Давате ли дъвки на децата си?

  • 8 133
  • 98
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 841
Искам да попитам - защо давате дъвки на децата си, след като не съдържат нищо полезно

Обичам да дъвча дъвка и да правя балончета. Винаги имам пакетче дъвки у себе си. И това мноооооого, много години преди да се появят рекламите и изобилието по магазините, така че едва ли е чисто потребителска инерция. Мисля, че животът не е един непрекъснат низ от "полезности", има и неща, които човек прави просто защото са му приятни, а не защото непременно ще му бъдат от полза.

# 91
  • Мнения: 790
Не давам дъвки. Но пък давам много шоколади.
Миенето на зъбите при моето дете се получи много лесно и не среща никаква съпротива. Мие сам, но и аз доизмивам, за да сме сигурни в качеството  Laughing

# 92
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Давам, е силно казано,не,не давам,тя сама си взема,навик и стана кога влиза в колата ,знае,че само там има дъвки,и сама тогава иска,през другото време не се сеща....обикновено ги гълта не ги залепя все още smile3506
Каката отдавна сама си купува,с една дума там края е изпуснат smile3516

# 93
  • Мнения: 532
Все още не съм давала и скоро не смятам да давам.Мием си зъбите вече без проблем ,но и тя не искаше и не ми даваше аз да й ги мия.Този период постепенно отмина.

# 94
  • София
  • Мнения: 3 249
Негова приятелка дъвчи и той я загледа веднъж с интерес. Дадохме му и на него дъвка, а той я поогледа и ми я сложи в устата-за моя радост де Joy

# 95
  • Мнения: 643
Рядко, но като поискат-да.

# 96
  • Мнения: 698
Е, нека и аз да кажа нещо добро за дъвките. Laughing По време на хрема са полезни, защото дъвченето възпрепятства разпространението на инфекцията към ушичките, свързано е с Евстахиевата тръба /казано много накратко/. Така че деца, които често правят инфекции в ушичките, имат повече основание да дъвчат дъвки.
Проблемът е, че покрай алергиите на дъщеря ми, доста неща съм изчела и за съставките в дъвките. Не само подсладителите и оцветителите са опасни за здравето. Изобщо, разбираме ли онези химиики, описани върху гърба на опаковките на дъвките или погледа ни се плъзга по тях, защото нямаме представа какво означават?! Аз също, много рядко, позволявам, когато другите деца около голямата ми дъщеря дъвчат и тя поиска. Но не твърдя, че е все едно дали дъвчи дъвки или не.
[/quote]
 Мисля, че животът не е един непрекъснат низ от "полезности", има и неща, които човек прави просто защото са му приятни, а не защото непременно ще му бъдат от полза.
[/quote]
С това, казано от BirdsFlu съм съгласна. Не бива да бъдем и крайни. Просто ми направи впечатление, че някои от изказалите се не са се замисляли за дъвките. Извинете, ако ви подразних. Исках да бъда само провокатор на размисли.  Simple Smile

# 97
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Да давам дъвка на моят малчуган,но му обясних че не трябва да ги гълта,а да ги плюе когато не муу се дъвче.Слава богу ме разбра.И зъбите си мием с удоволствие...

# 98
  • варна
  • Мнения: 1 830
Давала съм 1-2 пъти, но на нея не и хареса Laughing

Общи условия

Активация на акаунт