Бързи и вкусни палачинки с дупки, като катми!

  • 15 144
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Да. А катмите не се ли правят с мая? Или бъркам нещо?
Да, катмите са с мая и без мляко Peace
Общо взето и аз правя палачинките с кисело мляко, но вместо хлебна сода, заменям водата с газирана такава /в повечето случаи/
Според мен палачинките с кисело мляко са по-крехки и вкусни от тези с прясно мляко, но не могат да се сравнят с катмите Blush

# 31
  • София
  • Мнения: 1 402
катмичките се правят с прясно мляко и мая, когато се добавят малко сода и кисело мляко се наричат марудници, поне в родопите им казват така:) задължително се ползва масло, а не олио, независимо дали е на тефлонов, обикновен тиган или сач, палачинките се правят със сода, прясно мляко/вода; обикновено избягвам да използвам повече от 1 яйце на половин килограм брашно, защото ако са повече вкусът на яйце се усеща много силно и стават като бисквити независимо дали са палачинчици или катмички

# 32
  • София
  • Мнения: 618
на обикновен тиган, след като си сложиш мазнината и я загрееш, изсипи от палачинковата смес. Нека не е много силен котлона ти, но да не е и слаб. Първоначално тя залепва. Поизчакваш докато дойде момента в който, като побутнеш с шпатулката и крайчето се отлепи. При мен - поне 3-4 минути.

Само да споделя и своя опит. Баба ме научи да правя палачинки в пети клас. Крехки и стават като дантела. Но има значение тигана и силен котлон Почти да пуши, така да се каже Mr. Green И една палачинка става за 2 минути и по-малко Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 1 402
на обикновен тиган, след като си сложиш мазнината и я загрееш, изсипи от палачинковата смес. Нека не е много силен котлона ти, но да не е и слаб. Първоначално тя залепва. Поизчакваш докато дойде момента в който, като побутнеш с шпатулката и крайчето се отлепи. При мен - поне 3-4 минути.

Само да споделя и своя опит. Баба ме научи да правя палачинки в пети клас. Крехки и стават като дантела. Но има значение тигана и силен котлон Почти да пуши, така да се каже Mr. Green И една палачинка става за 2 минути и по-малко Peace

да, съгласна за котлона - силен:)))

# 34
  • Мнения: 2 784
Катмите се правят с мая и мляко, но с много малко яйца, доколкото помня... newsm78
А палачинки на дупки правя по следната рецепта-
4 яйца, чаша прясно мляко, чаша газирана вода, 2 чаши брашно, щипка захар, щипка сол. Пека на силен огън, на тефлоновия тиган със съвсем малко олио и , като ги извадя, с помощта на шпатулка ги мажа с краве масло. На дупки стават от содата, ако нямате сода, може да замените с обикновенна вода, но няма да станат на дупки.

Общи условия

Активация на акаунт