може ли беz вода + кърмене?

  • 2 074
  • 45
  •   1
Отговори
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
кажете ми моля,момичета, иzобщо ли не трябва да се дава вода на бебока? Кърмя нормално,но давам по малко и иzкуствено мляко, zащото малкия папа като ламя......тука категорично са против даването на вода, но е 26 градуса и ме е страх да не се обеzводни.......

Последна редакция: чт, 14 юли 2005, 20:16 от amei

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Хм....бебето ти няма 10 дни и му даваш формула, защото "папа като ламя' Shocked
Този съвет лекар ли ти го даде...недоумявам newsm78
По-добре спри добавката и го кърми на поискване, така и като змей да папа Wink кърмата ще му стига. Той сам ще си определя какво количество му е нужно, а гърдите ти ще го произвеждат Grinning

Що се отнася до водата, ако бебето е само на кърма, нужда от допълнителни течности няма Sunglasses

# 2
  • София
  • Мнения: 747
И моето бебе вода не пие(а има и по-големи жеги при нас Wink).Но предлагам, защото свекърва ми е акушерка, но от старата генерация, и симисли, че нарочно не давам. Аз предлагам, но бебо даже и не помирисва Mr. Green.
Но оточнявам, че и ние сме само на кърма.
Аз не съм голям спец покърмаческите въпроси, но и на мен ми е чуднозащо даваш добавка на толкова малко бебе.

# 3
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
zначи да обясня....бебето ми е 4.400 и яде около 100 гр. на ядене.10 мин. след кърменето отново е гладен. давала съм му до сега само 4 пъти по 30 мл. като дохранване,zащото толкова силно суче,че zърната са ми в кръв след храненето и не мога да му дам повторно кърма. днес бях на консултация и спряха кървенето с лаzар, но ми каzаха да иzполzвам няколко дни помпа, zа да могат да zаzдравеят zърната.

# 4
  • Мнения: 4 915
Може без вода. Кърмата утолява и жаждата, и глада - затова е универсална. Да не споменавам другите й безценни качества.

Няма нужда да дохранваш, защото бебчо иска отново да суче. Може да има силно развит рефлекс, да желае да суче за удоволствие, за успокоение, или просто да си вземе десерта човека.  Wink Може пък да не суче ефективно и да не захапва правилно, щом те разранява, и да не успява да се нахрани добре - и си иска отново.

През колко време го храниш? Да не би да огладнява по-рано и от нетърпение да суче жадно и лакомо, и така да те разранява, пък и да не успява да се засити от бързане?

Не го дохранвай с адаптирано мляко и биберон, а с изцедена кърма и с лъжичка. Когато зърната ти заздравеят, забрави за дохранването изобщо, защото при такова малко бебче опасността да предпочете леснотията с шишето и да откаже гърдата е голяма. Ако пък суче от глад, тамън гърдите ти ще почнат да произвеждат повече мляко. Природата го е измислила перфектно.

Колко е наддало детенцето?

# 5
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
на консултацията каzаха, че zахапва правилно, но му е много силна устичката и zа това ме раzранява...той сам си отбива гърдата, когато се е нахранил, аz не му я вzимам, колкото и да боли.....храниме се средно на 2 часа и половина...каzаха, че достатъчно поема да не е гладен....иzписаха ни в понеделник от болницата 4.000 г. сега е 4.380 кг.

# 6
  • Мнения: 4 915
Наддал е чудесно, браво на юначето!  Blush Ето още една причина да не дохранваш с адаптирано мляко след кърмене.  Wink
Скоро ще усъвършенства сукането и ще се нагодите един към друг, няма да има болка, а само удоволствие.  Simple Smile

За водата - вече казах, ти събери още мнения, прочети и други препоръки и информация.

П.П. Забравих да те посъветвам - прочети статиите в темата Библиотека, ще откриеш много отговори, факти и много полезни съвети относно кърменето.

# 7
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
благодаря много,Free Soul Heart Eyes ....чета, когато ми остане време,което не е често zа съжаление.....грешката ми е, че не zапочнах да чета по рано, но като не zнаех zа какво да чета и zа какво да внимавам Thinking сега  Banghead Laughing

# 8
  • Мнения: 4 629
Амеи,

и моето бебе не пиеше вода до скоро. Всъщност вчера пийна малко вода за първи път. Тук е 35 градуса от 10тина дни. И бебо се обезводни - в памперса му се появиха т. нар. кристали в урината. Много приличат на кръв  в памперса, но са по оранжеви на цвят. Няма да ти казвам колко се бях притеснила какво е това е нещо и как място не можах да си намеря, докато не отидихме на лекар. Така, че колкото и да казват, че кърмата е достатъчна явно зависи от бебето. Бебето на още една моя позната получи същите кристали от обезводняване - то е на 15 седмици. Ако имам второ бебе някой ден живот и здраве ще му давам малко водичка още след раждането.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Bambi, а лекарите какво казаха? Понеже и становището на ААП е, че кърмата е достатъчна и при адекватно и често кърмене няма нужда от вода?

# 10
  • Мнения: 4 915
Bambi, съжалявам за проблема! Наистина какво казват лекарите? Препоръчаха вода ли?

При  горещини мисля, че трябва да се предлага по-често гърдата, а не през обичайният интервал от 3-4 часа. Бебето, ако е жадно, ще сукне няколко минутки от "първата", по-леката кърма, която ще утоли жаждата.  Thinking

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Ама за това с лазера какво ще кажета, а?Тука като кажеш, че имаш рагади - ми стига си се мъчила, я малко формулка му дай на детето, да разбере и то що е истинско хранене ShockedА там лазер Twisted EvilЕеееееех.....

По темата - аз не бих давала добавка, честно...Ако не можеш сега да му даваш да суче, по-добре биберон - поне при моето бебе нямаше "отбиващ" ефект, ама то знаеш ли пък newsm78Уффф, дано по-бързо ти се оправят зърната!

# 12
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
вече са по добре ( zърната )...днес като отида на консултацията се надявам да има положителен реzултат от 24 часовото  помпане...но ги чувствам определено по добре.....искам да си го кърмя човечето, нищо че прави такива пораzии Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 13
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
спрях добавката и сега давам само мое мляко, когато си поиска.....така поне съм сигурна,че не е гладно или жадно....когато се събуди и zапочне да си смуче ръчичката му давам бибероната с мляко.....няколко пъти пробвахме с zалъгалка, но не искам да я давам толкова рано.....дано всичко е наред днес и ми кажат, че мога да си кърмя бебока..... Praynig

# 14
  • Мнения: 2 323
Здравей amei! Честито мъниче!
Пробвай да кърмиш със силиконови зърна! Мен това ме спаси в болницата и още около седмица в къщи! Тези гадости минават много бързо, ако ги спреш по-рано! Аз ако си бях взела зърната един ден по-рано щях да си спестя рагадите, ама... Също е добре след кърмене да мажеш зърната със Дефламол, Гармастан или каквото там имате за целта. На мен в Майчин дом, където родих ни даваха един крем, правен там с риванол, витамини и незнам-какво-си-още...абе-богат и мазен крем с две думи. 4 месеца кърмя успешно и съм забравила отдавна за неприятностите Grinning Успех ти желая!

# 15
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Здравей amei! Честито мъниче!
Пробвай да кърмиш със силиконови зърна! Мен това ме спаси в болницата и още около седмица в къщи! Тези гадости минават много бързо, ако ги спреш по-рано! Аз ако си бях взела зърната един ден по-рано щях да си спестя рагадите, ама... Също е добре след кърмене да мажеш зърната със Дефламол, Гармастан или каквото там имате за целта. На мен в Майчин дом, където родих ни даваха един крем, правен там с риванол, витамини и незнам-какво-си-още...абе-богат и мазен крем с две думи. 4 месеца кърмя успешно и съм забравила отдавна за неприятностите Grinning Успех ти желая!

благодаря, new_mama, силиконови zърна вzехме днес, но аz zапочнах да си кърмя беz тях....не ме боли zа сега, но докторката каzа ако zапочне пак, да пробвам с тях.....тука има едно  кремче zа zърна,което ми го дадоха в болницата, много маzно, каzва се Пурелан, с него се мажех....после една акушерка ми каzа да се мажа с кърмата след кърмене.....и от двете се чувствам добре.....надявам се повече такива работи да не правим Laughing Laughing Laughing

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Purelan е хубав крем, също като Лансинох създаден специално за кърмачки. Мисля, че също не се отмива преди кърмене. А и мазането на зърната с кърма има чудесен ефект Simple Smile

# 17
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Purelan е хубав крем, също като Лансинох създаден специално за кърмачки. Мисля, че също не се отмива преди кърмене. А и мазането на зърната с кърма има чудесен ефект Simple Smile

да, не се отмива......аz го слагам само след душ, иначе само с кърма.....благодаря много на всички zа отговорите...

# 18
  • Мнения: 35 961
Амей, за кърмата четох точно обратното - че трябва да се измиват зърната след кърмене и да не се оставя кърма по тях /статия в бебешко списание, лекарят спомана, че преди се е препоръчвало да се оставя кърма на зърната, а сега вече е отречено/

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Амей, за кърмата четох точно обратното - че трябва да се измиват зърната след кърмене и да не се оставя кърма по тях /статия в бебешко списание, лекарят спомана, че преди се е препоръчвало да се оставя кърма на зърната, а сега вече е отречено/
Хм...и ся к'во...ще се окаже, че ние не сме в час  newsm78 Резил  Embarassed

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Амей, за кърмата четох точно обратното - че трябва да се измиват зърната след кърмене и да не се оставя кърма по тях /статия в бебешко списание, лекарят спомана, че преди се е препоръчвало да се оставя кърма на зърната, а сега вече е отречено/
Няма такова нещо. Напротив, кърмата е отлична 'смазка' за зърната против разраняване и т.н. Това за измиването, особено бруталното измиване със сапун води само до проблеми.

# 21
  • Мнения: 35 961
Амей, за кърмата четох точно обратното - че трябва да се измиват зърната след кърмене и да не се оставя кърма по тях /статия в бебешко списание, лекарят спомана, че преди се е препоръчвало да се оставя кърма на зърната, а сега вече е отречено/
Хм...и ся к'во...ще се окаже, че ние не сме в час newsm78 Резил Embarassed

ъъъъъ, четох го в последното "9 месеца", не ме плюйте  Praynig

# 22
  • Мнения: 122
Ако не можеш сега да му даваш да суче, по-добре биберон - поне при моето бебе нямаше "отбиващ" ефект, ама то знаеш ли пък
Ти често ли даваш с биберон, защото и мен ме е страх от отбиване. През цялото време докато я кърмиш ли и даваш биберон или само при екстремни случаи?

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
...ъъъъъ, четох го в последното "9 месеца", не ме плюйте  Praynig

Да не си посмяла да изкажеш мнение различно от нашето Crossing Arms, щотоооо... става бой  Laughing Laughing Laughing

# 24
  • Мнения: 35 961
...ъъъъъ, четох го в последното "9 месеца", не ме плюйте  Praynig

Да не си посмяла да изкажеш мнение различно от нашето Crossing Arms, щотоооо... става бой Laughing Laughing Laughing

няма повече  newsm56
 smile3554
 smile3534

# 25
  • Мнения: 3 491
Лелее, и моите бяха такива лакоми !!! Второто по-малко ядеше, но първото ... Признавам си, че кърмех и дохранвах с формула - но не се отбиха, кърмех ги до около 6-месечни. Гонеха ме разни угризения, че не кърмя както трябва, щом моята кърма не му стига, а уж всичко вършех по правилата. Доста по-късно в едно от бебешките списания прочетох, че около 15% от майките просто не могат да задоволят потребностите на бебето си, и в това няма никакъв повод за притеснения и комплекси. Що се отнася до водата - започнах да давам, като станаха на 4 месеца и започнахме да въвеждаме други храни. И кърмата, и формулата са течни, няма опасност от обезводняване.

# 26
  • Мнения: 3 161
Цитат на: bubanka link=topic=34559.msg664874#msg664874
ъъъъъ, четох го в последното "9 месеца", не ме плюйте  Praynig
Как да не те плюем, че четеш 9 месеца?  Mr. Green
Ами те са май са за ранното захранване и всички други екстри, които препоръчват по 'българската' схема. Казвам 'май', защото аз отдавна не съм ги чела, ама през бременността доста 9 месеца изчетох и не срещнах нито една статия в подкрепа на изключителното кърмене, та после едва се оправих с литературата след раждането.


Последна редакция: пн, 18 юли 2005, 16:20 от emem

# 27
  • Мнения: 35 961
Цитат на: bubanka link=topic=34559.msg664874#msg664874
ъъъъъ, четох го в последното "9 месеца", не ме плюйте  Praynig
Как да не те плюем, че четеш 9 месеца?  Mr. Green

купувах си го, защото ходех на безплатното училище за мами, но повече за да си лафим с другите мами, отколкото да слушам Mr. Green
вЕрно не споменават нищо за късното захранване  Sick newsm78

# 28
много се радвам,че си споделяте разни неща.аз също съм за кърменето,но стига мама да се храни с подходяща храна,да не пие кафе и алкохол и да не пуши(без значение какво).моят педиатър ми препоръча да давам на моя бебо по няколко лъжички преварена вода,за да се изплакне устичката,иначе имало опастност от развитие на млечница.успех мами в кърменето  chef

# 29
  • Мнения: 3 161
Цитат на: bubanka link=topic=34559.msg664874#msg664874
ъъъъъ, четох го в последното "9 месеца", не ме плюйте  Praynig
Как да не те плюем, че четеш 9 месеца?  Mr. Green
купувах си го, защото ходех на безплатното училище за мами, но повече за да си лафим с другите мами, отколкото да слушам Mr. Green
Е добре, щом не си слушала много внимателно, простено ти е.  Mr. Green
 Grinning Grinning Grinning

А каква беше впрочем темата?
Амей, аз не бих давала вода и не бих давала добавка, много по-лесно е да си увеличиш кърмата на този етап с често слагане на гърда. Дръж ни в течение какво са ти казали чужбинските лекари, да сме в час и ние със световните тенденции.  Wink

# 30
  • Мнения: 4 629
Bambi, а лекарите какво казаха? Понеже и становището на ААП е, че кърмата е достатъчна и при адекватно и често кърмене няма нужда от вода?

Аз кърмя сина ми на 2 часа, а дори и по често. Педиатъра каза, че кърменето е достатъчно на често и, че вода не е нужна. Ама не мога де а рабера как хем бебето се обезводнява, хем не е нужна вода  Rolling Eyes Обяснението беше, че не е добре да се пълни коремчето на бебето с вода, защото няма да има достатъчно място за кърмата. Както и да е сина ми отказва да пие вода - ако се излъже да глътне някоя и друга капка на ден и това е. Аз не му и предлагам повече от веднъж на ден - не искам да го насилвам. Сигурно съм изпуснала момента да го науча докато е бил по-малък, а сега ще трябва да чакам да порастне Wink. Все още продължавам да намирам от тези кристали в памперса Cry

# 31
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Бамби, щом педиатърът ти те подкрепя, аз не бих се тревожила. Както някой ти беше написал, през деня му давай да посуква по-често от началното водно мляко, то служи чудесно за утоляване на жажда. Недей забравя и ти да пиеш достатъчно течности, разбира се, за да пазиш и твоя и неговия организъм от жегите.

# 32
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
emem, достатъчно я увеличих.... Laughingкажи речи преz час сме на гърдата....но само преz деня.....преz нощта папа само един път и толкова много кърма идва, че направо ме боли.....иzцеждам малко, преди да му дам гърдата, zащото не може да я zахапе, толкова е твърда....но се надявам, ако останеме на тоzи режим, да се регулира от само себе си.....дофторите тука са абсолютно против даването на вода....

# 33
  • Мнения: 122
Аз кърмя сина ми на 2 часа, а дори и по често.
Вие сте на 6 месеца и се храните на два часа...?! Shocked А аз си мислех, че много по-рано трябва да се разредят храненичта...на по  4 часа... Ние сега огладняваме на 3, понякога на 4 часа, а пък не ядем много - по 10тина минути. Сигурно е много индивидуално за всяко бебе и правила не важат, но си мисля, че ако трябваше да кърмя сладурчето на 2 часа, че и по-често... щях да изкрейзам  Crazy

# 34
  • Мнения: 3 161
Поздравления за успеха. За нощното препълване на гърдите бих те посъветвала да увеличиш кърменията, не е добре така, може и мастит да си докараш. Най-лесния начин да накараш бебчо да суче през нощта е да го вземеш да спи при теб, така че да не се будиш много за кърмене - взимаш го в полусън, той си хапва в полусън и всички са щастливи.  Grinning

# 35
  • Мнения: 4 244
Бамби, щом педиатърът ти те подкрепя, аз не бих се тревожила. Както някой ти беше написал, през деня му давай да посуква по-често от началното водно мляко, то служи чудесно за утоляване на жажда. Недей забравя и ти да пиеш достатъчно течности, разбира се, за да пазиш и твоя и неговия организъм от жегите.
Бу и аз да кажа че и тук мем съветваха да не добавям вода .
Когато се роди сина бяха адски жеги за Германия - 38-40 градуса и сина ми имаше точно осъщите кристали по памперса както Бамби ги описа.
Акушерката като идваше за акупукнтура - беше точно по това време, ми каза да си карам спокойно само на кърма и че си получава каквото иска.
А пък ако си мислиш че разбойника е поел една глътка вода  Mr. Green , умника той на мама.
Амейче - карай все така - справяте се блестящо

# 36
  • Мнения: 4 915
Вие сте на 6 месеца и се храните на два часа...?! Shocked  Сигурно е много индивидуално за всяко бебе и правила не важат, но си мисля, че ако трябваше да кърмя сладурчето на 2 часа, че и по-често... щях да изкрейзам  Crazy
Хей ме - на!  Crazy Crazy Crazy Шегичка!  Mr. Green
Дъщерята е на 9 месеца и пак се кърмим на 2 часа. В тия жеги и по-честичко.
Права си, с всяко детенце е индивидуално. Аз не чета по книгите на колко време да я храня, ами "слушам" нея.  Wink

# 37
  • Мнения: 1 216
Тези кристали в урината са нормално явление до 3-4 ден от раждането. Бебка също ги имаше. Но ако ги има след 4 ден от раждането на бебето, са знак за обезводняване и трябва да се сигнализира лекаря.

Аз мисля да давам по малко вода на бебето и не смятам, че това е толкова фатално!

Когато сме на разходка и е топло, бебка цялата се изпотява и тогава знам, че е жадна, а не гладна. Също така знам, че кърмата утолява жаждата, но мисля, че сега е време да и предложа и вода. Така подсказва майчиният ми инстинкт и тук той не съвпада с препоръките на педиатрите.

Нямам намерение да залъгвам детето с вода през нощта или да я наливам, когато е гладна. Просто, когато е много горещо ще и предлагам и вода! Още повече мисля, че на бебка ще и хареса, защото когато правим устна хигиена с намокрена кърпичка ( подготовка за времето, когато ще мием зъбите), бебка се облизва доволно и като я къпем лапа вода също.

Аз съм кърмена до 16 месец, до четвъртия изключително и вода ми е давана, още повече съм лятно бебе. Това никак не е попречило да наддавам идеално, нито е довело до проблеми с лактацията или нещо друго. Както много други майки са кърмили успешно и давали вода!

Водата е живот, не знам просто защо е това отрицание! Понякога си мисля, че това е заради американската култура (и не само тя, както става ясно); по- лесно е да се забрани нещо, отколкото да се обясни правилно, така че да няма нежелани последствия!

Честно казано доста съм объркана и все още не съм дала вода Thinking



# 38
  • Мнения: 4 242
Аз мисля да давам по малко вода на бебето и не смятам, че това е толкова фатално!
Когато сме на разходка и е топло, бебка цялата се изпотява и тогава знам, че е жадна, а не гладна. Също така знам, че кърмата утолява жаждата, но мисля, че сега е време да и предложа и вода. Така подсказва майчиният ми инстинкт и тук той не съвпада с препоръките на педиатрите.
...
Водата е живот, не знам просто защо е това отрицание! Понякога си мисля, че това е заради американската култура (и не само тя, както става ясно); по- лесно е да се забрани нещо, отколкото да се обясни правилно, така че да няма нежелани последствия!

Честно казано доста съм объркана и все още не съм дала вода Thinking

Джазе какво да ти кажа, решаваш- даваш! Laughing Няма лошо, особено ако детето пие (но не на гладно), значи има нужда. newsm78 Моята щерка днес сефте изпи около 40мл...за целия ден обаче Laughing
Едва ли се отрича водата като вода някъде. Според мен  Господ е създал перфектната храна и напитка за бебчетата ни- кърмата, тя покрива всяка бебешка нужда без риск от инфекции например (имаш ли идея колко е "чиста" преварената вода?), това май е и идеята на "отричането" newsm78

Аз кърмя сина ми на 2 часа, а дори и по често.
Вие сте на 6 месеца и се храните на два часа...?! Shocked А аз си мислех, че много по-рано трябва да се разредят храненичта...на по 4 часа... Ние сега огладняваме на 3, понякога на 4 часа, а пък не ядем много - по 10тина минути. Сигурно е много индивидуално за всяко бебе и правила не важат, но си мисля, че ако трябваше да кърмя сладурчето на 2 часа, че и по-често... щях да изкрейзам Crazy
Дъщеря ми е на 8 и нещо месеца и все още се храним на 2-3 часа, а сега покрай зъбите и на 1 час дори. Това не ми пречи защото се храним навсякъде и скитаме по цял ден. Laughing Най вероятно това ме е спасило от  Crazy Crazy Crazy  Mr. Green

# 39
  • София
  • Мнения: 18 679
Вие сте на 6 месеца и се храните на два часа...?! Shocked
JoyИ на годинка има по на 2 часа, че и през нощта #SillyТи не бързай да се радваш, има време да си смените "режима" Laughing
Лелее, вчера хлапето като ожадня на улицата, че като взе да ми съблича потника #CrazyУмрях от срам Embarassed

# 40
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Водата е живот, не знам просто защо е това отрицание! Понякога си мисля, че това е заради американската култура (и не само тя, както става ясно); по- лесно е да се забрани нещо, отколкото да се обясни правилно, така че да няма нежелани последствия!
Хм, не бих го обяснила с американската култура. На много места е добре обяснено защо няма нужда да се дава вода на кърменото бебе и как кърмата набавя всичко необходимо.
Но ти си преценяваш най-вече как да гледаш бебето си Simple Smile

# 41
  • Мнения: 122
Ти не бързай да се радваш, има време да си смените "режима"
Cry  Close тя май си го смени вече...  Cry днес цял ден изгладнява през два часа...Ти май ме урочаса !! #2gunfire  Wink Е нищо де, щом така иска детито!
Лелее, вчера хлапето като ожадня на улицата, че като взе да ми съблича потника #CrazyУмрях от срам Embarassed
Laughing

# 42
  • Мнения: 508
Няма страшно-и тук не дават вода на бебета.След райдането на голямата ми дъшеря и моите гърди се разраниха и спрях да я кърмя за няколко дена ,но се изцеждахи хвърлях кърмата щото беше в кръв.През това време давах на бебка адаптирано мляко.Като се оправих и миняме пак на кърма но към втория месец ми спря и си преминахме изцяло на даптирано а осе и на кисело защото ми отказа да пие друго мляко.Вода по4ти не  давах а сега на малката ми дъшеря въобще.Опитах се няколко пъти през жегите ама прави такива физиономии на отвращение 4е не я мъ4а.Сега като родих нямах достатъ4но кърма и по4нах да дохранвам,но после се заинатих и преминаме изцяло на кърма и на поискване и имам в изобилие.Верно е 4е природата с знае работата и въобще не се шашкай за водата.Ще дойде времето и вода ще пие-споко

# 43
  • Мнения: 4 629

Вие сте на 6 месеца и се храните на два часа...?! Shocked А аз си мислех, че много по-рано трябва да се разредят храненичта...на по  4 часа...

Да кърмя на 2 часа и на 1 час, защото когато сина ми бече на 4 месеца храненията му бяха на 4 -5 часа. В резултат теглото му падна от 25тия процентил на 5тия и сега не може да си навакса Sad. И дори при тези чести кърмения кристалите в памперса пак са на лице. А вода категорично отказва да пие 

Последна редакция: ср, 20 юли 2005, 20:14 от Bambi

# 44
  • Spain
  • Мнения: 3 750
zначи да обясня....бебето ми е 4.400 и яде около 100 гр. на ядене.10 мин. след кърменето отново е гладен. давала съм му до сега само 4 пъти по 30 мл. като дохранване,zащото толкова силно суче,че zърната са ми в кръв след храненето и не мога да му дам повторно кърма. днес бях на консултация и спряха кървенето с лаzар, но ми каzаха да иzполzвам няколко дни помпа, zа да могат да zаzдравеят zърната.
амеи мен ме боляха  ,кървих   и ми се разраняваха зърната - иска6 ли да ти пратя едно мазило - казва се  Grietalgen -тук още от родилното се мазах с него и зна4ително ми намалява6е болката
за водата -ами може да пробва6 да даде6 - така е справедливо нали! -ако иска може дам у дава6ако не ,забрави за водата
 гери изобщо вода не близна до към 4-я 5-я месец

# 45
кажете ми моля,момичета, иzобщо ли не трябва да се дава вода на бебока? Кърмя нормално,но давам по малко и иzкуствено мляко, zащото малкия папа като ламя......тука категорично са против даването на вода, но е 26 градуса и ме е страх да не се обеzводни.......
Да така е. кърмата съдаржа вода . достатъ4но е само да го кърмиш и той вси4ко си приема.И тък при нас сащо са кадегори4ни за водата.няма за какво да се притесняваш.

Общи условия

Активация на акаунт