към майките на МОМЧЕТА

  • 13 307
  • 153
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 63
Предпочитам да го направи лекар. Педиатърът ни каза, че ако не го направим ние, към 12-13 годишна възраст сам ще си го направи Laughing

# 46
  • Мнения: 498
Започнах още след като ни изписаха от болницата по малко да забелвам,по съвет на педиатъра.Всъщност тя каза,че всичко зависи от мен.И аз действах,бавно и упорито,малко по малко .В края на първия месец резултатът беше прекрасно забелена малка бебешка пишка,без плач,без болка.След това ежедневно забелване,за да не се залепи отново,а и за почистване,естествено.
Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 5 758
нищо не съм забелвала

# 48
  • Мнения: 1 674
нищо не съм забелвала

и аз,ей го на вече е в 7-и клас

# 49
  • Мнения: 3 929
Като стана на 1 месец, започнах при къпане всяка вечер по лекичко да му издърпвам кожичката, като промивах с памуче, натопено в отвара от лайка. Така постепенно кожичката се издърпваше почти безболезнено нагоре. когато беше на 5 или 6 месеца, не помня, педиатърката го забели на една консултация. Заболя го явно, но бързо му мина. Мазах го известно време - около седмица - с Банеоцин, за да не се възпали. Вече не се налага да му я издърпвам. Той сам го прави, когато се мие и го прави много добре.
Искам да подчертая, че ако тогава знаех това, което знам сега, не бих започнала да му я забелвам, но тогава правех това, което ме посъветваше педиатърката.

# 50
  • Мнения: 203
На нас също ни казаха да не пипаме..ако сама не се оправи на 3 год. направо ще ни пратят на хирург и готово..според мен няма смисъл да си мъча детенцето и да вземе някакво възпаление да се получи.

# 51
  • Мнения: 1 984
Всяка вечер по време на баня леко подръпвахме, но общо взето нищо не постигнахме сами! На 1г. го заведохме на уролог, защото вече имаше лека фимоза и той я "пооправи", но не до край! Не се използва упойка и малкият доста рева, но от доста време вече няма проблем и баща му всяка вечер се занимава с това. Още не е забелена цялата, но ще го оставим само да се дозабели!

# 52
  • Мнения: 275
Настръхвам като чета как се извършват подобни манипулации и то  от специалисти... Ужас!!!

# 53
# 54
  • Мнения: 751
Мойто момче е вече почти на 9 год. и не съм я забелвала.

# 55
  • Мнения: 88
Не успях да изчета всички отговори, но при нас се случи така....
Аз възприех подхода "не се пипа, не се забелва". Личната лекарка на консултациите му я подръпваше, но нищо не се показваше, нейното мнение беше, че при Вали физиологичната фимоза е по-силно изразена. Малко преди да навърши годинка забелязах, че трудно се изпишква ... надуваше се като балонче, очевидно урината трудно излизаше. Иначе детето беше спокойно, мястото не беше зачервено, но аз доста се притесних и веднага го заведохме при личния лекар. Тя пак не успя да го забели, изпрати ни при хирурга в поликлиниката, който също нищо не направи, скарани се и ни даде направление за хоспитализация, каза, че се налага  операция. Така се ужасих, колко рев изревах. На другия ден бяхме в "Пирогов" с направление и готов сак за постъпване в болница ... лекарят, обаче, още при прегледа я забели успешно. Манипулацията отне секунди. Той изрева за кратко, бързо се успокои. Предписаха мехлемче и каза да до забелвам при всяко сменяне на памперса (мин. 4 пъти на ден) и да го заведем отново на преглед след седмица. Аз доста се страхувах от процедурата, но само при спомена за операция ... дърпах. Вали само малко ми буташе ръцете и негодуваше, но никога не е плакал. (На контролния преглед лекарят ме похвали.)
Така че вече съм твърдо за забелване.

# 56
  • Мнения: 2 336
на мен ми казаха да я забелвам, но все още не се показала цялата главичка и само я зачиствам с вода хубаво при къпане. Честно казано ме е страх да не направя някоя беля. Rolling Eyes
А защо тези лекари са на различни мнения се чудя newsm78

# 57
  • Мнения: 1 336
Няма да забелвам нищо ...
Само тормозите децата, всичко е естествен процес - ако има инфекция, тогава на лекар.

# 58
  • Мнения: 718
И мен много ме вълнува темата!
Но не мога да разбера следното под "забелване" имате предвид да се направи изведнъж или да се прави постепенно малко по малко?
Това съвсем нищо да не се пипа ми се вижда рисковано, но пък изведнъж да се забели и да боли, че кръв да тече, това няма да го причиня на детето си никога!

# 59
  • Мнения: 2 448
нищо не съм забелвала

и аз,ей го на вече е в 7-и клас

 Shocked Искаш да кажеш, че не му е отлепена? Не го вярвам това, може би го а направил сам.  Thinking

И мен много ме вълнува темата!
Но не мога да разбера следното под "забелване" имате предвид да се направи изведнъж или да се прави постепенно малко по малко?

Постепенно малко по малко с леки масажи в продължение на година, година и половина, това е в нормалния случай, ако има някакъв проблем, тогава се ходи на хирург.

Общи условия

Активация на акаунт