А какво ви харесва сега?

  • 1 887
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 12 666
Контра на темата за забравените жестове. Според вас, има ли някакви предимства нашето време?

# 1
  • Мнения: 1 813
Има.
Осъществявам много бързо и лесно контакт с хора, които са мноого далече от България.
Това е първото,за което се сещам.
Има и още със сигурност.

# 2
  • Мнения: 1 312
Комуникациите,
Наличност на продукти в магазина,
Липса на опашки за стоки,
Полуфабрикатите или мързеливите,както аз ги наричам храни,
Мобилността,
Достъпа до информация.

# 3
  • Мнения: 3 405
Въпреки спомените, които ми навяват носталгия (не винаги) сега се възползвам от всякакви новости.
Миналото си е минало  Grinning Настоящето винаги има предимства пред миналото.

Последна редакция: нд, 09 ное 2008, 13:15 от Анджелина

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Това, че мандарините у нас
вече не идват само с Дядо Мраз.  Grinning

# 5
  • Мнения: 54
Това, че не се учи и в събота.

# 6
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Че мога да пътувам не само до Унгария.
Че живея на място, чиято архитектура е доста различна от панелната конфекция.
Че обзавеждането на домът ми зависи от личният ми вкус и финансови възможности, а не от това какво има в мебелният магазин.
Че същото се отнася и до облеклото ми, образованието ми, козметиката ми, храната ми.......
Че интересните книги не се купуват с връзки и ги има когато ги потърсиш.....вестниците и списанията също.....

# 7
  • Мнения: 5 710

- Интернет и мобилните комуникации. Светът стана малък и достъпен. Почти всичко може да се постигне, ако се възнамери.
- Информацията.
- Свободата на мисълта, на словото, на придвижването. Достъпния транспорт.
- Наличието на частна собственост и свободна инициатива.
- Домакинските улеснения от всякакъв характер - от пералнята, до почистващия робот.
- Купуването на шампоан не е повод за разходка с приятелки и търсене,  дефицитът не притиска към абсурдни открития.
- Облекчаването на болката, напредъка на медицината.

# 8
  • Мнения: 4 734
Пренаситеността от всичко на мен лично не ми е интересна. Иначе ми е добре,че по Великден мога да си купя козунак без да се редя на километрична опашка Laughing

# 9
  • Мнения: 502
     Въпреки носталгията по миналото,моето време е настоящето. Настоящето и бъдещето. Харесва ми това,че сякаш от няколко години поумнях,така да се каже,разделих се с илюзиите,с наивността,със сляпата доверчивост. Сега сякаш започвам живота си отново,и ми е по-интересно,по-хубаво. Всичко това се дължи на промени в живота ми в личен план. А иначе сега  ми харесват големите и пълни магазини,възможностите за пътувания,дори предизвикателството да се справяш сам в живота,без някой да се "грижи" за теб. Е,още търся онзи вкус на филия с домашно масло и мед,но по-скоро за да го опитат и децата ми,не за себе си.

# 10
  • Мнения: 743
Напълно свободният достъп до информация по всяко време и за всичко.
Възможността сами да определяме какво ни харесва и какво не.
Свободата да отглеждаме децата си според нашите разбирания и ценности. Без наложени шаблони на възпитание.
Разнообразието на каналите по телевизията.
Всички тези кухненски уреди, които ти спестяват сълзи, нарязани пръсти и т.н.
Да се кача на колата си и да отида, където поискам без да питам на кого кога ще му трябва семейното возило.
Има и още много.....

# 11
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Като тегля чертата, сега ми харесва много повече от "преди". Плюсовете са много повече.

# 12
  • Мнения: 2 161
Всичко ми харесва.

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Преди нямаше компютри, нямаше БГ-МАММА...

# 14
  • Мнения: 5 370
ПРЕнаситеност.
ПРЕинформираност.
ПРЕнаселеност.
ПРЕпускане.
ПРЕквалификация.
ПРЕзадоволеност.
ПРЕкалено консуматорство.
ПРЕнапрягане.Но и ПРЕболедуване.
И всичко това се води за ПРЕстиж. ooooh!

# 15
  • Мнения: 4 300
Харесва ми многото информация, харесва ми интернетът, харесва ми свободата да говориш, с когото искаш, да ходиш където искаш, и най важното да знаеш всичко без да си ходил там и без да си говорил с него.
Харесвам избора.

# 16
  • Мнения: 11 918
И от двете теми разбирам, че май само аз се редя на опашки за козунаци все още по Великден.Е, не километрични, но все пак опашки.

Сега ми харесва, че няма дефицитни стоки.
Имам бърз и лесен контакт във всеки момент с близиките и с приятелите.
Няма закон, който да ти определя  на каква площ имаш право да живеем
И това, че не живеем в чак такова лицемерно общество, в каквото живеехме преди.

Преситеността и възигане в култ на консуматорството на мен не ми харесва.
Не ми харесва, че детската градина, в която ходех като дете е превърната в БИЛА, а сега със свито сърце ще чакам дали ще приемат сина ми в детска градина и в коя.

Но тъй като темата е оптимистична, да завърша с още нещо, което ми харесва- това, че когато се съберат няколко почивни дни, задължително пътуваме за някъде,че това вече е начин на живот на повече хора и поради това с нас пътуват и приятелите ни, че е развит селския туризъм и има възможност да отседнем в уютни къщи за гости


# 17
  • Мнения: 5 940
Мога да пиша в твоята тема сега и без въобще да те познавам да  да ми е любопитно и интересно. Мога да се облека и гримирам , както си искам, да се движа с колело, пеша или с удобна кола, без да чакам години. Мога да ям пресни плодове през зимата, а не да пия компоти. Да нарисувам синът ми като пате или елфче, защото така му иска да е в момента и хората по улиците да не ме обявят  за луда. Да избирам кой вестник да чета, коя телевизия да гледам, каква музика да слушам.
 Да не ми е необходимо да ставам от леглото, когато искам да гледам любим филм.
Харесва ми, че мога да не забравям хубавите неща от миналото и да си ги втъкавам спокойно в живота ми днес.

# 18
  • Мнения: 592
Харесва ми достъпността на всичко, макар това да доказва теорията за консуматорското общество. Харесва ми че откъдето и да го погледнеш, задминах постиженията на баща ми, за което той само би се радвал. Харесва ми, че бъдещето се очертава да е интересно, гледайки настоящето.

# 19
  • Мнения: 2 792
Харесва ми многото информация, харесва ми интернетът, харесва ми свободата да говориш, с когото искаш, да ходиш където искаш, и най важното да знаеш всичко без да си ходил там и без да си говорил с него.
Харесвам избора.
И аз като Рокси Simple Smile

# 20
  • Мнения: 304
 Peaceхаресва ми интернет,възможноста да се пътува свободно навсякъде-разбира се ако имаш средства Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 1 783
Това, че децата ми няма да са чували изречението "Това, което се говори вкъщи, не се повтаря навън пред никого".
Че няма да знаят какво е печатът "Неблагонадежден".
Че за тях "с буржоазен произход" ще значи просто "Гражданин".
Че могат да влизат  и излазат от черква, без това да стане достояние на цялото училище и повод за специален "Час на класния".

# 22
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
Това, че децата ми няма да са чували изречението "Това, което се говори вкъщи, не се повтаря навън пред никого".
Че няма да знаят какво е печатът "Неблагонадежден".
Че за тях "с буржоазен произход" ще значи просто "Гражданин".
Че могат да влизат  и излазат от черква, без това да стане достояние на цялото училище и повод за специален "Час на класния".
хм, аз съм израстла в комунизъма и това изречение нашите никога ве са ми казвали, а в черквата си влизахме и си излизахме без проблем  Rolling Eyes както и да е, де.
харесва ми това, че има денонощни магазини. свършат ти цигарите и има от къде да си купиш... кеф!!

# 23
  • Мнения: 2 792
 Кармакома странно, аз разбирам Имелда прекрасно какво има предвид и разбира се, че не можеше да се ходи на черква, имаше си и полицейски постове. И каквото се говореше в къщи, навън не трябваше да се говори и на пионерските съвети се натякваше, че родителите ти не са от "работническата класа". Уви Имелда не си измисля и аз помня.
Ти вероятно си по малка.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 783
...и не си имала роднини и близки на семейството съдени от Народен съд...

# 25
  • Мнения: 2 448
Като цяло животът ми харесва повече сега, само ЕГН-то си не харесвам вече.  Mr. Green

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Комуникациите  Peace

# 27
  • Мнения: X
Свободата да се изразяваш.
Свободата да пътуваш.
Свободата да бъдеш себе си.

# 28
  • Мнения: 516
Светът наистина е едно голямо село. И това е прекрасно!

# 29
  • Мнения: 5 539
... А от друга страна е ужасно!

Харесва ми това, че цялата информация, от която се нуждая, е на един клик разстояние.
Харесва ми пъстротата на живота, а някога всичко беше сиво.
Аз всъщност нямам отрицателни спомени от онова време, в него оставих онези си блажени детски години, в които все още не си длъжен да даваш оценка на света около себе си, а само го преживяваш като необособена част от него.

Последна редакция: нд, 09 ное 2008, 21:41 от Лилита

# 30
  • Мнения: 6 618
Свободата във всеки един аспект на живота ,ако се научим и как да я използваме ще е супер.

# 31
  • Мнения: 4 651
Тогава бях дете, не мога да правя сравнения. Живея си в сега-то и за тогава просто слушам с любопитство. Струва ми се, че не е било. Дори понякога се дразня от безплодни съжаления, защо не е тогава.

# 32
  • Мнения: 386
Комуникациите,
Наличност на продукти в магазина,
Липса на опашки за стоки,
Полуфабрикатите или мързеливите,както аз ги наричам храни,
Мобилността,
Достъпа до информация.

Да добавя само осъвършенстването на предметите от бита, които сякаш не забелязваме , но живота ни без тях би станал немислим.

# 33
  • Мнения: 24
Кинтите...многото кинти

# 34
  • Мнения: 118
Възможностите .
Изборът.

# 35
  • Мнения: 3 268
Всичко,с изключение на задръстванията в София,ми харесва повече от преди.

# 36
Много обширна тема,ако решим да пресметнем сумарно плюсовете и минусите на  времето от преди и след 10 ноември. Всяко време си има своите предимства и само столетниците могат да направят разликите.

Не можем да върнем времето,дори и да искаме,защото света се е развил технологично със или без нашето съгласие  за добро или за лошо.

Последна редакция: пн, 10 ное 2008, 14:53 от пловдивчанка

# 37
  • Мнения: 2 478
Напредъка на медицината.
Технологиите.
СВободата на човека да избира как да живее живота си,без да е унифициран.
Това,че ако сега си по-умен и работиш повече от другите,ще бъдеш по-богат.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 840
Силиконът.
Сега всички имат цици и никой не ме зяпа брутално, както преди,  когато надарените бяхме малко Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт