зъб на 4 месеца - възможно ли е?

  • 1 436
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 477
Да допълня - наистина не е задължително зъбките да излизат мъчително. В началото като се роди беба бях отчаяна понеже всички ми казваха - е1 след първите 3 месеца коликите ще спрат (нашите бяха зверски Sad), но после идват мъките със зъбите! Вярвай ми, аз не знам какво значи мъчително никнене на зъби, а вече имаме 16 броя здрави и бели зъбчета! Малката никога не е имала температура или разтройство при поредното зъбче. Единствено не е искала да се храни за ден-два точно преди да пробие зъбчето.Колкото до лигавенето - след 3-тия месец започват да секретират слюнчените жлези, но бебетат още не умеят да преглъщат слюнката. Така че точно това не е едниствения критерий за зъбчета....А бебето, с което бяхме заедно в родилния дом придоби първо зъбче наистина на 4 месеца..... Wink
Лек ден и слънчево лято  bouquet

# 16
  • Мнения: 263
Да допълня - наистина не е задължително зъбките да излизат мъчително. В началото като се роди беба бях отчаяна понеже всички ми казваха - е1 след първите 3 месеца коликите ще спрат (нашите бяха зверски Sad), но после идват мъките със зъбите! Вярвай ми, аз не знам какво значи мъчително никнене на зъби, а вече имаме 16 броя здрави и бели зъбчета! Малката никога не е имала температура или разтройство при поредното зъбче. Единствено не е искала да се храни за ден-два точно преди да пробие зъбчето.Колкото до лигавенето - след 3-тия месец започват да секретират слюнчените жлези, но бебетат още не умеят да преглъщат слюнката. Така че точно това не е едниствения критерий за зъбчета....А бебето, с което бяхме заедно в родилния дом придоби първо зъбче наистина на 4 месеца..... Wink
Лек ден и слънчево лято bouquet

Не смея много, много да се хваля , но и при мойта щерка е така. Ама хората казват, че попринцип на момичетата по-лесно им избиват зъбите.

И да допълня, на мойта красавица на 4тия месец и избиха едновременно двата долни зъба. В момента сме по средата на 6ти месец а имаме седем. Да не говорим, че горните четири и избиха едновременно  #Crazy

# 17
  • Мнения: 105
Е, момичета ако знаете колко съм ви благодарна за тази дискусия, особено на Никол. Мойто бебе (на 11 м. с 4 зъба) вече 2 месеца има такова топче и аз доста се бях притеснила а не намерих нищо в мойте книги, въпреки че имам доктор Спок и доста си го харсвам. Водих го на педиатър и при зъболекар и въпреки че питам, те е двете нищо не ми обясняват, само викат "не се притеснявай." Мен естествено тази реплика изобщо не ме успокоява защото и 2-те гледаха малко странно.

Колко му е? 2 изречения само - че е киста, че се случва на бебета, че изчезва от само себе си и че нищо не означава - и вече съм напълно спокойна. Ама не знам защо нашите лекари хич не обичат да обясняват, а само да дават наставления....

Както и да е - да живее форума и д-р Спок!!  Grinning Grinning Grinning

Само още един въпрос се сетих - чели ли сте някъде за колко време изчезва? Понеже при нас доста се задържа.... По принцип знам че всяко нещо в устата което не минава за 2 седмици е притеснително, а при нас вече месеци седи това топче. Да тормозя ли още лекари според вас?

Общи условия

Активация на акаунт