Детски психолози,психотерапевти и психиатри

  • 343 155
  • 657
  •   2
Отговори
# 405
  • Мнения: 2
В черния ми списък е Рада Наследникова, започнах да ходя при нея на около 16, в продължение на 2 г и половина никакъв резултат, освен пристрастяване към антидепресанти. Практикува в София, близо до площад Гарибалди

# 406
  • Мнения: 50
Надежда Николова Милева - препоръчвам с две ръце!

# 407
  • Стара Загора
  • Мнения: 74
Здравейте мили дами!
Можете ли да ме насочите към добър психолог в Стара Загора-става въпрос за дете на 6г, прекалено активно и без желание да говори.

# 408
  • София
  • Мнения: 553
Здравейте  Hug и аз имам същото питане  Praynig
Ще повторя питане за добър детски психолог в София, който приема събота и неделя. В по-преден пост отговарят, че Димитрина Проданова приема събота и неделя (http://www.detski-psiholog.com/index.php?option=com_content& … =49&Itemid=53). Тя ли е единствената или има и други?
Благодаря!

# 409
  • Мнения: 1
Здравейте! Детето ми е на 5 години и имаше проблеми с общуването - постоянно ми се оплакваха от градината, че щипе, блъска децата, не можел да стои дълго време на едно място. Освен това вечер се будеше често и плачеше без причина. Препоръчаха ми психолога Лина Кръстева. Бях скептично настроена дали ще попадна на добър специалист и дали детето ми ще я приеме. След няколко срещи синът ми спря да се буди с плач, в градината учителките бяха изключително доволни от промяната му.
Ние сме от Варна и в случай, че мога да помогна на някой от Вас с подобни проблеми, ето тел. и  0887 407475

# 410
  • Мнения: 3
Здравейте, мили родители!

Искам да споделя с вас своето притеснение: Преди два месеца отведох дъщеря си на преглед в клиника по детска психология и психиатрия "Свети Никола "в София. До там се стигна по препоръка от старшата сестра на детската градина, която посещава, тъй като детето не говори толкова добре като връстниците си - тя е на 3 г. и 4 месеца. В клиниката бяхме на първичен преглед като лекарката издаде бележка за детската на която пише "Разстройство на речта, неуточнено". След което намерихме логопед, която е и детски психолог , която е на мнение, че проблема е чисто логопедичен, не се касае за психо или психиатрично отклонение.

След първоначалния преглед в "Свети Никола" ни казаха, че предстои детето да се яви на комисия при тях, която продължава няколко поредни дни и след която на детето се издава епикриза.
Моето питане е : Има ли такива от вас които са минавали на подобни комисии и дали и как епикризата  може да създаде негативи на детето бъдеще „в детската , училище..“
Аз не се притеснявам от решението на комисията, тъй като вече имам мнение на специалист, притеснява ме факта , че детето ще има епикриза и къде се изпраща по служебен път тя, както и дали мога да откажа да заведа детето на тази комисия.

Сърдечно благодаря за помощта!
 Praynig Praynig Praynig

Последна редакция: сб, 05 мар 2016, 21:55 от desert amira

# 411
  • Добрич
  • Мнения: 5 458
Никой не може да ви накара да заведете детето пред комисия ако не желаете. Това е изключително доброволен акт. Можете да не я водите сега, ако сте убедени, че ще се справите с проблема. В случай, че нещата не се получат, винаги можете да заведете детето пред комисия /след месеци, дори след години/.
 В детските градини и в училищата, когато детето е със СОП /специални образователни потребности/, с него работи индивидуално и ресурсен учител.

Просто трябва да прецените добре кое е най-добрия вариант за дъщеря ви.

# 412
  • Мнения: 273
Имам момиченце на 2,9г.,което изпада в пристъпи на истерия с реване,блъскане,самонараняване.Въпросът ми е има ли други майки с подобен опит ,с такова държание и как са се справили?Детето ми изпада в тези кризи постоянно,дори вечер се събужда с тях.

# 413
  • Мнения: 1
Здравейте, ние с жена ми имаме същия проблем с нашето дете.Момче на 2години и два месеца.Детето ни тръгна на държавна детска градина преди 6 месеца и от тогава отказва да яде(преди детската си ядеше почти всичко), буди се нощно време за по 2-4 часа ,като също има моменти с истеричен плач.Още няма ясно изказана дума и все повече си мисля че е хипер активен.Прави ни впечатление,че детето почти не  общува с останалите деца,а си играе само, като се фокусира върху нещо и е като зомбиран.Ако решим да му отвлечем вниманието започва да се тръшка и по никакъв начин не можем да го прилъжем с нещо друго от това което то иска.Ходихме при психоложката в детската градина,но там си говорихме само общи неща и ефект няма.Моля ви ако сте се сблъсквали с такъв проблем кажете как сте го разрешили или ако познавате специалист който е помогнал на вашето дете  подайте контакт.Ние сме от София.Предварително благодаря!

# 414
  • Мнения: 6 145
desert amira, епикризата от Свети Никола се изпраща лично на вас по пощата и ел поща също. Дали ще я обявите пред детско заведение и ТЕЛК в случай, че детето има проблеми решавате вие. Синът ми има епикриза, но нито в етската градина, нито в училище съм я представила и то точно по съвет на психиатъра и психолога които го обследваха в Свети Никола. Детето се попромени от тогава, но странности си има. Учителката в училище ги забелязва, но тъй като не й пречи да работи с останалата част от класа не ги прави на въпрос. Приема ги. Детето има отлични резултати в училище и добро поведение, така че епикризата не е необходима. Аз от своя страна не смятам да се явява пред ТЕЛК. Имам лични съображения за това. Така че за проблемите и епикризата знаят само тези на които имам доверие плюс роднините, които обаче не искат да признаят че детето си има проблеми и предпочитат да отдават всичко на невъзпитаност. Бащата също не приема епикризата и не признава че детето има проблем вече 2г. откакто бяхме в Свети Никола.

Обаче ако детето има нужда от помощ в детската градина после и в училище с тази епикриза ще му се отпусне ресурсен учител.

Успех на вас като родители и на детето каквото и да решите!  Hug

# 415
  • във фурната
  • Мнения: 596
Здравейте,синът ми на 9 г.има проблем от известно време с натрапливи мисли,които му пречат да общува с другите деца,както и да внимава в училище.Моля,препоръчайте ми добър детски психиатър в София!

# 416
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Здравейте,синът ми на 9 г.има проблем от известно време с натрапливи мисли,които му пречат да общува с другите деца,както и да внимава в училище.Моля,препоръчайте ми добър детски психиатър в София!

Психиатър или психолог?
Има разлика.

# 417
  • във фурната
  • Мнения: 596
Здравейте,бяхме на консултация с детски психиатър.Диагнозата е обсесивно-компулсивно разстройство.Назначиха ни лекарство антидепресант.Аз обаче,не искам да започваме с лекарствата,докато не се консултирам и с психотерапевт.Четох много за проблема.Някой случаи се оправят само с когнитивно-поведенческа психотерапия.Затова сега търся опитен психотерапевт най-вече при работа с деца.Моля,ако имате опит,споделете и дайте координати на добър специалист. Praynig

# 418
  • Мнения: 1 089
Здравейте, ние с жена ми имаме същия проблем с...
Здравейте!
При подобен род проблеми на първо място трябва да се оцени дали детето няма медицински проблем като аутизъм - състояние характеризиращо се с дефицити в комуникацията -вкл. и в развитието на речта, дефицити в социалните взаимоотношения, както и особености в поведението -  повтарящи се движения  и ограничени, нетипични и дори причудливи интереси, тенденция към самоизолация, опознаване на света по необичаен, но характерен начин - например чрез подушване, облизване, оглеждане под ъгъл, което често е свързано със затруднения в регулирането на собствените емоции и поведение. Компетенция за преценка на тези симптоми има само детския психиатър, а при сериозно съмнение от негова страна дори се направи оценка от екип от детски психиатър, детски клиничен психолог и логопед. При отхвърляне на сериозен медицински проблем, но дори и при наличие на такъв, ще бъдете насочени към съответни и най-вече подходящи за конкретното състояние и дете специалисти - психолог, логопед и/или специален педагог и ще ви бъдат дадени съвети и препоръки за промени в средата и стила на отглеждане, така че проблемите на детето да се минимизират. Успех!

# 419
  • Варна
  • Мнения: 480
Здравейте,моля за добър  детски психолог за Варна за дете на 17 години по възможност с опит в училище.
Моля за отзиви само проверени и доказани специалисти,благодаря предварително

Общи условия

Активация на акаунт