А ако детето не желае да вечеря манджи?

  • 1 832
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
жълта моцарела на пръчки за деца, обогатена с калций. 

Ми значи не е моцарела, мари  Hug Значи е кашкавал. Моцарелата е бяла, мека и задължително стои в саламура.  Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 672
И ние сме така... Днес ще го опитам отново да вечеря и май пак ще се проваля... Детето си знае шишето и друго не признава. Ако изяде манджата в 7 после си търси АМ, преяжда и не спи добре... Педката все ме кара да му давам манджа за вечеря и след това 2-3 лъжички КМ и да си ляга... Няма как да стане - мисля, че при нас това си е навик.

# 17
  • Мнения: 3 034

Жълта, Блондиньо, па не четеш внимателно!...  Grinning Тип жълто сирене - на теб ли да обясбявам к'во е т'ва (kashkaval)  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

тук има такава в италианския магазин, режат я като кашкавал. мисля, че това е зрялата моцарела. а ти откога я даваш на детето? защото нямам много избор с бяло сирене, както в България, повечето е убийствено солено и се чудя.

# 18
  • Мнения: 224
Моята дъщеря, също не я интересуват манджите вечер. Ако понякога реши да хапне, то е на баща й от чинията /за да не изпусне нещо/. Аз не я и насилвам, да прави каквото знае  hahaha

# 19
  • София
  • Мнения: 2 734
Моята дъщеря до края на лятото ядеше крем,каша и т.н. вид следобедна закуска към 18:30,после щипваше по някой и друг домат от нашите чинии към 21 ч. и най-накрая завършваше с шишето с АМ към 22:00.Откакто тръгна на ясла огладнява повече,а и там по-рано им дават следобедната закуска.Сега й давам и да вечеря нещо към 8,тя няма особени претенции дали ще е готвено,готово пюре,каша някаква или сухоежбина,само храна да е.Преди лягане следва неизменното шише мляко.

# 20
  • Мнения: 502
дъщеря ми е на периоди. понякога яде манджа зеленчукова, понкога плодово мляко и преди сън АМ, понякога салатка. явно е на настроение, но и насила хубост не става.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 099
тук има такава в италианския магазин, режат я като кашкавал. мисля, че това е зрялата моцарела. а ти откога я даваш на детето? защото нямам много избор с бяло сирене, както в България, повечето е убийствено солено и се чудя.

Да, такава е, но тази е за деца специално, на по-дебели пръчки и вакуумно опаковани по една. Не е солена и има добавка калций. Давам кашкавал и всякакви меки и/или жълти сирена от 1 г. и 7 м. 

# 22
  • Мнения: 3 034
благодаря ти   bouquet значи ще трябва да търся бяло сирене за начало  Rolling Eyes

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Щом не иска манджи не насилвай детето Peace

Общи условия

Активация на акаунт