Кашмир

  • 19 405
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 629
Обожавам кашмира. Толкова е мек. За съжаление имам само една такава блуза и тя ми умаля!

# 31
  • Мнения: 743
Имам едно палтенце от кашмир - бяло, меко и много изчистено. Много го пазя, защото ми е едно от любимите /с няго бях и на сватбата ни, защото беше зимата/.

# 32
  • Мнения: 620
[
Любопитно ми е по колко върви тази материя в секънд хенд в Бг и колко ли търговци пълнят гуши от там?
Ще ти задоволя любопитството  Simple Smile. Пуловер без ръкав с много стилна и дискретно-нестандартна линия на TSE, 100% кашмир, си купих преди 3 години за 7.99лв. Беше нов и все още изглежда почти така. Очевидно някои търговци на дрехи "секънд хенд" не ценят така високо материите, но са понаучили някоя и друга масова марка и предлагат съответните дрешки на по-високи цени. Примерно памучна тениска на Том Тейлър се харчи за около 10-12 лв., ако е прилично поносена. Но TSE ...- не, друго си е H&M  Wink.

# 33
  • София
  • Мнения: 285
Любима материя. Аз пера в пералнята на програма за ръчно пране с Perwoll за вълна.

# 34
  • Мнения: 451
Точно исках да попитам какво е Пашмина? На евтините шалове пише Пашмина 100%.
Евтинта Пашмина е 100% вискоза, т.е. изкуствена материя. Иначе Пашмина (скъпата) си е 100% кашмир.
Понякога pashmina се казва на шаловете заради стила им, независимо от каква материя са.Не че е правилно  Mr. Green Иначе по принцип хубавите шалове не са 100 % пашмина, а са блендирани с коприна,коприната  придава по-гладък допир и блясък на плата...Най-често и за най-добър бленд е считан 70 % пашмина - 30 % коприна,или 75 % - 25 % , който обаче се среща по-рядко.

# 35
  • Мнения: 2 386
Но това е чудесно, айви! Умният пирува кашмир на безценица, глупавият гладува ''маркова'' конфекция.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт