прекратяване на трудов договор при бременност

  • 7 123
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Когато става въпрос само за дисциплинарно наказание "забележка",има ли вратичка в закона с която да може да се избегне това наказание..най-малко защото не се чувстваш виновен по никакъв начин ..Майка с дете до 3 годишна възраст само от уволнение ли може да се избави,или и от наказание?Става въпрос за ЛРТП.

От наказанието няма как да се "избавиш", независмо, че си майка на дете до 3 год. възраст.

# 16
  • Мнения: 418
благодаря за отговора  Hug има един начин,като обжалваш заповдта,минеш пред съд..там може да ти отпадне наказанието..но практиката показва,че всеки служител обжалвал такава заповед после е изритван от системата/на МВР/

# 17
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
благодаря за отговора  Hug има един начин,като обжалваш заповдта,минеш пред съд..там може да ти отпадне наказанието..но практиката показва,че всеки служител обжалвал такава заповед после е изритван от системата/на МВР/

А сега при тези структурни промени в системата  Whistling Съчувствам ти.

# 18
  • Мнения: 24
Здравейте! Искам да попитам нещо: На трудов договор съм от 02.10.08 г. със срок на изпитване 6 месеца и срок на договора до 14.09.09 г. От 02.05.09 г. излязох в болничен 45 дни преди раждане. Сега предадох и последният болничен и трябва да се явя на работа на 14.09.09 г. Могат ли да ми прекратят трудовия договор и какво ще се случи с майчинството ми?

# 19
  • Мнения: 2
Здравейте! Искам да попитам нещо: На трудов договор съм от 02.10.08 г. със срок на изпитване 6 месеца и срок на договора до 14.09.09 г. От 02.05.09 г. излязох в болничен 45 дни преди раждане. Сега предадох и последният болничен и трябва да се явя на работа на 14.09.09 г. Могат ли да ми прекратят трудовия договор и какво ще се случи с майчинството ми?

Могат да ви прекратят договора, защото даже все още не е изтекъл срокът на изпитание. Срокът на изпитание спира да тече когато работникът е болнични или отпуск, а вашият последен ден от срока на изпитание е 02.05.2009.
Ако ви уволнят ще получавате помощи от социални грижи.

# 20
Здравейте,обръщам се към вас, ако някой е запознат и може да ми помогне:
от 3 месеца съм болничен поради бременност и ми предстои този месец излизане по майчинство.Преди около месец се установи нарушение, извършено от мойто потребителско име в системата, като бях извикана и разпитана по време на болничния за случая.Написах и собственоръчно обяснение.Бе ми изпратено дисциплинарно наказание- предупреждение за уволнение, след като са установили извършителите на злоупотребата, които ще бъдат наказани с уволнение.Имам ли право да подпиша дисциплинарно наказание предупреждение за уволнение в момент, в който съм болничен поради бременност.От кога влиза в сила, ако е така, и може ли да бъде валидно по време на майчинство и съответно да изтече в период, в който не се явявам на работа, а съм болничен или майчинство, тъй като в КТ пише, че срока за изтичането му е 1 год от датата на връчването.Или пък наказанието започва да тече след като се ява на работа.Благодарско  Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт