Ако знаете,че мъжът ви не ви обича....

  • 6 640
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 750
Не мога да си представя да се омъжа за човек,който не ме обича.За какво да го връзвам такъв?Ще абортирам и ще си продължа напред.Направо ми загорчава,като си представя това унижение.Не си струва.

Споделям мнението.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 990
Категорично не мога да я разбера жената.... Ама абсолютно не мога да оправдая подобна безумна постъпка. И безотговорна най-вече, безотговорна към детето...
Преди години моята най-добра приятелка беше много силно влюбена в един мъж, който се ожени за друга жена... Преди брака си, й беше казал, че датата е след еди колко си месеца...Та ако тя искаше, можеше да приложи подобна тактика. Но евала на девойката, че не реши да постъпи толкова ..... посредствено, за да задържи някого до себе си.... Включително онзи й се обаждаше и след сватбата си, да се виждат и да поддържат връзка, но в един момент тя сложи чертата и излезе с достойнство от ситуацията... А през какъв ад мина, за да преживее този човек, само тя си знае....Отне й няколко години, докато го превъзмогна.
А относно твоето питане - ами няма какво да ти отговоря освен, че всеки си носи последиците от направения избор и постъпки....

# 17
  • Мнения: 3
А пък аз винаги съм се чудила на такива жени, които си мислят,че могат да "вържат" един мъж като му родят дете.По мое мнение такива връзват единствено и само себе си. newsm78

# 18
  • Мнения: 473
Чуден ми е този вид мазохизъм. Жените като че ли са по-склонни да приемат липсата на любов към партньора, докато при мъжете това е нещо невъзможно. Ако знам, че мъжът ми не ме обича никога няма да продължавам агонията си и да живея с него, още по-малко бих родила дете от такъв мъж. Децата трябва да са плод на взаимна любов и да растат в щастлива семейна среда.

# 19
  • Мнения: 2 110
Не е хубава ситуацията , но не и невъзможна.Вариантите са два . Първи - съпругата му е хитра и ако умее, ще привлече и страсти. Това при мъжа е много лесно защото той обича с очите. Втори- на съпругата и писва или се отказва  да прави опити да го впечатли и се разделят.

# 20
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 670
Понякога човек много успешно успява да се залъгва сам.
Т.е. - някак не му се вярва, че не го обичат, търси и си намира причини, постъпки и действия, които му доказват обратното.
Затова, тъй като знам, че едва ли съм наясно с всичките елементи на ситуацията, а и безгрешна в преценките си, се въздържам да използвам емитикони от сорта на  Sick ooooh! и подобни.
Отговорен в тази ситуация е човекът, който е бил наясно с чувствата си, т.е. с тяханата липса. И детето не е дошло без неговата веща намеса -  за да не го вържат, е могъл да си държи гащите завързани.

За себе си знам, че ще се поболея в таква ситуация.
Много трудно казвам край, а душата ми ще се прекърши без любов-

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 15:02 от LemonDesi

# 21
  • на майната си
  • Мнения: 425
Аз също не бих се подложила на такова унижение.
На девойките не съчувствам, явно това им стига - но на мъжете искрено се чудя.
И аз имам пример пред очите си - девойчето седя чинно в ъгъла 10-ина години и чакаше любимия да се прибере след поредната веселба и изневяра, преживявайки голямата си любов - всички го знаеха.
Накрая склони и се ожени за нея - тъжна картинка, но тя така си постла. Май не са много общите им познати, които я уважават.
Искрено се чудя на какво се надяват такива жени. Не съм убедена че могат да накарат съпрузите си да ги заобичат - та аз бих мразила човек, който е постъпил така с мен, и света да обърне - за мен ще е човека съсипал живота ми.

# 22
  • Мнения: 1 350


Щом мацката е била истински и безумно влюбена най-вероятно не е преценила достатъчно правилно чувствата и подбудите на човека,обект на любовта и.Забременяване по сметка е малко вероятно при силни и истински чувства.Едва ли жената би могла да използва детето като залог за щастие в случая. А нещастния човечец, дето се оказал вързан,никой не го е карал на сила да подписва, да се грижи и да поема отговорност.Това е било негов собствен избор. И от тук нататък изцяло се съгласявам с мнението на LemonDesi, без да го цитирам. Мога само да допълня, че за искреноста и чистотата на чувствата и,положението и е напълно незаслужено и много унизително.Няма смисъл да се продължава така.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 953
В тази ситуация , защо трябва да има недоволни.
Тя го искала/обичала и се "забременила" Shocked
Той пък да не е спал докато е правил дете.  Rolling Eyes
И изобщо това със връзването на мъж, чрез дете направо ме ужасява.
Унижението и за двамата.

# 24
  • Мнения: 1 335
Не бих пожелала на никого роля в подобна пиеска, ужасно е. Но за съжаление има много такива случаи....
На скоро един таксиметров незнайно защо тръгна да ми разказва историята си - как е женен, има си дете, обича жена си по някакъв си начин, но все още след сума ти години е влюбен и обича бившата си приятелка.... И най-кофти звучаха думите - "Аз само една жена съм обичал истински..." и не става въпрос за жена му.

Какви ли не случаи съм чувала и не разбирам как може да си с даден човек без да го обичаш или пък да принудиш човек да е с теб използвайки дете?!

Дано и да не разбирам....

# 25
  • Мнения: 660
Не бих могла да оцелея в такъв един живот в който съм необичана от съпруга си,не бих го вързала никога с дете,аз съм казала на моя ако не ме обичаш някой ден,просто си върви по пътя  сам .... Детето няма нищо общо,то може да живее щастливо без родителите му да са нещатно,тоест да са заедно... Но жени всякакви,може пък да е  голям паралия и затова да и харесва така живота,знам ли,хора различни на тая земя.. Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 764
Не съм аз героиня в този роман,просто  наблюдение,става въпрос за мои познати,не много близки,но зная историята от години.Аз също не бих могла да живея с мъж,който не ме обича.Иначе съпругата си е много щастлива,но чудя се аз,ако обичаш някого истински,можещ ли да го гледаш нещастен? Аз бих го освободила от присъствието си,не бих се подложила на това,искам да съм обичаната.....

# 27
  • Мнения: 1 350
Aми тя като не си тръгва да не би да го държи на сила при нея.Като никак не му е хубаво с нея кой може да му попречи да си потърси щастието другаде и с друга? Явно нещо ги свързва и това не е само детето! И щом на него не му пука тя дали е щастлива, тя защо трябва да се трогва от неговото нещастие? Не вярвам тоя мъж да е толкова неспособен да се погрижи за себе си!

# 28
  • Мнения: 1 763
Историята не ми се вижда чак толкова трагична. Първо, жената не е забременяла сама, участвали са и двамата, няма начин иначе. Приемам, че може детето да е станало случайно, случват се такива работи, но тогава най-естественото нещо е майката да иска най-доброто за него. Ако смята, че това най-добро е именно този мъж, кой може да я вини? Другото, което е объждано и в предишни теми е, че в една връзка винаги единият обича повече от другия. Понякога в по-малко обичащия  любовта бива засенчена от други емоции, но в повечето случаи се възражда. А колкото до другата жена- всеки има по някоя нещастна и несподелена любов, за която се сеща от време на време. Не казвам, че нещата в тази история стоят точно по този начин и че ще завърши с цветя и рози, но е възможно.

# 29
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 670
А ти от него ли знаеш, че не я обича, от нея, или това са наблюденията на загрижените странични наблюдатели?

Чудно ми е и друго нещо - какво имате предвид, като говорите за жени, вързали мъже, с това, че са забременели?
Един мъж може да поеме много добре отговорността за едно дете, без да се ожени за майка му, която не обича.
По-точно - това никому ненужно благородство рано или късно по-скоро ще навреди на това дете.
Аман от жертви, дето не знаят какво да направят в дадена ситуация.
Ами да се е борил за любовта си, или да е жалил по нея самотно цял живот!
Да, по една или друга причина, в много семейства го няма чувството за обич.
Но за мен е подло да направиш семейство, знаейки, че не обичаш мъжа си/жена си,
ама ето, че накрая всъщност нечестно постъпилия е повече за жалене, поне според мнозинството мнения тук.

Общи условия

Активация на акаунт