Кой къде ще учи 1-ви клас 2009-Варна?

  • 22 369
  • 300
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 140
Здравейте и от мен!Писах в няколко форума по темата ама този е точно като за мен.Аз още от миналото лято си блъскам главата за моя син .Ужасно ми е объркано.Живеем от 2 години в Аксаково,той в момента ходи на гпадина във Владиславово а аз работя на центъра до Стоматологията.И така имам 3 района между които да избирам училище.Подадох молба в началото на януари в Д.Дебелянов защото ми е що годе близо до работата/не знам доколко това ще ми е от полза /,също и в П.Евтимий във Владиславово/тъй като голяма част от децата в ДГ ще са там и може би по-лесно ще преудолее прехода/ ,поинтересувах се и за училището в Аксаково.Там най-ме удовлетворява това че ще има занималня до  часа,но не знам защо нещо не ми се ще да е там.Сигурно имам някакви предразсъдъци че нивото на обучението няма да е на ниво /естествено нямам доказателства просто така си мисля/.Не мога да се класирам за никое от т.нар.елитни училища тъй като нямам адресна регистрация в центъра.ПРочетох не особено добри мнения за Д.Дебелянов.Повечето от училищата ,за които пишете не ми говорят нищо като имена и нямам представа къде са.Абе хаоса е пълен.

# 76
  • Мнения: 84
zizivoli аз съм на същия хал #Crazy.
От миналата зима разпитвам.Дори дъщеря ми изкара курса (последният тогава)към Руското училище ;защото се чу
че което дете си плати и изкара курса има големи шансове да премине изпитите за кандидатстване и до го приемат.
Точно след курса премахнаха изпита за влизане в първи клас Rolling Eyes .Е поне детето беше доволно и й беше интересно ;с желание ходеше.
После почнаха едни ходения по мъките къде ще сме защото училищата които горе-долу си харесахме не са ни район което означава че е малко вероятно да влезем.Визирам Раковски и З.Стоянов.Затова вчера отидох до Н.Геров и подадох заявление за първи клас и бяхме вх.№100 Sick #Crazy.Направо луда работа.
Искам да уточня за E=mc2 което знам
-Н.Геров - приемат от началото на годината
-З.Стоянов- и аз разбрах че от март месец са почнали(утре и там ще ходя)
-Раковски-след априлската ваканция
-Руското-също след априлската ваканция.
Ако имам друга информация ще пиша Peace

# 77
  • Мнения: 140
А тези като ориентир къде се намират :Найден Геров и Захари Стоянов .На мен също Д.Дебелянов ми е далеч от одреса на който съм регистрирана/Владиславово/ ама ме увериха че нямало значение за тях.

# 78
  • Мнения: 84
Н.Геров е над завод "Дружба";ако се сещаш къде е или под община "Приморски"
З.Стоянов е в кв.Чайка както и Раковски.
Разбирай нито едно не ми е в района ;аз съм до В.Друмев(зад Спортна зала) #Crazy.
То по принцип за всички училища ме увериха че нямало значение къде живееш(адресната регистрация)ОБАЧЕ
децата които са в района на дадено училище или имат кака ;батко в същото училище са с предимство пред другите деца независимо коя по ред ти е молбата ... Tired

# 79
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Не знам защо толкова сте се ошашкали за тези ройони. Няма да върнат дете от училище. Училищата са делигиран бюджет, което означава че се борят за повече ученици. Не вярвам някой да не го приемат там където желае. Не визирам Руското Кирил и т.н елитни.

zizivoli , може учитлеката в Аксаково да е мноооооооого по добра от тази в Д. Дебелянов. Не избирайте училище, а учителка! Идете срешнете се с нея. Намерете родители на деца 4ти клас говорете с тях.Те най- добре могат да ви дадат мнение за госпожата Peace

# 80
  • Мнения: 13 512
Захари Стоянов е в сградата на Математическата гимназия в Чайка

# 81
  • Мнения: 84
Мимито  bouquet както винаги да ни успокои Hug

# 82
  • Мнения: 140
Не знам защо толкова сте се ошашкали за тези ройони. Няма да върнат дете от училище. Училищата са делигиран бюджет, което означава че се борят за повече ученици. Не вярвам някой да не го приемат там където желае. Не визирам Руското Кирил и т.н елитни.

zizivoli , може учитлеката в Аксаково да е мноооооооого по добра от тази в Д. Дебелянов. Не избирайте училище, а учителка! Идете срешнете се с нея. Намерете родители на деца 4ти клас говорете с тях.Те най- добре могат да ви дадат мнение за госпожата Peace
Мимито  bouquet както винаги да ни успокои Hug
В един друг форум в който активно пиша има една такава същата дама която всички много обичат и чийто съвети са много добри.Когато се налага от време на време ни скастря ако много се увлечем в паникьосването.Мимито ми прилича много на нея  bouquet

# 83
  • Мнения: 84
То трябва да има някой който да успокоява  bouquet!!!
Аз вече психясах #Crazy.
Като си спомня с избора на детската градина бях същата картинка smile3511 ;ходих;разпитвах ;оглеждах.
Според мен няма родител който да не се притеснява на каква учителка ще попадне детето му.
Не можеш с лека ръка да кажеш каквото такова ;нали искаме винаги най-доброто за нашите мили гарджета Hug

# 84
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
  bouquet  bouquet  bouquet
Последното което искам е да ви кастря.Просто бъдете по - спокойни. Училището не е като ДГ. Няма опашки, няма ред, няма списък. Просто като си вземете удостоверението края на май бързичко си го занесете в желаното училище. Така макар подали молба 100, може да сте приети.
Не вярвам някое дете да не го приемат в желаното уичилище. Не вярвам да се откажат от субсидията Peace
Просто хвърлете повече сили за прекрасна лятна ваканция!    bouquet  bouquet
А на 15.09 всички ще сме със сълзи в очите пред поранслите деца...

# 85
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
да, растат сладурите Simple Smile

аз също съм с районна дилема, защото избирам между двете най-близки -  едното е супер желано от мах'лата, а другото хич... никои не знае защо - "лошо управление", то и така изглежда де...

Какво направих - подадох молби и в двете рано и сега проучвам госпожите доколкото е възможно преди майките да се съберат в градинките на пролет.

# 86
  • Мнения: 84
Айде от сега ме просълзи бе Миме smile3518.
Аз на първият учебен ден ще съм със шепа валериан Mr. Greenче като се знам каква съм ...ще има да бърша сълзи и сополи.До последно ще я стискам мойта щерка за ръката че да не я изпусна в тълпата.А каквато  съм перка ще стоя всяко междучасие в двора на училището и ще й звъня да я чуя какво прави.
Аз ако знаете пред детската градина колко стоях да не би да я чуя да реве .... #Shocked.
Е то как ще ни побелеят косите?
След година сигурно ще си пишем тука пак и ще си спомняме какво сме изживели..

# 87
  • Мнения: 43
zizivoli,
Не виждам никакъв смисъл детето да ходи на училище във Владиславово-нито до вкъщи е близо, нито до твоята месторабота.
Убедена съм, че „Д.Дебелянов” в никакъв случай не е по-добро от училището в Аксаково.Мои познати живееха в Аксаково и децата им учеха там (това преди 3-4 години). Преместиха се в центъра на Варна, децата - в СОУ „Климент Охридски”. Децата нямаха никакъв проблем, напротив-отново си бяха отличници, въпреки подигравките в началото на някои съученици с по-снобарски виждания. За много кратко време подигравките спряха и се оказа, че подготовката им е на ниво-бяха 3 и 6 клас, ако не се лъжа.
Занималнята също е предимство, ако нямаш близък на разположение.
Често спрягани в темата и близки до Стоматологията са Руското и Славейков; не е далеч и Климент Охридски. В никое от тях няма занималня-ползват се частни.
В 1,2 клас ще трябва някой да води и взема детето, да му стопли обяд, да стои с него и т.н. (ако не е на занималня). Така че е важно как вие сте организирали това- ще ви подскаже най-удачния вариант.
Успех, каквото и да решите!

# 88
  • Мнения: 140
Doty  Hugблагодаря !Разполагам с още малко време да взема решение .Най -гадното е че отговорността е голяма и че взимаш решение за друго човешко същество .Но това е да си родител посре си носиш последствията ако въпреки огромното ти желание да постъпиш по най-правилния начин все пак си допуснал грешка.
В 1,2 клас ще трябва някой да води и взема детето, да му стопли обяд, да стои с него и т.н. (ако не е на занималня). Така че е важно как вие сте организирали това- ще ви подскаже най-удачния вариант.
Това никак не сме го организирали по разбираеми причини.Нямам никой на близо който да помага и в крайна сметка щях да кандисам на някоя частна занималня макар това сериозно да се отрази на семейния бюджет.Ще се поинтересувам от училището в Аксаково ,мен точно тези предразсъдъци ме притесняват.Едва ли не селско училище /то е град де ама../,ще го гледат с пренебрежение а знаем децата понякога колко жестоки могат да бъдат.Благодаря ви момичета !Не се успокоявам от това че и други майки преминават през моя ад но някак ми е по-леко като знам че не съм сама. Heart Eyes

# 89
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не виждам никаква причина да се притесняваш, че детето живее на по-чисто и красиво място от някои зле възпитани пишман гражданчета от голямото дубрутру.... и не пътува всеки ден..., което не е за подценяване.

Общи условия

Активация на акаунт