Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 57

  • 28 952
  • 286
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 485
Здравейте!
Току-що открих,че фирмата Надежда Костадинова на Кадемлия вече имат сайт.
Едва ли открих топлата вода, Embarassedно го давам за онези,които не го знаят
http://www.zmeeborets.com/?page_id=1

# 271
  • Мнения: 11 747
Между другото, сега ми хрумна, ако някой се интересува - има формички за изрязване на тесто (или платка) с формата на краче - комплект 3 размера, на цена 1лв, в магазин Кев на Колхозния пазар във Варна.

# 272
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Между другото, сега ми хрумна, ако някой се интересува - има формички за изрязване на тесто (или платка) с формата на краче - комплект 3 размера, на цена 1лв, в магазин Кев на Колхозния пазар във Варна.

Ау би ли ми казала къде точно се намира този магазин Кев?  Praynig Още днес ще пратя мъжа ми да ми вземе.

# 273
  • Мнения: 1 965
Привет набързо и за кратко. Видях ви всички торти от последната седмица и доста изкопирах за идейки.
Нищо не съм творила тия дни и затова само ви надзиравам тихичко.
pina - незнам на Торнадо боите колко са по-различни от тези на Кадемлия, но аз имам сребърен и златен прах и две седефени бои. Ядливи са. По 5 лв. е кутийката. Взех си уж сребристо и златисто седефено, но разликата е почти незабележима. Златистото е така нареченото цвят Шампанско. Малко хамелеоново стои от бяло до златисто. А сребристото е от бяло до блееееедо синеещо. Но не си представяй синьо в никакъв случай. Почти няма разлика. Вижда се само на слънчева светлина. Имаше  и розовеникаво и зеленикаво. Не съм ги пробвала.
Златистото и сребристото, се друга работа. Те си покриват идеално.  Сухи са, като се разтворят в няколко капки водка приличат на бронза за печки от едно време.
Има и един едър брокат който е като тези в лаковете за нокти например. Или като броката на частици за гримиране. Доста е едричък. Той НЕ СЕ яде. Само се ръси отгоре без да се ползва алкохол като другите. Веднага ми хрумна че може в солница да се сложи за по-лесно наръсване......
Мога довечера да снимам брокатите и седефите ако някой иска, мога и да направя по една черта с 4те цвята да видите разликата. Всъщност утре мога, че довечера ще съм бавачка на бебе. Това мога да помогна като информация.
Ако някоя добра душа от Варна се смили над лакомията ми, и ми закупи крачета и се навие да ми ги прати на колетче, ще съм му признателна.  Praynig Praynig Praynig
Толкова за днес!

# 274
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Ванче, ще те уредя с краче, само да се замъкна там уикенда. Ти ми пусни адресче  Mr. Green

# 275
  • Мнения: 644
Момичета много красиви торти! Поздравления! Hug

Благодаря ви много и за отговорите!   bowuu

Имам друг въпрос: Може ли прясно мляко да се замразява /било сварено, пастьоризирано/ и след това да се използва примерно след седмица или повече?

Правели ли сте го?

# 276
  • Мнения: 11 747
Момичета, магазин Кев се намира на Колхозния пазар, отстрани в първата редица блокове има един голям базар с магазини за дрехи - луксозен сравнително. Там по редицата, след пилешкия магазин на Добрич кланницата, е тоя магазин, те сравнително скоро го откриха.
Крачетата са с не голям размер - най- малкото е може би с дължина 6см, а най- голямото е с дължина около 10-12см.

Ванче, то магазин Кев има и в Пловдив
http://www.kev.bg/#varna
Аз от там си купих и много красив поднос за торта, имаше 40% намаление.
Ох, извинете ме - София, Ванчето е от София....., но има и в Пловдив.

# 277
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882

Имам друг въпрос: Може ли прясно мляко да се замразява /било сварено, пастьоризирано/ и след това да се използва примерно след седмица или повече?

Правели ли сте го?


Правила съм го много пъти, като си купя домашно мляко сварявам, наливам в бутилки и във фризера. Така съм съхранявала до 3-4 месеца.
То си е като кърмата  Blush, а нея съм замразявала и съхранявала дълбоко замразена 6 месеца.

Пина, трябваше да уточниш, че иде рез за Варна, че май Estell се заблуди, не съм сигурна тя от Варна ли е  Wink

Ванче, а Кев имат склад до РУМ-а в Младост 2, там близичко е последната спирка на 306. Това са бившите ТСМ. Аз утре ще се разходя до Кев-а във Варна, ще ти взема и ще ти пратя, останала съм с впечатление, че си младостко чадо. Ако има други мераклийки да пишат, че да пратя на веднъж.

# 278
  • Мнения: 55
sneji20,постоянно си замразявам прясно мляко Не сварено домашно.Когато ми трябва вадя предната вечер и оставям на стаина температура.

Ванче,ето ги въпросните крачета.Преди време някои беше дал адрес във Плевен на тоя магазин.При едно ходене до Плевен ги взех даже ги бях и забравила.Сега се сетих като прочетох и викам я да снимам да видите за какво става на въпрос.Не са кои знае какво щот
са десни от горната страна ламаринката е по дебела /даже не им бях обърнала внимание/и като обърнеш да стане ляв не е много добър отпечатака.Дано разберш от снимките. Но за 1лв.са чудесни.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=290146&pid=8889377

dobbito2,моите хора умират за такава торта.Аз слагам и банани става чудна поне за нашия вкус.

sneji20,с Марулка сме писали заедно

# 279
  • Мнения: 11 747
А, аз не знаех, че това е бившето TCM  Thinking
Гледам и новината ми е стара  Simple Smile ама реших да кажа, ако на някой му се прииска, все пак.
Иначе, нали ми пише, че съм от Варна и помислих, че става ясно.

# 280
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Момичета, магазин Кев се намира на Колхозния пазар, отстрани в първата редица блокове има един голям базар с магазини за дрехи - луксозен сравнително. Там по редицата, след пилешкия магазин на Добрич кланницата, е тоя магазин, те сравнително скоро го откриха.
Крачетата са с не голям размер - най- малкото е може би с дължина 6см, а най- голямото е с дължина около 10-12см.

Ванче, то магазин Кев има и в Пловдив
http://www.kev.bg/#varna
Аз от там си купих и много красив поднос за торта, имаше 40% намаление.
Ох, извинете ме - София, Ванчето е от София....., но има и в Пловдив.

Благодаря!   bouquet Ще отида при първа възможност.

# 281
  • Мнения: 1 461
Пина  много благодаря за информацията аз в понеделник ще водя Галина на алерголог и непременно ще се отбия в този магазим  Peace

# 282
  • София
  • Мнения: 2 114
Нещо напоследък ми е много разсеяно и трескаво преглеждането на темата...време ли нямам...що ли...В главата ми се лутат идеи за коледни торти...

Та, пропуснах да похваля тортата на Джемма, (или го направих ???) много добре си се постарала, па било то и за домашна употреба...
краси.мира - хубаво е, когато синовете се впечатляват от кухненски подвизи и занимания, моят е още малък, но мисля скоро, за някоя неважна толкова торта, да му дам да прави неща по украсата й...
Сигурно пак пропускам някого...

# 283
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Нещо напоследък ми е много разсеяно и трескаво преглеждането на темата...време ли нямам...що ли...В главата ми се лутат идеи за коледни торти...


Диме, при мен ситуацията е същата. Обзела ме е една треска за приготвяне на коледни неща и ми е едно отвеяно....


Момичета, след малко ще пусна новата тема  Simple Smile

# 284

Общи условия

Активация на акаунт