Ако знаете,че мъжът ви не ви обича....

  • 6 647
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 289
Да ти кажа всички оженили се покрай мен са женени по любов. Т.е. май не познавам "връзващи" хора.
"По сметка" - звучи ми средновековно, има и такива бракове, но не са толкова чести.
Относно обичта - винаги единия обича малко повече от другия. Обикновено това е този, който прави повечето компромиси и търпи докато един ден му дойде в повече и идва края на брака. Не са май чак 90%, но процента е голям.
А и дълго съществуващия брак не значи щастлив брак.

Но пък ако още от самото начало ти е ясно за какъв брак ще става дума и въпреки това да се ожениш - или трябва да си много глупав човек или да си просто мазохист.

# 61
  • Мнения: 1 559
Пояснение- не съм бивша, просто не вярвам на такова принудително "връзване".

И как да не си бивша,като в една друга тема разказваш за бившия си мъж....
айде пак засегнати  Sick

# 62
  • София
  • Мнения: 619
Е те такова нещо не би ми се случило!

# 63
  • София
  • Мнения: 397
Пояснение- не съм бивша, просто не вярвам на такова принудително "връзване".

И как да не си бивша,като в една друга тема разказваш за бившия си мъж....
айде пак засегнати  Sick
В момента съм настояща- с друг мъж, а бившият ми си няма настояща, та искам да кажа, че не съм поставена в такова положение за да съм засегната. Не мислех, че има нужда от толкова обяснения.

# 64
  • Мнения: 6 701
Никой не може да каже какво точно се случва в едно семейство. Кой кого обича или не.
Пазя се от подобни обобщения за връзвания и не любов.

И да, била съм толкова влюбена, че не ме е интересувало нищо друго освен да бъда с обекта на любовта си.
Има нещо страдалческо в това и оттам обвито в приказната светлина на страданието и саможертвата.

# 65
  • Мнения: 408
Ужас! ShockedМи то никой не е щаслив в тази ситоация,не ми се вижда семейство .Ами детенцето,милото то.Не знам какъв смисал може да има такава връзка?!

# 66
  • Мнения: 2 448
Ужас! ShockedМи то никой не е щастлив в тази ситуация,не ми се вижда семейство .Ами детенцето,милото то.Не знам какъв смисъл може да има такава връзка?!

Айде направо живи да ги оплачем. ooooh!  Толкова много бракове, в които любовта по някое време и на двамата си отива си отглеждат живи, здрави и щастливи деца, тук никаква кой знае каква драма не виждам. Поне единия обича до полуда. Мъжа какво , да вземе да се гръмне ли, че няква друга го е зарязала. Щом е намерил утеха в бащинството, лошо няма. Все пак спал е с въпросната майка и не я е накарал да абортира, това само по себе си говори, че е искал това дете. Не може някой да ме убеди, че мъж който не иска детето, ще се изяви като добър баща. Човекът като има несподелена или невъзможна любов не значи, че не може да бъде добър родител, а по голямо признание от детската любов, здраве му кажи. Peace

# 67
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 671
Аз си мисля, че или съм темерут, или просто късметлийка, ама като една любов приключи,
започвайки следващата, така яко съм хлопнала страницата, че емоции от този сорт въобще не се пораждат в мен.
Ако ще страдам цял живот, линеейки (имам положителното качество да свалям по кило на ден в такива ситуации  Mr. Green), а не, благодаря - по-добре да си сложа въжето  Crazy
Но има и хора, вечните страдалци, все нещо са ограбени от обстоятелствата и околните,
ами сори - не мога да им съчувствам. Да си се борил бе!
Пак ще го кажа - по-силния в тази ситуация е бил той, и е могъл да не забърква такава каша, ако кашата е чак такава, каквато се струва на околните.
Да знам, че не обичам някого, и да се оженя за него  newsm78, егати тъпотията, никога не бих си го причинила.
Явно аз по-лесно бих се нагнездила в ситуацията на необичания, борейки се с вятърни мелници. Не че ми харесва, както отбелязах в някой от предишните си постинги.


# 68
  • Мнения: 18
ако жената не иска да прави аборт не виждам как мъжът може да я накара освен да я отрепе...като няма друг избор много мъже пробват тези бракове заради децата и защото нашето патриархално общество им "налага" че това е правилно да се направи - това не значи че в 100 % от тези бракове без любов мъжа е щастлив заради детето. Напротив в много от тях пък точно мъжът почва да презира детето и да го вижда като нещо, което го държи "вързан" - това вече не е нормално...като накрая въпросният мъж не издържи и си тръгне по ли е добре за детето? Ако отидете в Родители отглеждащи сами децата си ще видите някой примери такива...Dr. Jend мисля че беше ник-а на един от потребителите там, който казва как се оженил първият път само заради детето, но е знаел от самото начало, че нищо няма да стане - просто тогава това е сметнал за правилно...Така че хората по-горе са го казали рано или късно такива "нагласени" работи се разпадат, обаче кой страда от цялата работа - децата...

Общи условия

Активация на акаунт