ОСМИ КЛАС

  • 16 171
  • 304
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 438
Дидка - Честит празник, Честит Рожден ден на милото ти момче!
Да ти е жив и здрав, да има много късмет! А на теб пожелавам безброй поводи да те прави щастлива и радостна,както до сега!

# 256
  • Мнения: 1 210
Таничка, Крисче, вечернице (как се казваш, приятелче ?), Бойче, Цвети, Уич, много сте истински  newsm51

Отиваме да празнуваме, но преди това минавам да ви цункам  kiss kiss Flowers Bouquet

# 257
  • Мнения: 1 210
Да пожелая прекрасен ден   bouquet

И да споделя, че за първи път надниквам в темата на тазгодишните седмокласници (чак сега се престрашихх да си спомня  Joy). Там всичко е спокойно, браво на момичетата, но има разни реплики от рода на чух, казаха ми, че еди къде си не учат, пък еди къде си ги принуждават за допълнителни частни уроци, пък там не правят контролни... разни такива неподготвени мнения, заради които решавам да не пиша в тази тема, щот ще се караме  Laughing
Маги учи като луда, то съвсем се пощръкли това моето дете  Rolling Eyes Вчера беше много щастлива, защото  на някакво отговорно контролно (на взетите до този момент времена)  била една от трите пълни шестици. В Кансъла пък била единствената със 100% на тест- хи-хи, денят и се получи зубърски  Joy Wink

Искам да попитам  Ваня дали е доволна от курсовете в СМГ, че аз нещо не виждам осезателна разлика при Косьо. Лесно му било, фасулско, скучаел...а и госпожата не спира да го хвали  ooooh!Чудя се има ли смисъл цялото усилие  newsm78

Липсва ми Биситка (и няма да се откажа да си я викам, нищо, че ставам досадна). Особено в моменти на шастие (като вчерашния), когато искаш всичките ти приятели да го попият  Hug Липсва ми и информация за Коко, също и за малкия театрал, които не съм преставала да мисля  Heart Eyes И изказа и ми липсва- един такъв артистично-насмешлив и много жив. Ей това е.
И Галчето къде е?

Хубав ден, момичета! Да сте пушки днес във всичко!




# 258
  • Мнения: 2 708
И аз ги чета, ама ми се струват доста по-спокойни от нас. Wink Или ние просто се бяхме събрали най-големите откачалки hahaha hahaha hahaha или просто си знаят децата им Laughing
Аз да си призная, ние не сме се много разучили. Не че не учи, но не я виждам много много. Някак си е спокойна, все си знае  Crossing Arms- за немския говоря, щото математиката и българския отдавна съм ги отписала  ooooh!- няма да ги бъде..... А и сме с намалени часове....Здраве да е. То ще се чуе, ако не сме се справили. Някак не ми се ще да се интересувам какво учи и как го учи. Голяма е вече и е крайно време да се оправя сама Wink Ако не учи - за нейна сметка си е. Не че няма да се ядосвам, ама нека сама види какви са последиците, както от положително и отговорно, така и от неглежирано отношение към задълженията си. Peace

# 259
  • Мнения: 1 210
Крисче, ти недей много да го клепаш детето, щото имай предвид, че тя имаше предварителна подготовка с немския. Ако все още повечето знания и се припокриват с изучавания материал, какво пък толкова да учи? Маги беше пълен гьон с френския, беше го чувала само в Париж няколко пъти (май три  newsm78). Освен това, при нея има и друго- захапа я една амбиция заради неразбирателството и с част от момичетата в класа, като за "късмет" точно тези тринките с чалгата (считай няма никога да се разбере с тях, щото и поведението им е чалгарско) са учили преди това френски и съответно в началото бяха най-добрите с езика. Подозирам, че заради тях се записа и във Френския институт, за да ги догони по-бързо hahaha Но, както се казва, не е важна причината, важен е резултата.

# 260
  • Мнения: 2 708
Ейййй ама това от чалгата няма отърване. И при нас ги има такива и мине не мине, Ивче им провежда ограмотителна лекция Joy и не спира да се чуди, как може да са толкова ...... няма да кажа какви Wink Тя е енциклопедия музикална и туко като им изръси някои имена и състави, я гледат като изкопаемо, а за "динозаври" като Арета Франклин, дори и не са чували буква, стон или нещо си...... Много е хубаво, че й действат амбициращо, щото така скоро ще ги мине и ще останат някъде назад в пушилката Joy Аз за  себе си съм спокойна, че без да се напъвам, просто от средата, без забрани или нещо си, съм успяла да възпитам в тях усещане за музиката, доста различно от масовото.  Peace И това, което най-ме кефи е, че си отстоява мнението и не се свива и те да я мачкат, а гордо и със самочувствие го заявява, аргументирано и с примери, история, биография, албуми и т.н. на изпълнители и групи Wink

А иначе, може би наистина й помага много това, че го е учила езика, ама да видим, да не остане тя в един момент в пушилката на някой друг. Joy

# 261
  • Мнения: 3 209
Дидка, аз пък бях съпричастна към "тревогите" на седмокласнишките майки.
Дори имах желание да помагам, стига да искат.
Но се случи така, че преди малко се натъкнах на много компетентено мнение (от рода "чух", "казаха ми", "разбрах, че"...), което ме качи на метлата и мисля да не си пъхам повече носа, където не ми е работа  Joy

Колкото до чалгата... има си неписано правила - във всеки клас има поне по две чалгарки.
При голямата са две, при малката - 3  hahaha
Интересното е, че при нас не си го признават, дори твърдят, че не слушат чалга, но пък са удивително компетентни по въпроси за имената на певачките, заглавия на песни, текстове...
И имат съответното поведение.
Отсвирени са отдавна.  hahaha

Моето дете се готви за първия директорски тест - на 22.01.2009. Да стискате палци!
По математика вече категорично нямаме конкуренция - за моя радост, но и за съжаление донякъде.
По БЕЛ господинът си говори..., говори..., говори... омайва ги и им пише 6-ци (не знам по какви критерии)  Joy

Крис, да не си посмяла да я оставиш да се оправя сама с ученето.  Naughty
Само това остава - да реши, че не ти пука!

# 262
  • Мнения: 438
Привет приятелки!
Хайде и аз да се включа по баналната тема с ученето и неученето.....
Аз също се отказах и вдигнах безпомощно ръце...мойто инатче не ще да учи и това си е....
Сигурно всички съседи вече ми научиха репертоара с викането и повтарянето,но не и моят хубостник. Малката вече на всички отговаря като я питат как е батко и,че не учи и ядосва мама , а тя му крещи. Няма оправия и това си е. Реших да сменя тактиката и да чакам да има фал-тогава какво го чака само аз си знам. Но пък той да сега не се издънва. В петък сме с Блумче на родителска и само ,ако има проблеми и вие ще научите.
Пожелавам лек и успешен ден на всички!

# 263
  • Мнения: 1 210
Уич, аз пък искрено се развеселих преди малко, та чак с глас се посмях. Нали съм Мара подробната, та да видя къде това мнение, дето ти преля чашата... ама там направо сапунка се вихри...кой директор, коя година, пък гимназията пропаднала, пък сега си гони нивото, пък, с немската диплома само в Германия се учело...та чак до пълното несъществуване на Френската и Испанската  Joy Joy Joy Ако рече човек да развенчава митовете там, един час ще да обяснява на кой е сестра  Joy Аз пък не помня така да сме дамгосвали гимназиите...вярно, че бая умувахме, ама по- скоро четяхме много и питахме, пък и слушахме...Естествено, имам си и фаворити, но те като че не списват много много темата...защо ли  newsm78 Laughing

Стискам палци на детенце, ама си знам предварително, че ще е най- доброто  newsm80

Нашато госпожа по български е страхотен ерудит- до там, че е респектирала децата точно с интелекта и знанията си. За математиката няма да казвам, щото вече казах. Дано се смени тази учителка другата година, а Уич? Или се сменя само класната?

Цвети, и за теб палец за родителската и по малко ядове. Помниш ли Вечерница как се ядосваше, пък Боби сам се взе в ръце. Ще стане, ще видиш...може пък и напук да прави, всичко се очаква от тази  психика тинейджърска...

# 264
  • Мнения: 4 447
Привет и от мен!
Аз не съм се отказала, само съм се поуспокоила. Вчера даже е имал тест, на който очаква 100%, а това по математика все не се случваше - я някой минус, я нещо си мислел, че се подразбира.
Не учи много, само толкова, колкото му изискват. Не се е появила някаква амбиция, а ми се ще.
Чете предимно книжки от тяхната библиотека, само на английски.
Туй. Laughing
За курсовете в СМГ и аз искам да знам, обсъдето ги тук, ако може. Ени си е блейка по всичко. Но вчера ги бил "скъсал" по плуване . Laughing

# 265
  • Мнения: 1 210
Камъче, какво те интересува за курсовете? Говорим (по точно все още сама си говоря, че Ванчето я няма) за онези, стандартните в СМГ, ти да не си помислиш бог знае какво...

# 266
  • Мнения: 4 447
Да де, знам че има в СМГ курсове, даже си мислех и аз да го запиша. Но Ени не е изявен математик. Решава лесно, друг път бърка също толкова лесно, без изобщо да се замисли.
Та исках да разбера дали вие сте доволни. Дали имат някакъв специален подход - да ги зарибяват, да им е интересно, с желание ли ходят. И ако да - желанието заради решаването на задачи ли е или са готина компания. Защото, в моя слуай, нашия случай де, ще бъде - на мама не и се обяснява - дай друг да го занимава. А мама и с водене и прибиране отсега не и се занимава. А не на последно място и урока, който научих с  Мити миналата година.
Абе, ...търся си оправдание да не ставам рано и в събота.
Много съм мързелива, извинете, не съм достойна за работливата ви група.

# 267
  • Мнения: 1 210
Ми на Косьо му е скучно. Аз лично го записах, защото съм безпомощна пред уменията му (ама аз  по принцип съм си безпомощна, знаете ме всички  hahaha) Та ми се щеше някой да му помогне да си развива "моженето", щото у дома все сме творчески личности  Joy Ама май много много не му помагат... Може и на учител да не сме случили (въпреки, че на първо четене е много мила), или пък детето ми е добро, надскача общото ниво и ще се наложи да му намеря индивидуален такъв. Но е факт, че и двете му учителки (класната и тази от СМГ) го определят като надарен свише в тази област.

# 268
Дидка, според мен мястото на Косьо е в СМГ. umnikuu Още от догодина.
Там всекидневно ще развива уменията си.
А ти трябва да си доволна - за един мъж е много важно да е на "ТИ" с математиката, респективно с компютрите (на професионално ниво).
Частните учители са измислена работа за можещо дете, вярвай ми.

Ох, много му се радвам    newsm68

пп: cool_witch съм    Joy

# 269
  • Мнения: 171
А пък аз да ви кажа в ТУЕС по физика на напълно верен тест се пише 5+, защото имал "колебание" (според госпожата) по единия въпрос - той е отговорил вярно, но е драснал първо един отговор и после го е поправил.
Направо не знам да я обеся ли или да?
Ако това е мотивиращо....здраве му кажи!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт