към майките на МОМЧЕТА

  • 13 328
  • 153
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 026
На половин година педиатъра направи процедурата. Ревна за малко, че ка няма и това беше.

# 76
  • Мнения: 668
Забелването го направихме още на 2 месец за да не го боли по нататък.Всеки си преценява.

# 77
  • Мнения: 15
Аз имам 2 мом4енца
И на двамата им дръпна пишките хирург в 6 месец.
Дръпна ги еднократно, оголи главичката много добре, прокърви
Каза ми да правя няколко дни компресчета с реванол и след компресчето да мажа с гентамицин
Нямаха никакви проблеми и двамата
Но трябва всеки път при баняне да се дърпа хубаво и да се оголва, защото иначе отново може да срастне

# 78
  • Мнения: 1 258
Това за срастването го знам.ние си изпатихме така ooooh!Бях го оставила на майка ми да го гледа за една седмица и тя понеже я било страх не му забелвала пишлето.после като се опитах да го забеля и измия беше невероятен рев и ходихме при доки.Искам и да попитам...вие как ги миете?Аз само с водичка,но пък комшийката ми го мие със вода и сапун..как е по-добре??

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Да, мерси момичета, темата е малко старичка, вече решихме проблема. Педито ми показа как да ги забелвам, нямаше нито рев, нито кръв. Аз ги мия със сапун.

# 80
  • Мнения: 9 973
на 2г. ще ни я забелят

# 81
  • Мнения: 1 484
Моята  педиатърка  ме посъветва  до 3  година  да  не  го  забелваме.И  наистина  тя  почти  се  отваря  сама.Направихме  още една  консултация  с  доктор ,коитое  завеждаш   отделение  по  неонатология  в  Плевен  и  той  ми  каза  да не  бързаме.Така  че  ще  ги  послушам  не  искам  да  го  подлагам  на  тоя  стрес.При  нас  ги  правят  без  упойка.

# 82
  • Мнения: 1 558
На нас ни го забелиха на 8м и не искам да си спомням този период ooooh!

# 83
  • Мнения: 195
Извършвахме манипулацията след къпане вечер, леко и много нежно, и така до втория месец беше напълно забелен. Проблеми с това, свала богу, не сме имали.

# 84
  • Мнения: 594
Четох подобна тема в Здравния вероятно и там имаше съвет от детски хирург да НЕ се забелва, а само да се поддържа ежедневна хигиена. Така и правя.  Peace

# 85
  • Мнения: 9
И АЗ СЪМ МАМА НА ДВАМА ЮНАКА.С БАТКОТО ПОЧНАХМЕ СЛЕД 3-ТИЯ МЕСЕЦ.ТАТИТО ИЗВЪРШВАШЕ МАНИПУЛАЦИЯТА.НЯМАЛИ СМЕ ПРОБЛЕМИ.СЕГА С БЕБО СЪЩО ЩЕ ПОИЗЧАКАМЕ.МИЕМ СЕ САМО С ВОДИЧКА.

# 86
  • Мнения: 1 554
чурата ни е забелена още като беше на 1 месец,от тогава мием само с водичка Peace не сме имали никакви проблем,бавно и славно действахме,много бързо се отлепи Peace аз съм за забелването Peace

# 87
  • Мнения: 2 658
Боли. Много. И колкото по- късно се направи, толкова по- травмиращо е. Познавах детенце, на което му се случи на 5 годинки. Ами... Confused
И аz съм на това мнение. Имам приятелка, която zаведе момченцето си. Но истински фрапантния раzкаz е от мъжът ми, който е бил zаведен на около три и половина години. Тия примери лично на мен ми стигат.
 Знам, иzчетох всичко, каквото ми попадна. И си оставам точно на мнението, на което бях. А то е: трябва леко, бавно и постепенно да се прави в къщи, по въzможност при къпане. Това правих при сина ми, нито веднъж не е трепнал дори от болка, не съм виждала кръв и всички други ужасии.. Още преди годинката всичко си беше наред. Това е най_ лесния и нетравмиращ начин, според мен. Не zнам zащо, но не бих раzчитала на това, че сама ще се оправи. Ами ако не..? След като иначе е абсолютно елементарно..
Но zа травми от родители също съм чувала и то скоро, и то блиzки мои поzнати. Въпросното zаклещване. И ходене в Токуда в 4ч нощеска, с бебе на месец и нещо, при това  Rolling Eyes . Но това, иzвинете ме, zа мене си е.. луда работа. Какво е било това теглене, дърпане.. Ужас. Паzи боже, но който не е сигуен, май по_добре наистина да не пипа.
Та и аz съм "на zапад" . Да, не каzват да се прави. Но ако има нещо, пак се стига до хирург, което лично аz, ако мога да иzбегна, никога не бих поzволила да се случи на детето ми. И общо вzето, ако второто ми беше момче, нищо, че няма да ми каzват, пак бих си правила същото, както и първия път. С две думи НЕ теглене и дърпане, камо ли от веднъж, а съвсем леко придърпване при къпане. Но и zа нищо на света не оставям беz иzобщо да пипам.

# 88
  • Мнения: 636
Аз съм категорично против забелването. Въобще нямам намерение да правя такова нещо, на никаква възраст

Това е като да слагате сол във водата или да повивате бебето ...

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 10:40 от Лилия. Н

# 89
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
На тези дето ви казват, че не се пипа и не се забелва защо не им кажете да се гръмнат. Нали тази бялата мръсотия, която се събира вътре от урината ще му създаде проблем после на детето. А само то си знае колко ще го боли ако се стигне до хирург и после като пишка.

На моят син започнах да му я отварям по малко всяка вечер когато стана на 14 дена и до 3 месец беше напълно отворена. А малките бебета до 3 месец нямат силно развита нервна система, което значи че не изпитват такава болка.  Така, че отваряй си я смело - ти го правиш за негово добро...

Общи условия

Активация на акаунт