препоръка за пералня

  • 8 006
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
# 16
Аз не съм за Candy!! Купихме си Candy с горно зареждане за 650 лв - пълен боклук! Пере 3 часа, а после дрехите мръсни! Сега си взехме Electrolux и съм мнооого доволна.

# 17
  • Мнения: 2 122
и аз да добавя функциите на нашата пералня тогава- отложен старт до 24 часа, защита от деца, ръчно нагласяне на обороти, температури, изплаквания /това повярвай си е доста важно/, бърза програма, програма за деликатно пране, силвър нано изпиране, функция лесно гладене
мисля, че за сумата от 600 лева тази пералня е просто перфектна

# 18
  • Мнения: 3
Това, което аз искам от пералнята е да отговаря на т.нар. 6то чувство - да прецени за съответното тегло на сухото пране колко вода да използва, на какви градуси, и каква сила на центрофугата. Това е основното. Важно е да има ръчно пране, защото Алекс утре навършва 4 месеца, а аз все още пера всичко на ръка ... и точно тук бих добавила, че искам антибактериална програма за самопочистване. Това ми е харесало във Whirlpool -а, който струва 729 лева.
А иначе, ако можехме да си позволим, щяхме със сигурност да вземем Bosch, но цената при такива функции е над 1200 лева Sad

# 19
  • Мнения: 3 993
Така като чета, ти май си избрала вече Whirlpool 6th sense.
Аз имам такава, модела е AWO/D 43136, купена преди няколко години. Има всичко, каквото си написала,че търсиш - и антибактериална програма, и такава за ръчно, и за деликатни тъкани, и отложен старт,програми за всички видове тъкани, и т.н. Има много специфични функции, аз даже не ползвам повечето от тях. Аз съм много доволна от пералнята. Peace

# 20
  • Мнения: 3
Така като чета, ти май си избрала вече Whirlpool 6th sense.
Аз имам такава, модела е AWO/D 43136, купена преди няколко години. Има всичко, каквото си написала,че търсиш - и антибактериална програма, и такава за ръчно, и за деликатни тъкани, и отложен старт,програми за всички видове тъкани, и т.н. Има много специфични функции, аз даже не ползвам повечето от тях. Аз съм много доволна от пералнята. Peace

Супер!

А шумна ли е? Само за това нямам инфо Sad

# 21
  • Мнения: 1 227
Това, което аз искам от пералнята е да отговаря на т.нар. 6то чувство - да прецени за съответното тегло на сухото пране колко вода да използва, на какви градуси, и каква сила на центрофугата. Това е основното. Важно е да има ръчно пране, защото Алекс утре навършва 4 месеца, а аз все още пера всичко на ръка ... и точно тук бих добавила, че искам антибактериална програма за самопочистване. Това ми е харесало във Whirlpool -а, който струва 729 лева.
А иначе, ако можехме да си позволим, щяхме със сигурност да вземем Bosch, но цената при такива функции е над 1200 лева Sad


Хм,я кажи къде я продават за тез парички.Защото нашата я купихме преди няколко дни точно за 869лв.Ей тази-навсякъде,където проверявах,беше на тази цена.И между другото специално за градусите ти сама можеш да ги регулираш,но пералнята не преценява това,а и нама как това да стане.Това,което наклони везната при нас за тази пералня беше 6 годишната гаранция.

# 22
  • Мнения: 3 993
Супер!
А шумна ли е? Само за това нямам инфо Sad
mam-man, според мен е шумна в нормални граници, но аз вече съм свикнала, а и не спя с нея все пак  Laughing Пускам я да пере предимно през нощта. Сега като ме питаш, си спомням, че като я донесохме вкъщи и я пуснахме за първи път, ми се стори много шумна и мъжа ми ме успокояваше,че не съм свикнала. Но със сигурност има по-тихи перални от тази.

# 23
  • Мнения: 3
Това, което аз искам от пералнята е да отговаря на т.нар. 6то чувство - да прецени за съответното тегло на сухото пране колко вода да използва, на какви градуси, и каква сила на центрофугата. Това е основното. Важно е да има ръчно пране, защото Алекс утре навършва 4 месеца, а аз все още пера всичко на ръка ... и точно тук бих добавила, че искам антибактериална програма за самопочистване. Това ми е харесало във Whirlpool -а, който струва 729 лева.
А иначе, ако можехме да си позволим, щяхме със сигурност да вземем Bosch, но цената при такива функции е над 1200 лева Sad


Хм,я кажи къде я продават за тез парички.Защото нашата я купихме преди няколко дни точно за 869лв.Ей тази-навсякъде,където проверявах,беше на тази цена.И между другото специално за градусите ти сама можеш да ги регулираш,но пералнята не преценява това,а и нама как това да стане.Това,което наклони везната при нас за тази пералня беше 6 годишната гаранция.


В Техномаркет я  хареса. Моделът е AWO/D 9361.

# 24
  • Мнения: 3
Това за градусите е ОК. Все пак май се поувлякох в исканията  Embarassed
Трябва да остане нещо и за мен,я Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 227
Да,видях вашия модел.Тя май е с 2 г. гаранция.Вероятно няма кой знае каква разлика между моделите(освен в парите).Нашата е друга.http://zora.bg/main.php?p=products&s_p=product_details&p … =6981&hotels=.Специално при нашата шум има,но той идва не от тракане на барабана,а от самия мотор,който сякаш свири.Техникът,който я монтира,каза че това е нормално.Пералнята ни е в килера и изобщо не се чува.

# 26
  • Мнения: 3
При мен пералнята е в кухнята и ако е много шумна, не можеш да чуваш нормално телевизора.

Точно затова се колебаех за Ariston, но пък по други форуми пишат, че в последните 2 години са ги развалили.

Ох, не знам....

# 27
  • Мнения: 1 227
А,изобщо не е толкова шумна,че да заглушава телевизора.По-силния(и то не особено) шум е само при центрофуга. Миялната ни машина със сигурност е по-шумна от пералнята. Виж сега,ако те притеснява шума най-вече, в книжката с инструкции н авсяка пералня си има и и ниво на шума.Питай в магазина за различните модели как се движи горе-долу тази характеристика. Въпреки че на мен един продавач консултант ми беше казал:"Не знам колко е шумна,никога не съм я чувал да работи."  Shocked

# 28
  • Мнения: 3 993
И при мен е в кухнята, пералнята като цяло не е шумна, само центрофугата й е по-шумна, ама и аз обикновено я пускам на максималните 1000 оборота. Увеличаваме си телевизора повече, докато премине центрофугата,което е няколко минути, най-много 5. Освен това може да си намалиш оборотите на центрофугата, аз на 1000 после вадя дрехите като минали през лека сушилня  Laughing

# 29
  • Мнения: 3 993
Миялната ни машина със сигурност е по-шумна от пералнята.
shrek каква ти е миялната? щото мойта е Whirlpool също, и е тиха, хич не е шумна даже в сравнение с центрофугата на пералнята, де  Laughing това е извън темата, сори  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт