Давате ли дъвки на децата си?

  • 8 150
  • 98
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 547
Дъвчат дъвки всеки ден. Не помня откога датира дъвкодъвкането, но май започна още преди да навършат 2 години.

# 76
  • Мнения: 679
НЕ  Naughty
Мием зъбите с четка и паста, което в никакъв случай не може да се замени от дъвката

# 77
  • Мнения: 6 206
Да, дъвче...
Дъвки, снаксове, бонбони, шоколади, кока кола - всички кошмари на ССФ ги давам без ограничение.
И му омръзват и не ги търси.
За зъбите - беше същото при нас. С времето свикна и си търси сам миенето.
Ще си упорита и с обясняване, ще свикне, няма къде да ходи.

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 213
Всеки ден - по половин дъвка, по няколко пъти на ден!
Поне ги изплюва, мисля, че е период, като му омръзне, ще спре.

# 79
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 459
Давам дъвка. Започнах да давам след втората година, когато започна да разбира правилата  Laughing Не я гълта, не я плюе, където й падне, мие си зъбите освен това.
Относно вредните съставки- не ме впечатляват изобщо. Детето дъвче дъвка веднъж седмично, за около десетина минути, за какви вреди говорим  Stop

# 80
  • Мнения: 1 312
Давам , дъвчат от доста време дори вече и балончета правят  Joy

# 81
  • Мнения: 1 089
Да, давам. Може би е била на 2,5-3 години. В началото ме беше доста страх да не се задави, но предпочитах дъвка вместо шоколад, примерно.
А що се отнася до миенето на зъбите, дъвкането в никакъв случай не може да го замести.

# 82
  • Мнения: 743
Да, давам, но рядко. Научи се да дъвче, но когато й писне вместо да я изплюе я гълта.

# 83
  • Мнения: 367
Каката дъвче дъвки,номер две и тя.Когато и писне ги плюе е случвало се е ида глътне някоя.Зъбите си мием без проблем от около една година с четка като големите,а преди това по-скромно.Предпочитам да им давам Орбит.

# 84
  • Мнения: 423
Да давам дъвка.Прояви интерес към 3г.

# 85
  • Мнения: 148
И аз давам,беше на 2.6г.,обожава да дъвче!Когато дъвката вече не е сладка,сам я изплюва.

# 86
  • Мнения: 1 364
Давам.
На 2 и нещо беше когато дадох за първи път.
В началото по съвсем малко, защото ги гълташе.

Миенето на зъбите обаче е задължително и няма нищо общо с дъвките.


Сега почти всеки ден иска дъвка. Като й омръзне да дъвчи я изплюва.

# 87
  • Мнения: 698
Искам да попитам - защо давате дъвки на децата си, след като не съдържат нищо полезно, по-скоро съдържат вредни съставки? Само защото се предлагат в магазина, защото повечето деца дъвчат, защото вие обичате да дъвчите или имате друга причина? Не се конфронтирам с вас /не се заяждам/,наистина питам. Искам да разбера дали е инерцията на потребителя или имате друга причина?   bouquet

# 88
  • София
  • Мнения: 38 632
Давам дъвка. Вече започна сама да я плюе, вместо да я гълта. Но сега пък дойде другия проблем - залепена дъвка на всякакви места, дрехи и пр.
Защо давам дъвка ли?
Ами аз като дъвча какво, да почна да и обяснявам колко е гадна и вредна ли?
Чела съм за аспартама и фенилалалина.
Впрочем всички дъвки Орбит, независимо детски или не, го съдържат.
Други продукти с подсладители гледам да избягвам, така че това ми е единствения "грях".

# 89
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Давам дъвки. Лошото е после,че ги намирам залепени все на странни места. В началото ги гълташе.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт