса ти към Герик ще се пробвам аз. Душата се състои от УМа, Чувствата и Волята /т.е осъзнатия избор/. Така че и слепите и неграмотните и всички изброени от теб имат душа.Тя не се получава в никоя църква, а в утробата на майката още при зачатието. А Духа е този, който се появява с вярата В Бог Отец, Син и Святий Дух. Доколкото знам и трите клона на Християнството т.е ортодокс, католици и протестанти изповядват тази света Троица и ако вярват имат Дух. А ако са проформа т.е дет се вика вярват ама не са много вярващи - те нямат Дух, а са си една гола Душа.   Shocked Всички те имат тяло сега. Ще го имат и после , но как е съвсем друг въпрос. Стана ли ясно или съвсем се сдушихме тука... Crazy ooooh!

# 81
  • Мнения: 184
Душата сега се нарича "психика". Има я.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%81%D0%B8%D1%85%D0%B5%D1%8F

# 82
герик, четох, повторих и из дълбините на жлезите ми с вътрешна секреция се понадигнаха някои страсти, а и въпроси. Имат ли душа неграмотните? Мюсюлманите? Невръстните? Слепите? Божието слово от стария завет или евангелията? Душата само в ортодоксална църква ли мога да я получа или и в католическа? Ще ми я вземат ли, ако се проваля на Тълкуване на светото писание, примерно?
  Това е , което аз  знам за себе си.А ти  може  пък да имаш друго виждане.Лично аз  се оглеждам в това огледало/божието слово/ и  там пише , че всички имат душа, без оглед на вяра ,  цвят , ръст, ум и таланти.За себе си открих, че имам душа и тя  е безценна, точно когато прочетох библията.Въпроса е накъде отива тази душа, но този въпрос не е за тази тема.Всъщност защо не, но  обикновено се пораждат едни кофти спорове...

...Душата се състои от УМа, Чувствата и Волята /т.е осъзнатия избор/. Така че и слепите и неграмотните и всички изброени от теб имат душа.Тя не се получава в никоя църква, а в утробата на майката още при зачатието. А Духа е този, който се появява с вярата В Бог Отец, Син и Святий Дух. Доколкото знам и трите клона на Християнството т.е ортодокс, католици и протестанти изповядват тази света Троица и ако вярват имат Дух. А ако са проформа т.е дет се вика вярват ама не са много вярващи - те нямат Дух, а са си една гола Душа.   Shocked Всички те имат тяло сега. Ще го имат и после , но как е съвсем друг въпрос. Стана ли ясно или съвсем се сдушихме тука... Crazy ooooh!
   Ще го кажа  както аз си знам, да ме прощават богословите и по-знаещите Peace.Духа  за който  пишеш си е Святия Дух и ние се кръщаваме /потапяме/ в Него.Той ни изпълва, т.е. ни ръководи в живота, ако му даваме място за това, разбира се.Без него душата е празна.Човек е като една празна съдинка и каквито и ветрове /философии/ да подухнат я пълнят с всякакви боклуци / секти, суеверия, поквара, страсти, лакомия, гняв, ...и пр./. Ако  тази съдинка не е пълна до капака със Святия Дух/Бога/, то тя ще се напълни с нещо друго и това друго ще я направи негодна за ползване.Кой обича да яде от гранясала чиния?...Е, Бог да не е по-глупав?Той  ни е направил съвършенно красиви , изваяни, майсторски сътворени, за да ни  постави за почит в дома Си, а ние  да се загрозяваме така ли Thinking.Вероятно такъв съд се изхвърля навън, или в него сипват на прасетата.Това ли искаме за себе си?С това ли да е пълна душата ни?Но ето, че  вече всеки има избор.Защото, както казах, то душа  дали имаме е важно, но по-важно е , скакво  я храним и накъде  се е запътила.

# 83
  • Мнения: 1 629
Дами, проповядването е за професионалисти. Дух, но и хладен разум, какъвто тук не откривам. Полемиката не е монолог, а 'както аз си знам' не е довод.
Мисля, че бог би се зарадвал, ако посадите и култивирате някакво чувство  за хумор.
А, може и да не ми полемирате, не си струват бисерите, а и винаги мога да си взема брошура по темата.

# 84
   Извини ме Мю, но мисля, че ти нещо си се бетонирала.Кой какво ти проповядва  newsm78Изказах мнение, споделих, да, "както аз си знам", което ще рече, че не умея да  говоря помпозно, богословски издържано  и пр.Но ти явно  твърдо си решила да ми преиначаваш думите.Все повече се убеждавам, че  не мога да бъда разбрана от подвизаващите се в този форум, защото те подхождат предубедено.Виж, ако някой  ни навира от телевизия,  вестници и билбордове  разни тинтири-минтири с готовност ги поемаме , без протести, защото това е медерно и  "храни душата".

# 85
  • Мнения: 1 629
Герик, този фором аз не съм, но виж с бетона ме уцели.
Цитирала си писанието, анализирала си, ми прочети си го. Скалпелът е божието слово? Само божието слово отразява душата? душата, че словото, че господ. Четеш ли се или преписваш? Ако прочетеш какво си писала или преписала и какво съм те питала най-любезно афтър, мисля, няма да ми скачаш така с нечестния фактор. Аз съм везни, все пак, and justice for all.

# 86
  • Мнения: 270
Герик писах ти на лични. Мю, изучавайки мозъка трябва да кажа,че изобщо прилагателното хладък не пасва за  него. А разума не идва от черния дроб, а именно от там. Затова именно защото душата съставлява ум,чувства и воля понякога чувствата може да са разумни, а не ирационални това се доказва от женската интуиция. Разума пък би могъл да бъде много чувствен и да откаже смърт за тялото предавайки нервни импулси които да възстановят, я мускул, я дори живот. Волята е винаги и двете. По това се разбират злите хора. Те са зли защото са били наранени т.е чувствата им са наранени, разума им говори за мъст и волята го избира. За това болните души трябва да се лекуват.  PeaceСтрахотен,но тежък филм ви препоръчвам. Пробуждане с Де ниро...мисля от 90 те години...

# 87
  • Мнения: 1 629
зла ли ме нарече току що?  Grinning

# 88
  • Мнения: 5 877
Мисля, че за хората е полезно да мислят, че имат душа.

# 89
  • Мнения: 1 629
да вярват, Анда, да вярват, мисленето го оставихме при анатомичните процеси.

Общи условия

Активация на акаунт