А НЕ ВИ ЛИ БЕШЕ СТРАХ?

  • 15 081
  • 141
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 233
И аз съм така, на 27 съм, а не искам и да чуя за деца. Просто не ме влече. Някаси ми убягва идеята да раждам, да се разкъсвам отдолу, да си докарвам хернии, цистити, разширени вени, увиснали гърди и т.н. и т.н. Пък и дори и да го исках, едно е да искаш, друго е да ти стиска, трето е да го направиш. Аз май още размишлявам върху първото. Но си мисля, че е по- добре да не си вра носа, където не ми е работа. Не мога да карам кола, не го и правя.  ooooh!  

# 31
  • Мнения: 489
И аз съм така, на 27 съм, а не искам и да чуя за деца. Просто не ме влече. Някаси ми убягва идеята да раждам, да се разкъсвам отдолу, да си докарвам хернии, цистити, разширени вени, увиснали гърди и т.н. и т.н. Пък и дори и да го исках, едно е да искаш, друго е да ти стиска, трето е да го направиш. Аз май още размишлявам върху първото. Но си мисля, че е по- добре да не си вра носа, където не ми е работа. Не мога да карам кола, не го и правя.  ooooh!  

 #Crazy Какво изобщо търсиш в този форум!? По специално - в този подфорум?!  ooooh!

# 32
  • Мнения: 233
Търся си решение на праблема, но се отчаях вече. А проблемът е как се става нормален човек след брутално изнасилване по време на пубертета. Страхът в моя случай е двойно по- голям. Така че реших, че като ме е страх от мечки няма да ходя в гората. 

# 33
  • София
  • Мнения: 62 595
Разрешението на проблема ти е при някой психотерапевт. Не се страхувай и  отиди на консултация.

# 34
  • Мнения: 7 723
И аз съм така, на 27 съм, а не искам и да чуя за деца. Просто не ме влече. Някаси ми убягва идеята да раждам, да се разкъсвам отдолу, да си докарвам хернии, цистити, разширени вени, увиснали гърди и т.н. и т.н. Пък и дори и да го исках, едно е да искаш, друго е да ти стиска, трето е да го направиш. Аз май още размишлявам върху първото. Но си мисля, че е по- добре да не си вра носа, където не ми е работа. Не мога да карам кола, не го и правя.  ooooh!  
Това с нос не става. Друго трябва да си завреш там ooooh! Joy

Извинявай, не можах да се сдържа, въпреки, че ми звучиш доста егоистично.
...представих си те като Лили Иванова...някакси... Crazy

Аз, без да бъда нескромна, две деца съм родила, пък си изглеждам екстра... bowuu
Ама щом пък чак толкова не ти се ражда- недей.
Виж- на Азис пък му се ражда, ама и да иска не може.
....та така.... Simple Smile

# 35
  • Мнения: 2 336
Жената решила да има дете, има потребност да гушка малкото бебе, да целувква малките пръстчета, да пее приспивни песнички ......  А мислите за разни зълви, свекърви, имена и др. подобни не би трябвало да те вълнуват сега...
supi4ka, много точно го е написала Peace
А вече ако смяташ че имате някакъв проблем то трябва да си поговорите със съпругът си. И си разяснете къде точно е проблемът.
Когато ние решихме да имаме дете нямаше страх и грам съмнение че не го искаме от страна на никой/моя или на съпруга ми/. 

# 36
  • Мнения: 233
Извинявай, не можах да се сдържа, въпреки, че ми звучиш доста егоистично.
Ама щом пък чак толкова не ти се ражда- недей.
Виж- на Азис пък му се ражда, ама и да иска не може.
....та така.... Simple Smile

И аз това казвам, че съм решила да не раждам. Ходих на терапевт и ми каза, че при положение че съм преживяла такава травма в пубертета, ако реша да имам деца, ще ми е 2 пъти по- трудно и 2 пъти повече ще ме е страх отколкото другите. Не е егоистично, защитен механизъм е. И се замислям, че не е честно някаски. Такива като мен дето и от един преглед припадат трябва да минават през всички тези неща без да искат да имат деца. В името на какво тогава. А има такива дето искат да имат и са готови на всякакви манипулации само и само да имат дете, а не могат.   Cry Не говоря за Азис.   

# 37
  • Мнения: 7 723
Извинявай, не можах да се сдържа, въпреки, че ми звучиш доста егоистично.
Ама щом пък чак толкова не ти се ражда- недей.
Виж- на Азис пък му се ражда, ама и да иска не може.
....та така.... Simple Smile

И аз това казвам, че съм решила да не раждам. Ходих на терапевт и ми каза, че при положение че съм преживяла такава травма в пубертета, ако реша да имам деца, ще ми е 2 пъти по- трудно и 2 пъти повече ще ме е страх отколкото другите. Не е егоистично, защитен механизъм е. И се замислям, че не е честно някаски. Такива като мен дето и от един преглед припадат трябва да минават през всички тези неща без да искат да имат деца. В името на какво тогава. А има такива дето искат да имат и са готови на всякакви манипулации само и само да имат дете, а не могат.   Cry Не говоря за Азис.   
Съжалявам Sad
Не знам точно какво си преживяла, но наистина съжалявам.
А относно терапевта....
Недей да лежиш на тая кълка.
Аз, верно- не съм терапевт, но ми звучиш някак....как да кажа...
Слаба. Звучиш ми предала се.
Всичко е въпрос на психика.
Събери сили в себе си и започни да вярваш, че ще се справиш с травмата си.
Трябва да се справиш!
Млада си още, че да се предаваш....
Успех! Hug

# 38
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Явно още не ти е дошло времето.
Ако ти е дошло- ще преодолееш страховете си и без да пускаш тема по въпроса Wink

Абсолютно подкрепям това мнение! Peace

# 39
  • Мнения: 408
Какво означава "живее ми се" ще продължиш да живееш и след като родиш,просто по друг начин.С раждането не се умира.Наистина проблема трябва да е споделен,най-вече със съпруга си.Не ме  е било страх,обожавам децата.Не си длъжна да го кръщаваш на някои си,поговори с мъжът ти и му обясни как стоят нещата и от твоя страна,това дете ще бъде и на двамата не може сам да решава как да се казва,не е задължително и  някои друг да ти гледа детето.На мен никой не ми гледа детето.Кажи страховете си,обсъдете нещата и след това мисля че по-лесно ще вземеш решение.

# 40
  • Мнения: 3 092
Според мен не си готова така като те чета ... Thinking

# 41
  • Мнения: 489
Търся си решение на праблема, но се отчаях вече. А проблемът е как се става нормален човек след брутално изнасилване по време на пубертета. Страхът в моя случай е двойно по- голям. Така че реших, че като ме е страх от мечки няма да ходя в гората. 

Много съжалявам за случилото ти се.  Cry
 Ако все пак си успяла да го преодолееш дотолкова, че да водиш полов живот, би трябвало да се настройваш положително, че и с бременност ще се справиш (като му дойде времето) - можеш да раждаш секцио, без разкъсвания и т.н. Пожелавам ти да успееш някой ден.  Peace
А вените и увисналите гърди - това вече не е в следствие на преживяното.  Naughty

# 42
  • Мнения: 233
Много съжалявам за случилото ти се.  Cry
 Ако все пак си успяла да го преодолееш дотолкова, че да водиш полов живот, би трябвало да се настройваш положително, че и с бременност ще се справиш (като му дойде времето) - можеш да раждаш секцио, без разкъсвания и т.н. Пожелавам ти да успееш някой ден.  Peace
Благодаря за продкрепата. Опитвам се доколкото мога  Hug

вените и увисналите гърди - това вече не е в следствие на преживяното.  Naughty

Тук си права, малко се поувлякох  Crazy

# 43
  • Мнения: 233
към автоката- Виждаш ли някои ги е страх повече, други по- малко. Все си има страх де. И аз мисля, че трябва да говориш с мъжа си. Не вярвам да те е страх повече от мен, така че ще се справиш  Hug Успех

# 44
  • Мнения: 227
Аз имах страхове само относно раждането... просто защото беше нещо, напълно неизвестно за мен. Но с времето го преодолях..все пак месеците не са малко Simple Smile Относно името, бяхме казали на всички роднини, че на никого няма да я кръщаваме, но слава Богу, нямаше и натиск от тяхна страна за това. Е, разбира се, не всички харесваха идеите ни за име.. (като свеки "кроки" например Twisted Evil), но.. избора си беше наш, и по-точно мой, защото исках име, което да се възприеме навсякъде.
А това да се кръщава на някой родител, за мен  лично означава да те лишат от личен избор. Какво е това чудо?? Нима един ден всички ще се казват Иван, Мария и т.н.? нали  трябва да има и разнообразие малко... стига с тези обичаи.. ако ще се кръщава на родител детето, то трябва това да го желаят и двамата родители, а не само единия. Говорете за това и решете заедно имената на децата си.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт