Модерните бащи и бгмама

  • 3 277
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 973
нашия тати помага доколкото може

# 46
  • Мнения: 2 521
И нашия тати не е от най-модерните Mr. Greenпамперси не желае да сменя,но на разходка извежда малкия,гледа го,играе с него Heart EyesАма и аз никак не си пазя територията-напротив Naughtyопитвам  се да го вмъкна колкото може по-навътре Laughing

# 47
  • Мнения: 267
И аз четох статията, и съм много съгласна с това за тукашните майки. Само по повод раждането колко мнения прочетох, че в никакъв случай не бих допуснала мъжа си на раждането, дори и да иска,  това си е нещо свято и лично преживяване на жената, той няма място там и всякакви в този дух. Освен това всякакви коментари за това как той/майка му или който и да е се месят, а това е моето дете, само аз имам думата. Темата за имената - нали аз съм го раждала, аз ще избирам.
Толкова съм се начела на такива коментари, та колкото и модерни татковци да има, толкова и жени има, дето хич не им се радват и сякаш някой ще им отнеме първичното право да са майки на децата си. Няма какво да се лъжем, от целия форум лъха на това.

# 48
  • Мнения: 2 237
Ми нашият татко не е от най-модерните - освен финансово, рядко помага по друг начин.Когато се роди бебето , почти не го докосваше, камо ли да сменя памперси,да я къпе, разхожда и т.н.Но със всичко се свиква де...Само дето по гореизброените причини не искам друго дете, предполагам че историята ще се повтори....

# 49
  • Мнения: 339
На мен ми се налага от време на време да ходя на работа за по няколко часа и оставям детето на мъжа ми. Още на 20-я ден след раждането му го оставих за един следобед . И памперси сменя, и дупе мие. И най-важното е, че го прави с удоволствие.

# 50
  • София
  • Мнения: 12 554
Моят съпруг не е модерен. Той просто е баща. С всичките му задължения и отговорности на това да имаш дете. То не е само мое, то е и част от него. Следователно смяната на памперси, храненето, къпането и всичко останало не е мода, а необходимост и задължение. Мъжът ми гледа детето 1 година, докато тръгне на ясла. Целодневно. Аз се върнах на работа.
Така че модернизмът няма нищо общо с патриархалността и мързела на някои бащи.

# 51
  • Мнения: 1 897
Не е модерен, по-скоро е консервативен даже.
Но сменя памперси, храни детето, къпе го, води го на ясла и на разходка, вечер става, когато то се буди.И освен това активно участва не само в обгрижването, но и във възпитанието му- помага му и го поощрява в опитите да открие света, покава му когато греши, обяснява кое защо не бива, търпелив е. Но това е не защото е 'модерен', а защото е отговорен родител и знае, че детето е обща грижа и... вероятно, защото така чувства  и разбира нещата.

Последна редакция: чт, 06 ное 2008, 11:41 от Ulia

# 52
  • Мнения: 922
Не бих го нарекла модерен, а нормален, естествен. Защото за мен истинското бащинство е в това да си поделяте двамата грижите за отглеждането на децата.  Не трябва да е мода това да си баща.
И да, сменя памперси, разхожда детето, играят си заедно, участва във възпитанието, в споделянето на емоции, в това да бъдем тримата семейство.

 Peace По точно не бих се изразила.

# 53
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
С гордост мога да кажа,че нашия тати е от "модерните" Heart Eyes
Не знаех,че съм и дали такова определение. newsm78

# 54
  • Мнения: 174
Ами и нашият е модерен, макар че не бих могла да нарека това точно мода. Просто е възпитан не да помага при отглеждането, а да участва в него. И за всичко друго. Истинска щастливка съм, че е човек, който не брои колко чинии е измил, колко памперса е сменил и колко - аз.

Общи условия

Активация на акаунт